Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

Mrkvič

Tuctová zápletka nádherně zabalená a servírovaná snad tím nejlepším možným žánrovým (ale i nežánrovým!!!) obsazením. Po dalším shlédnutí musím ještě hvězdičku přidat. Con Air nemá moc slabých míst, humor je skvělý a obsazení fakt úžasný. No a Cage na vrcholu svých akčních sil. ()

Sfinkter

Sladkoakční podívaná, místy sahající až k parodii akčních filmů. Boží herci a tempo podobné Skále. Poslední zhlédnutí 8/2022. ()

Shetland

Tak tohle bylo o třídu výše než Skála. Od hereckého obsazení až po celkovou atmosféru plus effekty výbuchů - vše na velice slušné úrovni. ()

ivan_drago

Ne tak dobré jako Skála, ale i tak poctivě natočenej akčňák se celou řadou výbornejch herců, nad nimiž vyčuhuje výkon Steva Buscemiho, který je neuvěřitelně bezelstnej a přitom tak zrůdnej. Je to místama i docela vtipný a akční scény mají spád. ()

Freefinger

Také jsem kdysi miloval svého mončičáka, ale na Nicolase Cage zdaleka nemám. Co všechno byl schopen udělat, jak moc se obětoval a kolik lidí muselo zemřít, kolik shořelo letadel, aut a budov a to vše jen proto, aby ochránil svého plyšového králíčka, před tím smekám : ) ()

Goldenhair

Cameron Poe jako by převzal štafetu po Johnu McClaneovi a v ušpiněném bílém nátělníku a dlouhými žíněmi zachraňuje zadek sobě i ostatním. Zkrátka naprostá must-see akční klasika konce devadesátých let. A jak řekl Simon Pegg aka Sidney Young, Con Air je prostě Greatest Film Ever Made. Je tam všecko - Malkovich for acting chops, Nicky Cage for action, Steve Buscemi for comedy and John Cusack for the gays... ()

LiborGondek

Super akčňák s nejednou hollywoodskou hvězdou v obsazení. Myslím, že není třeba psát víc, podle mě zná Con Air asi každý. 85% ()

Jizni Tlapa

"Zblaznil ses?Podle posledních psychologických výsledků.....jo"...Primárně na scénáři zakládá tenhle béčko-kousek, kde Cage díky sestřihu "na Hejmu" má ještě vyšší čelíčko než obvykle, kde Malkovich je drsnější než vypadá, kde se Buscemi do role "Hannibala" prostě nehodí a kde absurdní akce střídá ještě absurdnější dějovou linku..... stejně to ale ve výsledku baví..70%! ()

Tyny

Celkově skvělá akční podívaná s velmi poutavou atmosférou a naplněným dějem. Už tenkrát mně to strašně bavilo a Cage má dlouhý háro, další překvapení. ()

Qitek

Jak zde někdo velmi výstižně podotknul... Čím vícekrát viděno, tím více si člověk uvědomuje, jaká je to blbost. ()

lennyd

Nicolas Cage jako propuštěný vězeň, tedy téměř, zbývá poslední transport... Bohužel letadlem plným dalších zločinců, shodou okolností těch nejhorších, kteří se dali najít .. Jméno za jménem v hereckém obsazení, to hvězda. A všichni podávají tak skvělé herecké výkony, že je radost pohledět. Nicolas Cage, John Cusack (agent Larkin), Monica Potter (ta sice moc nehraje, ale za to je moc pěkná), Danny Trejo, Steve Buscemi, Ving Rhames, ale hlavně ... John Malkovich. Ten když se do své role padoucha opře (In The Line Of Fire, Johnny English), tak je to docela síla. K tomu hudba Trevora Rabina (opět Media Ventures), produkce Jerryho Bruckheimera (tohle jméno zajištuje dostatek akce, výbuchů)... Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, a jeden z (pro mně) svaté trojice (Face Off, Con Air, Rock).. ()

Beky

....prostě se mi jenom zdá, že akce mohla být ještě lepší a s odstupem času, s každým novým shlédnutím se mi moje myšlenka jenom potvrzuje!!! Přesto je Con Air jednoznačně nadstandartní akční záležitostí, která potvrdila statut akčního hvězdy, bijce Nicholase Cage!! Opět je to jeden z mála akčních filmů, na který se dá bez problému jednou za čas koukat znova a znova, moc dobře víme, že takových výtvorů moc neni, to je další neocenitelné plus filmu Con Air!!! Čím to je? Jednoznačně za to může rovnice, kterou kdysi dávno vymysleli ve filmovém světě a kterou zejména oprášil Michael Satan Bay:)..ta rovnice je stará jako sám akční žánr a já se o ni s váma podělim...vytahuju zaprášený egyptský:) pergamen ( neni nad originál:) a pomalu opisuju: humor+efektní akce+nesmrtelný hrdina+vyšinutý záporák+komické figurky+vysoký rozpočet:)+videoklipový režisér=super akční nářes!!!....je ale pravda, že občas se někdo tímto dogmatem neřídí a to je velká škoda!:)..80%!! Jednou větou: Na světě jsou jenom dva lidi, kteří na 100% umí akční popcorn, jeden je Michael Bay a druhý je...hmmm, žádnýho druhýho neznám:)!! ()

