Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Krásný film s vynikající hudbou. Mimochodem už vím kam bych se rád zajel v Itálii podívat :)(8.10.2008)

Nemanželské radovánky a dva mrtváci navrch .. prostě ideální dovolená ve slunné Itálii, kterou je třeba připomínat si rok co rok ..(22.11.2013)

"Tak v tomhle tedy chodil ?? Kalhoty do zvonu, dvoubarevné boty ?? " - "Měl také jeden střízlivý oblek, ale ten má právě na sobě.." ;)(4.1.2015)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.4.1979 (R: ČST 2 = 27.7.1986), réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Romantická komédia v ktorej je presne toľko nahoty s presne takou herečkou, ako sa mi to páči. A žiadna "tlustoprdka" to nie je. :-) Divím sa, že to za komančov nescenzurovali a tlieskam pôvodnému dabingu ČST, ktorý kedysi v 90 - tych rokoch NOVA "natiahla" do remastrovanej kópie. (4.8.2009)(4.8.2009)

Díky tomuto filmu je ostrov Ischia v mé Top 10 nejlepších míst kam jet na svatební cestu.(15.4.2003)

• - V epizodní roli Dr. Fleischmanna v úvodu filmu herecky debutoval Lemmonův maskér Harry Ray. (dopita)

• - Jack Lemmon byl Wilderův známý, a proto kvůli němu přepsal scénář, který byl původně pro muže poměrně mladšího. (Fleatful)

• - Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)