Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Moc důvodu k zasmání, jak bych od komedie očekával, jsem nedostal. Spíš je to jen série rozpustilých momentů. Od Billyho jsem čekal trochu víc.(10.7.2011)

Vynikající komedie, kterou u mě ale sráží skutečnost, že ukazuje nevěru jako něco naprosto legitimního, pochopitelného a vlastně docela fajn. Fuj.(12.4.2009)

Díky tomuto filmu je ostrov Ischia v mé Top 10 nejlepších míst kam jet na svatební cestu.(15.4.2003)

Myslím, že FrodoF to povedal v kocke aj za mňa :-) Príliš dlhé, ale inak zlatá rom-kom klasika. Od kombinácie mien Wilder, Lemmon by sme nič mizerné určite nečakali.(11.12.2013)

Slavná romantická komedie Billyho Wildera, která má i přes značnou délku docela spád. Avanti!(22.2.2003)

• - Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)

• - Jeptišky jdou na film Love Story, dokonce v hudbě filmu zazní i pár tónů ze soundtracku Love Story... (bo.rec)

• - Jack Lemmon byl Wilderův známý, a proto kvůli němu přepsal scénář, který byl původně pro muže poměrně mladšího. (Fleatful)