Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

(Itálie)
  • slovenský

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

• Hunt

B. Wilder byl skvělý režisér, který vytvořil spoustu nezapomenutelných filmů, Nebožtici přejí lásce je však přeceněnovaný, má svou milou atmosféru, avšak neuvěřitelně se táhne (140minut na komedii je kláda a zde nezvládnutá),humoru pomálu a některé figury až protivné. Lehkost a svěžest Někdo to rád horké zde nenajdete.(9.2.2014)

Genialni scenu s italskym urednikem v marnici si muzu poustet do nekonecna!!! Genialne pripravena razitka, navhlcovani znamek a o samotnem razitkovani nemluve...(15.7.2011)

Krásný, milý a vtipný film, který krásně zapadá do tvorby Billyho Wildera. Skoro jsem měla pocit, že film Mamma Mia je téměř okopírovaný - dýchá na nás léto, vzpomínky, krásní lidé a milý romantický příběh. Jenom děj neruší špatně zazpívané písničky :)(1.8.2011)

No nebejt perfektního finále dal bych tři *, na 140 minut je první polovina strašně nudná, je tam spousta takových milých vtípků k pousmání, spíš takových vedlejších v pozadí, ale že by ty byla nějaká třeskutá sranda se říct nedá. Ale romantická linka se docela povedla,ach kde jsou ty casy, kdy jeste mohly byt ve filmu videt odhalena prsa a vsechno pusobilo prirozene. Jediné co jsem nepochopil, jsou ty řeči kolem tloušťky hlavní hrdinky, ona nemá navíc ani gram 70%.(21.6.2009)

Být to alespoň o půl hodiny kratší, mohlo to být výrazně lepší. Přece jen to není nápad na dvě a půl hodiny.(28.10.2013)