peproch

Je to opravdu hnusný, odporný, co s Trumanem reality show udělala. Truman je produkt globální televizní produkce, sledován, všechno je umělé, product placement, jen on sám do třiceti neví, že to všechno kolem něj a s ním je jen fikce, jen svět, jak je mu nabízen, jen doslova bublina, …. třicet let to trvalo, než lodí udělal díru do zdi a prošel jí do svobody. Můj kamarád Milan je jedináček, už přes padesát let žije v Milan Show. Celý svět se točí kolem něj. A upřímně, vůbec jej nerozmazluje, avšak jakoby všichno a všichni fungovalo právě a pouze tak, že je to jeho Show. A tady je ten posun. Narodili jsme se protože rodiče chtěli, zubili se na nás, byli jsme exhibiční exempláře, předváděli jsme se na besidkách, u školní tabule, ani jsme netušili, jak je všechno inscenováno… jak jen plníme očekávání, úspěšně hrajeme role… Už je čas se obrátit, abychom nebyli jen těmi opičkami, které baví diváky, ale abychom sami byli diváky divadla svět, které se před námi odehrává. ()

Máraˇ5ˇ

Námět skvělý, provedení taky, prvních osmdesát minut bylo strhujících. Ale... V závěru chyběl takový ten WOW efekt, co by tenhle film posunulo na vyšší level. Nakonec mi to přišlo trochu ploché a bez překvapení. Těšil jsem se, jak jen tohle skončí, a dočkal jsem se toho nejočekávanějšího rozuzlení. ()

MatoPalkes

Veľmi originálny snímok, genialita pre mňa nie, ale spracovanie je rozhodne pútavé a inteligentné. Film na zamyslenie o ktorom sa dá po skončení debatovať hodiny. ()

Rasokoule

Geniální nápad. Jim Carrey snažící se tvářit se seriózně. Atmosféra maloměsta. Někdy trochu pomalejší tempo. Žádné nelogické plot holes. Hrdina příběhu se nenechá tupě uchlácholat a důvěřuje jen sám sobě. K dokonalosti ale přece jen trochu chybělo, nějak nevím co, ale na pět hvězd byť jen o kousek nedosáhne. ()

Tristan_nsc

Zrcadlo americké konzumní společnosti. Trumanův chtíč zažít něco nového je neustále vyvracen ostatními, že má přeci dokonalý život a proč ho tedy měnit. A v tom je ta dokonalost tohoto snímku. Stereotypní, nijak neohrožený život je přeci ten nejlepší, nebo alespoň to tak tvrdí. Proč dělat něco nového, když můžete celý život strávit v pohodlí své řadovky, stokrát stejné. ()

Lajan

Film má několik poloh...alespoň některé: "Lidé žijí život, jaký se jim předkládá.." '(a nepochybují o něm...). Sledovat postupné probouzení Trumana bylo vzrušující. ()

trotlicek

Jmenuji se Truman a jsem opravdu True. Lidi ze mě šílí - přesněji 1,7miliardy inteligentních lidí, kteří se na mě při výkonu své práce dívají v telce. Proč? Protože jsem RealityShowStar - prý! A přitom jsem jen obyčejnej ouředníček, který si vysnil cestu na Fidži. Mám manželku, která v jednom kuse mele nějaký reklamní kravinky. Počkat - tady něco nehraje. Jaktože mě zná policejní oficír mimo naše maloměsto? Co to mlela ta brunetská pipinka o tom, že tenhle svět není skutečnej? Vždyt mám pravidelný skutečný coitus se svojí starou v dřevěným hausu. Nebo to není skutečný? To je štětka - ona to hraje jako všechny jiný ženský!!! Zdrhám! Odjíždím na Fidži!! o několik hodin později ..... Do prčic, jednou je krásně a teď fičí ze všech stran. Tohle fakt nemůže bejt skutečný .... žďuch, bum, prásk .... No dopr ... Co to je? "Nazdar Trůůůůmene, já jsem tvůj stvořitel, já tě vychoval, já z tebe udělal hvězdu" Kdejaký borec by se zcvokl!!! Ale Trůůůůmen Džim se stal jen blbějším :) Na výsost skvěle zpracovaný film. ()

typa

Peter Weir režíroval už geniální snímek Společnost mrtvých básníků. I tady se jedná o film, který odhaluje, jak je důležité otevřít oči a používat vlastní myšlení. Jaké jsou skutečné hodnoty a ideální život. Truman Show je vizionářský počin o tom, jakou moc mají média. Já ho také vnímám kromě jiného jako zdařilou satiru na současný stav společnosti. U filmu si kladu otázku, nakolik jsme i my dnes obětí reklamy, médií a byznysu. ()

Thane

Uplne jsem zapomnel ze uz jsem to kdysi videl. Ale po par minutach filmu mi to doslo a rikal jsem si ze to asi nebude fungovat. Taky me to od zacatku az tak nebralo ale cim dal se film ubiral tim vic se mi libil. I po tech letech je to strasne (ne)prijemnej film a ty roky mu moc neubraly. Tim jak clovek starne mu asi i pridaly. ()

Rinhashi

Prvýkrát som videl tento film, keď som bol oveľa mladší. Pamätám si, že ma to asi bavilo, ale nikdy som ten humbuk okolo neho nechápal. Teraz keď som ho pozeral ako starší, tak musím povedať, že tento film je úžasný. Je to film, ktorý predbehol svoju dobu. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall