poster

Nebožtíci přejí lásce

 • USA

  Avanti!

 • Itálie

  Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

 • Slovensko

  Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  *****

  "Ať si ti zatracení cizinci klidně mluví jinou řečí, ale ať si k čertu zavedou jen jednu cizí řeč!"                                        Skvělá zábava. Prošpikované krásnými dialogy. Skládání puzzle ustolu! Nebo střelba v koupelně ... :o) Takhle vypadá film, který má době vystavěný příběh a skvěle napsané dialogy.(6.1.2015)

 • Pepinec
  ****

  Jó, rodiče... Minimálně ti moji by se na to měli podívat a definitivně pak pověsit svatozář na hřebík. Výborný film, a to i v případě, že to předem tušíte.(18.1.2017)

 • castor
  ***

  Cynický Billy Wilder se znovu inspiroval divadelní hrou, která mu svou pevnou dramatickou stavbou poskytla oporu. Dá se říct, že znovu nešetří nikoho a nic. Ukazuje obraz světa tak, jak se mu jeví, přináší precizní řemeslo, neztrácí se v souvislostech a i po těch dekádách odstupu působí pořád svěže. Úspěšný syn úspěšného otce v Itálii zjišťuje, že nebožtík papá vždy každý rok na dovolené udržoval milostný poměr s ženou, se kterou nyní zahynul při autonehodě. Syn má zajistit převoz rakve za velkou louži. Setkává se nicméně i s dcerou nebožky. A z nenávisti se stává láska. Výsledek je dalším kousavým příspěvkem plodné spolupráce s Jackem Lemmonem, znovu je satirický, tentokrát se strefuje i do hodnot, které panují na Apeninském poloostrově. Tentokrát spíš na pomezí tří a čtyř hvězd, jindy mě Wilder prostě bavil víc.(30.4.2016)

 • sharky
  ****

  No nebejt perfektního finále dal bych tři *, na 140 minut je první polovina strašně nudná, je tam spousta takových milých vtípků k pousmání, spíš takových vedlejších v pozadí, ale že by ty byla nějaká třeskutá sranda se říct nedá. Ale romantická linka se docela povedla,ach kde jsou ty casy, kdy jeste mohly byt ve filmu videt odhalena prsa a vsechno pusobilo prirozene. Jediné co jsem nepochopil, jsou ty řeči kolem tloušťky hlavní hrdinky, ona nemá navíc ani gram 70%.(21.6.2009)

 • LiVentura
  ****

  Moc milé.. .-)))(22.9.2013)

 • - Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)

 • - V české verzi s původním dabingem (Brabec, Kopecký) byly cenzorem odstraněny dvě scény. Byly přidány zpět až při vydání filmu na DVD nosičích v ČR. (Gavin87)

 • - Jeptišky jdou na film Love Story, dokonce v hudbě filmu zazní i pár tónů ze soundtracku Love Story... (bo.rec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace