Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

(Itálie)
  • slovenský

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

„Co se tu vlastně, k čertu děje, v téhle zemi? To by se za starých časů nestalo.“ „Vy pamatujete Mussoliniho?“ a spoustu skvělých hlášek, ale nejen to, prostě dobrý film, kterému jsem nakonec ze sympatií dal těch 5* a určitě si ho za čas zase rád pustím. [viděl jsem dabovanou verzi](17.11.2009)

Billy Wilder a Jack Lemmon. Záruka kvalitní podívané. Prozatím 4*, ale rozhodně tomu dám druhou šanci, neboť řada mých oblíbených uživatelů, s nimiž mám stejný vkus, dala 5*, tak si říkám, že jsem možná jen neměl patřičnou náladu.(12.1.2014)

"Vy dodáte německý franky a my dva nebožtíky a k tomu čerstvé květiny . Zdarma!..." Podarená romantická komédia so sympatickou dvojicou a nádhernou atmosférou slnečného Talianska. Oceňujem i český dabing, ešte zo starej školy, keďže som film videl na Čt2. Film má trochu pomalší rozjazd, ale potom to ide ako po masle, film je plný dobrého, nenásilného humoru a navyše kvalitná filmová hudba. Jediný problém vidím v trochu prehnanej stopáži. Pár minút ubrať a bolo by to úplne super. Niektoré pekné zábery na J. Millsovú sú na vtedajšiu dobu trochu odvážne, ale my si oči rozhodne zakrývať nebudeme. 80%.(10.1.2015)

• Hunt

B. Wilder byl skvělý režisér, který vytvořil spoustu nezapomenutelných filmů, Nebožtici přejí lásce je však přeceněnovaný, má svou milou atmosféru, avšak neuvěřitelně se táhne (140minut na komedii je kláda a zde nezvládnutá),humoru pomálu a některé figury až protivné. Lehkost a svěžest Někdo to rád horké zde nenajdete.(9.2.2014)

Je to velice dobré, jen jsme měl problém s tou délkou. Podle mě by totiž komedie neměla jít nad 100 minut, zákonitě v ní pak musí být hluchá míst a ztrácí spád. To je však má jediná výtka, jinak je to klasický Wilder s Lemmonem tak jak je máme rádi, ikdyž spolu natočili i lepší filmy.(30.11.2008)