Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Hezké, milé a wilderovské. Billy se vlastně v téměř každém filmu dotýká dvou stále se opakujících témat. Mezinárodních vztahů a byrokracie. A dokáže to zasadit třeba i do romantického odlehčeného letního románku. 8/10(16.2.2013)

"Vy dodáte německý franky a my dva nebožtíky a k tomu čerstvé květiny . Zdarma!..." Podarená romantická komédia so sympatickou dvojicou a nádhernou atmosférou slnečného Talianska. Oceňujem i český dabing, ešte zo starej školy, keďže som film videl na Čt2. Film má trochu pomalší rozjazd, ale potom to ide ako po masle, film je plný dobrého, nenásilného humoru a navyše kvalitná filmová hudba. Jediný problém vidím v trochu prehnanej stopáži. Pár minút ubrať a bolo by to úplne super. Niektoré pekné zábery na J. Millsovú sú na vtedajšiu dobu trochu odvážne, ale my si oči rozhodne zakrývať nebudeme. 80%.(10.1.2015)

Nejlepší pozvánka do Itálie a přímo na samotnou Ischii a také nejkrásnější vzpomínka na Miloše Kopeckého, jehož dabing ředitele hotelu Carla Carlucciho (společně s bezchybnou prací Vladimíra Brabce a Hany Maciuchové, ale i strýčka Jedličky či hrrr hrrr ministerskýho v hlasovém podání usměvavého proletáře Josefa Beka) stojí když ne za polovinou, tak za dvěma třetinami úspěchu tohoto filmu u nás. Jedna z nejvtipnějších a po stránce dialogů nejlépe vybroušených komedií všech dob (marně vzpomínám na nějaké připodobnění). No a pánové, nechybí ani erotika! Jak píše kolega ABC1: "jediné, co by se snad dalo vytknout, je délka filmu" - s tím souhlasím, film mohl být klidně delší!(18.4.2011)

Dĺžka filmu mi neprekáža, pokiaľ nie je dôsledkom zdĺhavosti. A tento zdĺhavý bol. Okrem toho to bola komédia, pri ktorej som sa iba párkrát pousmial. Zápletka mohla byť zaujímavá, ale nedostatok tempa a odbiehanie od témy ju pochovalo rýchlejšie, ako Armbruster s Pamelou svojich rodičov. Škoda. Vo filmoch Byt a Niekto to rád horúce dopadla dvojica Wilder-Lemmon oveľa, oveľa lepšie.(12.7.2009)

Úžasně milá komedie. Nenáročný děj, odpočinkový film. Pravda, neznám sice nikoho, kdo by se u sledování tohoto filmu řehtal na celé kolo, ale o to víc je film pohodový. Dodnes si pamatuji, jak mě už v době svého vzniku film udivoval úslužností hotelového perzonálu, jakou si může majitný host zajistit. V době mrzkých diletantských dabingů musím u tohoto filmu upozornit na prvotřídní český dabing.(13.7.2009)

• - Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)

• - V české verzi s původním dabingem (Brabec, Kopecký) byly cenzorem odstraněny dvě scény. Byly přidány zpět až při vydání filmu na DVD nosičích v ČR. (Gavin87)

• - Jeptišky jdou na film Love Story, dokonce v hudbě filmu zazní i pár tónů ze soundtracku Love Story... (bo.rec)