_DAVE_

Bezhlavá akční řezba, která se postupem času formuje spíše do akční komedie, i když myslím že v tomhle případě nebyl záměr. :-) Armáda známých herců, běhajících převážně ve vězeńských mundůrech působí rozhodně nadprůměrně. Vyčnívá samozdřejmě nejbrutálnější vrah v Amerických dějinách - Steve Bucsemi. Hanibal Lecter má tvrdou konkurenci :-) ()

July

Akční film nejkýčovitějšího druhu, s hlavním hrdinou milujícím svou rodinu, zastávajícím se svých přátel a schopným přeprat kohokoli, kdo by jim chtěl ublížit; s hláškami typu "Nikdo ani hnout, nebo to schytá králík!"; s typickým rozvržením "inteligentní a rozumný člověk" versus "vztekloun, který může se svou přebujelou pravomocí všechno pokazit" na zemi; s "létajícím" autem (všimli jste si, v kolika filmech to schytá auto "vzteklouna"?); s postavami, které jsou v podstatě jen na okrasu a pro oživení (vězeň-transvestita; masový vrah z východního pobřeží), atd., atd. Je to kýč a také nemohu souhlasit s tvrzením, že děj je téměř nepředvídatelný - naopak. Ale pobaví - a to je účel tohohle filmu, protože to není kýč jen tak, ale úmyslně. Sám ze sebe si dělá legraci, což je sympatické. A teď - tři nebo čtyři hvězdičky? Nelehké rozhodování. Zatím tedy tři, ale rozhodně takové "lepší tři". ()

tnp101

Taková Bayovka na Jerryho způsob bez Baye. Při sledování tohohle filmu prožívám širokou škálu emocí. Nehledě na nijak úžasný příběh mě již v prvních minutách naplno vtáhne, a pak už to jede … akce, hlášky, akce, hlášky, akce, akce plná hlášek, akce … od toho si prostě člověk neodpočine, ale zároveň je maximálně uvolněn. Ta míra nadhledu je navíc, stejně jako obsazení, bezkonkurenčně kulervoucí - důkazem budiž výbušný smích, který mi nezprostředkuje většina komedií. „Con Air“, to je synonymum pro adrenalinovou injekci. Paráda! 80% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A máme tu další film, který si přímo žádá o prezentování v pořádné kvalitě. Obrazový přepis je zaznamenán ve formátu 2,35:1 (pro ty, co se to ještě nenaučili :-) … černé horizontální pruhy) a na 15 let starý snímek nevypadá vůbec špatně. Sice je patrná nějaká dodatečná softwarová úprava, jako eliminace zrna (na to téměř nenarazíme) a přiostřování, ale ve výsledku to nepředstavuje problém, přes který by se nedalo přenést. Ostatní parametry jsou pak víceméně standardní - přirozeně syté barvy, slušná černá i kontrast. Kromě toho si pak lze v hodně světlých scénách všimnout nějaké té špíny a „plavání“ negativu, což však zmiňuji jen tak mimochodem, při obyčejném sledování se nejedná o rušivý prvek. Obraz určitě mohl být lepší, ale i tak neurazí. Co se týče zvuku, originální anglický zvuk je zastoupen nekomprimovanou LPCM 5.1 stopou. Ta překypuje dynamikou i prostorovostí. Není to samozřejmě to nejlepší, co jste kdy slyšeli, ale diváka připoutá k sedačce a ten jí dál vnímá už jen jako součást celku, a tak to má být. Za zmínku určitě stojí krásně sytý projev subwooferu, který se předvádí hlavně při přeletu letadla. Dialogy jsou bezproblémové, detailů si pak člověk v té změti do sebe se slévajících vrstev mixu (u podobně starých snímků samozřejmě častý jev) příliš neužije, ale stopa je nehledě na to přesto plná života. To o té české se to již bohužel říci nedá. Na disku je totiž zaznamenána pouze v DD 2.0, takže přestože je použit povedený původní dabing z roku 1997, pokud reprodukujete na domácím kině, nemohu ji doporučit. Tím se dostáváme k bonusovým materiálům, kterých je vskutku pomálu. Začneme pětiminutovým „making of…“ promo filmečkem, který toho vcelku dost nakecá, ale ve výsledku skoro nic neřekne. Zhlédnutí přesto doporučuji, protože se mi zdálo, že se k jeho tvorbě přistupovalo s podobným sarkasmem jako k samotnému filmu, protože to, co některým hercům leze z úst, nemůžou myslet vážně. Následuje tříminutovka o natáčení scény s přistáním letadla ve Vegas a finišujeme trailerem. Všechny bonusy jsou v SD a vybaveny českými titulky. Je opravdu škoda, že jich není víc. Vzhledem k věcem, které se ve filmu dějí, by to byla hodně zajímavá podívaná. Jen dodám, že tentokrát jsme nebyli nijak ochuzeni a v zahraničí jsou na tom úplně stejně. Takže ve výsledku slušná audiovizuální složka na disku s takřka nulovým počtem bonusů = 50% s odřenýma ušima. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)