poster

Nebožtíci přejí lásce

 • USA

  Avanti!

 • Itálie

  Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

  (Itálie)
 • slovenský

  Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $2,750,000Tržby Celosvetovo $4,522,000║ Billy Wilder sa vie pohrať aj z háklivou témou a vyšlo mu to, plus na komédiu nezvykle pridal na vrch trocha nahoty, podarená komédia /80%/(27.6.2010)

 • Radek99
  ****

  Dnes už klasická rozpustile rozmařilá letní nenáročná romantická komedie, v níž je zdrojem humoru schematický pohled Američanů na Itálii a pak hlavně postava amerického ministra zahraničí... Tvůrci to však trochu přehnali se stopáží, v lehkém žánru rom-kom se má vše vyřešit maximálně do hodiny a půl...(6.1.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Americký pohled na Itálii se z počátku vtipně zaměřil na nekonečné polední pauzy, šílené řidiče i mafiánské praktiky, ale pak TO přišlo a seriózní Wendell Ambruster junior se proměnil v hambatého Vildu tokajícího při východu slunce. Moc mě potěšilo pozitivní ladění snímku a pevně věřím tomu, že někdy potkám hotelového ředitele podobného Carluccimu, protože za podobný servis bych si velmi rád připlatil.(5.8.2011)

 • golfista
  *****

  Tyhle role sedí Jacku Lemmonovi nejlíp. Film, který pohladí po duši, na který se vzpomíná i po letech. Wendell Ambruster a Pamela Piggottová na italském pohřbu svých rodičů. "Permesso ? - Avanti !". Skoro stejně dobré jako "Byt".(31.1.2003)

 • gojackill
  **

  Avanti od Wildera mě překvapil tím, jak málo je legračně střelený a spokojí se jen s lehkým humorem. Vtipy samotné jsou spíše jen takové jemné narážky, většina vtípků si dělá legraci ze samotných Italů, z jejich osmi nebo kolika druhů těstovin, délky siesty a volnému přístupu k lásce stejně jako k životu. Velmi mě zklamaly dva body filmu. Za prvé Jack Lemmon hraje arogantního magnáta a v této poloze mu to prostě nesvědčí, také proto, že jsem si ho oblíbil jako postavu, která je milá, smolařská a málo sebevědomá, mluvím o úředníkovi Budovi z filmu Byt (velmi to připomíná typicky Jim Carreyovské role smolařů jako z Yesman, Já mé druhé já a Irena a Maska). Druhé zásadní zklamání je z tempa filmu, sice je scénárista a režisér stejný jako z filmu Raz, dva, tři, ale už to nemá ten spád, u kterého jsem se nemohl ani nadechnout. Myslím, že si přijdou na své diváci, kteří mají rádi filmy jako je Snídaně u Tiffaniho (který mám rád), ale těm skutečně vtipným wilderovkám se to vyhýbá obloukem. Velké zklamání hlavně proto, že jsem čekal daleko vtipnější taškařici.(26.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace