Tři tisíce let touhy

• Austrálie Three Thousand Years of Longing (více)

Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Na svých cestách se ale v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček. Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat bez následků a že takto splněná přání se často zvrtnou a obrátí proti tomu, kdo po nich toužil. Džin jí začne vyprávět fantastické příběhy ze své historie a historie lidí. Nakonec se doktorka nechá zlákat a vysloví přání, které oba dva překvapí. (Bontonfilm)

Ewík

Audiovizuálně do detailu propracovaná pohádka (a jako bonus mé ucho hladící krásná britská angličtina). Pro mě doopravdy hezký (jakkoli přímočarý) příběh plný příběhů. Moc děkuji za doporučení. ()

Cermicek

Hele na oko místy pěkný, ale to je tak všechno. Aka přesně ten film, kdy narvem všechno zajímavě vyhlížející do traileru a zbytek si naserte..! To fakt nemam rád. Přijdu si pak podvedenej a zneužitej! Takže nasrat zpátky!👊 ()

kubas369

6/10. Romanticko/fantasy pohádka od tvůrce Maxe. Na papíře to zní úžasně, bohužel realita je o hodně smutnější. Vizuálně to je opět hodně zajímavé i když s toho smrdí CGI na sto honů. I příběhově je to slabší a nikam to vlastně nevede. Nebýt Elby s Tildou je to naprosto marný. ()

xxmurphyxx

Toto je od Millera? Sry, ale toto som teda vôbec nepobral. Hodina trištvrte kecania o ničom, sem tam fajn obrazová forma a to je tak všetko. Príbeh nedokáže strhnúť, nedokáže udržať pozornosť ani na konci naplniť očakávania. ()

blondboss

Melancholická fantasy konverzačka, ktorá ponúka nádherný vizuál s umne zakomponovanými efektami a vcelku zaujímavými príbehmi, ktoré džin rozpráva. Film s charizmatickým Idrisom a nevýraznou Tildou, ktorý na jednej strane pohladí na duši a na strane druhej vás trošku unudí. Čakal som ale čosi horšie, takže nemožno tu hovoriť o nespokojnosti, skôr je to typ snímku, ktorý mi nie veľmi sedí. 65 % ()

Habanera

“Alitheo, jak může být chybou někoho milovat celou svou duši?” Terapeutické sezení s džinem, který má naloženo, tak i jeho protějšek. Je to příběh o hledání lásky, svobody a porozumění. Tilda je úžasné stvoření, umí si vybírat role, které zrcadlí její krásnou duši. Idris zase procítil tři tisíce let zklamání, zmaru, ale i touhy dojít vykoupení a klidu. ()

Hopeman

Dějová linka džina byla vydařená proto *** a tak to mělo zůstat až do konce filmu...bohužel se přání nesplnilo. ()

Heywood

Vizuál vyvážil pomalé tempo vyprávění i fakt, že hlavní hrdinka je tak děsivě nezábavná až nudná. Elba se mi líbí více v rolích policajtů, navíc si myslím, že Djiin byl Turek, ale za chvíli i Karel IV. bude černoch, takže ať se blbne dál.. Věci samé, tj. soužití ras a národů tohle stejně nepomáhá. Při vratce k filmu je příběh už jen o tom, jak si užít sex na pozadí čehosi, klidně to nazveme událostí. Trochu málo na tak dlouhý film. Konec v Londýně plný technologií je podivný - jsou i v Turecku, takže to moc smyslu nedávalo. Jednalo se ale o originální námět, proto hvězda navíc, ale skončím na těch 55%, protože "hluboký umělecký zážitek" mi to neposkytlo. ()

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale většina snímku mne dětinsky bavila. Vyprávění jednotlivých dějových zákrutů bylo podáno s vytříbeným stylem a smyslem pro humor i myšlenku. Vizuální stránce nedokáži nic vytknout a mezidějství vyplňovala fungující chemie mezi naratoložkou a džinem... Jenže pak přišel závěr a přibližně od prvního vysloveného přání (a jeho nelogického vyplnění) se vše sesypalo jako domeček z karet. Výlet do Londýna děj nikam neposunul a nenačrtl ani žádnou nosnou ideu, jak vše zastřešit. Předpokládaná pointa - jakkoli plochá či naopak filosoficky hluboká - se ztratila v rádoby láskyplných hloupostech a cílevědomost předchozích cca 70 minut se rozplynula. Jako bych natěšeně čekal na Godota a on skutečně nepřišel. Tuším, co si G. Miller přál, ale smekám před ním jen a pouze pro samu radost z vyprávění. ()

hufnagel

Fantasy na zamyslenie.Ako človek starne,tak si uvedomuje prchavý účinok dôležitých životných želaní,ktoré sa na záver ukážu ako zlé.Finále už na dorazenie nezvládnuté. ()

Ironhead

Když Idris vyprávěl své příběhy o tom, jak vždy nakonec díky ženám skončil v láhvi, tak mě to prostě bavilo... aneb má pohádky milující dušička zde zaplesala ;) ()

veverysiak

Rozprávka pre akademikov s množstvom farieb a kostýmov a s už menej zrozumiteľným príbehom, keď sa dáko prenesiem cez zmysel žitia hlavnej hrdinky, možno by som aj toleroval, že po rokoch asketizmu si potrebuje zašantiť s trošku vyvinutejším černochom, akurát to zase chce zaodieť do akože vznešených myšlienok a pocitov, nno povedzme, vizuál ešte neznamená, že film bude úchvatný pre všetky vrstvy diviactva, farebné ale nezáživné, takže 25%. ()

vaclav.g.kar

Nový kousek od pána co stojí za nejlepším filmem co kdy vznikl. Tři tisíce let touhy rozhodně není jak Mad Max. Připomíná ho jedině v audiovizuálu. Fantasy od Millera je pohádková podívaná pro dospělé která si občas dokáže utáhnout sama ze sebe. Idris Elba je tahoun celého filmu. V první polovině vydime epickou fantasy historickou jízdu. A druhá půlka se tváří jako romantická konverzacka. Ale všechno je to tak krásně stylové. Instantní klasika a doufám že se o tom bude ještě dlouho mluvit. Šary Vary, kino Scala ()

roswell47

Škoda nó, ľúbilo by sa mi to viacej ak by to bolo natočené ako seriál, čo nebolo takže za mňa také príjemné sklamanie. Bol to fajn film, skôr pre štyridsiatnikov ale dalo sa. Nepamätám si už na veľa vecí čo znamená že film si už 2. krát nepozriem a to aj z toho dôvodu, že by ma to už nebavilo. Jednoducho, je to film ktorý ja by som si už druhý krát nepozrel. Čakal som 4* ale som spokojný aj s 3 hviezdičkami. 6/10 ()

Junkie XL složí hudbu k Furiose

Junkie XL složí hudbu k Furiose

24.05.2022

Skladatel Tom Holkenborg aka Junkie XL (Alita: Bojový Anděl, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti) znovu spojí síly s mistrem Georgem Millerem (Šílený Max: Zběsilá cesta) a složí hudbu i pro… (více)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)