kishi_SO

takto nejako mozno Boh si reziruje film s nazvom: Svet. Uplne dokonaly filmik s uzasnym Carreym. Jemu staci asi fakt iba pohybovat mimickymi svalmi a divak sa bavi. Emocne gradujuci zaver, ked drzite Trumanovy palce o 106 to vsetko klincuje. ()

kacer4

Jeden z najoriginálejších filmov aké som videl. Každý má asi niekedy pocit, že ho niekto sleduje ale toto je trochu nereálne a za to je to výborné. Jedinečný námet, perfektné spracovanie, jeden z najlepších koncov aké som videl a Jim ukázal, že vie hrať aj v dráme a nielen v nejakej šialenej komédii. ()

Radussee

Koho z vás nikdy nenapadlo, že je svět jen utvořenou dimenzí pro Vaši osobu? Vše je jen hrou a představou někoho, kdo vás celý život pozoruje jako ovečku nasměrovanou k předem určenému životu podle stanovených pravidel... Zajímavá myšlenka i uplatnění herce Cerayho má své do sebe.. ()

LencaN

Šel si za svým cílem, navzdory větru, dešti a všem překážkám :) snad nejcivilnější Carrey....komentář taktéž za čas doplním :) ()

Kop1x

Geniální kousek, parádní myšlenka na děj filmu, zpracování filmu na výbornou, Jim Carrey excelentní, což se od něj dalo očekávat, ani chvilku jsem se nenudil a tak to má být. Jim zahraje každou roli. 5/5 ()

jirkahorn

Je jedno, kdo to režíroval. Tenhle scénář nešel natočit špatně. Nemůžu říct nic víc, než ze Andrew Niccol je bůh! :-) ()

Hvězdář

Nezaujaly mě ani tak herecké výkony, režie, nebylo to pro mě jen pobavení, jak někdo vymyslel originální zápletku a příběh pro film. Vlastně to bylo docela děsivé, z určitého pohledu by z toho mohl běhat klidně mráz po zádech. Chápu to jako takový obraz společnosti která je schopna hltat vše co jí televize předloží, byť ten předkládaný materiál je jednak brak a jednak (a o to tu hlavně jde) je vytvořený za nelidskou cenu. Strašný je pohled na ty řadové domky, unifikovaný a umělohmotný život který je prodáván jako dokonalý svět a ještě strašnější je celé know how téhle "podívané". Sledovanost, reklama,.... krásně jsou vidět všechny ty gesta a slova co člověk dělá a říká a přitom když se nad tím zamyslí - proč vlastně? co to má znamenat? Je to jen reklama. Zároveň film pěkně ukazuje kontrast iluze světa a světa skutečného, i když při těch vstupech z reálného světa (postiženého tím iluzivním) je těžko popsat, který je větší šílenství. Nakonec vlastně jo, oceňuju i tu originalitu a provedení do detailů, jen mě tam štvaly ty prostřihy hned na začátku, kdy jsem si až říkal, jestli se nekoukám na nějaký dokument. ()

unclejack

Najlepšia dráma. Svet vo svete zaplnený prvotriednymi hercami. Alegória médií, ktoré sú schopné kvôli sledovanosti zájsť pridaleko. Osobná dráma muža, ktorý hľadá čosi skutočné. To všetko sa dá zhrnúť ako Truman Show - skvelý námet s originálnou zápletkou neustále posúva vpred vynaliezavý scenár Andrewa Niccola. Akonáhle sa tejto výzvy chopil Peter Weir, začal svet Trumana Burbanka naberať skutočné kontúry - je presvedčivý, originálny a zároveň autentický. Weir je profesionál, ktorý občas pomrkáva po divákovi a vie ako ho dostatočne presvedčivo vtahnuť do príbehu. Deje sa tak aj skrze vynikajúce herecké výkony - Jim Carrey je skvelý aj v komických pasážach, ale aj v tých dramatických a svoju postavu zvláda s prstom v nose. Laura Linney a Natasha McElhonne podávajú profesionálne výkony, ale okrem nich treba vyzdvihnúť aj mužov v pozadí - Ed Harris je ako Christoph epický a zdatne mu sekunduje Paul Giamatti. Film funguje práve tak ako nenáročná zábava ako podobenstvo o svete médií a takéto filmy zákonite zbierajú úspechy na všetkých frontách. A čo sa týka Truman Show uznávam, že zaslúžene. ()

zigy

Tak to je slabota! Kdyby tento film natočil Troška, všichni ho tady zadupou do země, jenže když vidí jméno Weir, automaticky sypou plný počet....Hlavní myšlenka a zápletka je dobrá tak maximálně na bakalářskou povídku, ve filmu je to všechno moc zdlouhavé, nevtipné a hlavně: NEREALISTICKÉ A ZA VLASY PŘITAŽENÉ. Jenže groteska to není. ()

Rust_Francis

Na první pohled se to nemusí tak úplně zdát, ale jedná se opravdu o výjimečné a originální dílo. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Jimem Carreyem a "překvapivě" od skvělého režiséra Petera Weira. I přesto, že se jedná o vtipnou komedii, nutí tento snímek diváka k zamyšlení. Ono to vlastně na jednu stranu ani tak vtipné není jako spíš děsivé. Film, který vzbudí hromadu otázek, ale zároveň i příjemně pobaví. Jak daleko jsme vůbec v tom našem reálném světě, aby se něco takového doopravdy stalo? Co my víme...možná každý z nás je ve své podstatě Truman :) ()

Tribe

Geniální záležitost! Ze začátku mě to sice moc nebavilo, ale jak se to vše postupně začalo skládat dohromady, tak jsem neodlepil oči od obrazovky. "Pro všechny případy... přeji i dobré odpoledne, dobrý večer a dobrou noc." ()

linger

Moja jednotka a srdcova zalezitost, ci uz z hladiska hudby, vizualu, pribehu, hereckeho obsadenia, scenara... 1x som to videla asi pred 10 rokmi a zanechal vo mne velky dojem uz vtedy. Takze laska na prvy pohlad. A Jim Carrey tu prestal byt ten saso z Masky, Ace Venturu a podobnych zalezitosti za akeho som ho mala, ale jeden z mojich oblubenych hercov. ()

Masai

Ten film mě dostal hned napoprvé. Navíc jsem vůbec nečekala takovou hloubku od filmu s Jimem Carreym. Je neskutečně kruté co Trumanovi provedli. Tak si tak žijete svůj život, do všeho dáváte celé své srdce abyste pak najednou zjistili, že úplně všechno kolem vás je lež! A je neskutečně dojemné co všechno je Truman ochotný udělat aby se dostal za svou pravou láskou a ven z té zlaté klece. Carrey v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

SuzieS

skvely scenar, ale provedenimi trochu vadi, teda hlavne ze zacatku. Asi mi do teto role uplne nepasuje Jim Carrey. Nastesi se to asi v polovine zacina hezky rozjizdet. A posledi tretina je opravdu krasna. Priznejme si, do z nas obcas nema stejny pocit??? Na svou dobu velmi nadcasovy film. ()

Lukys

Jeden z nejoriginálnějších filmů se skvělým a dobře uchopeným nápadem. Stejně dobrý Jim Carrey dodává postavě šmrnc a výrazná hudba z toho všeho dělá skvělý filmový zážitek. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/4 = 16/20 ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall