poster

Nebožtíci přejí lásce

 • USA

  Avanti!

 • Itálie

  Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

  (Itálie)
 • slovenský

  Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ***

  Myslím, že FrodoF to povedal v kocke aj za mňa :-) Príliš dlhé, ale inak zlatá rom-kom klasika. Od kombinácie mien Wilder, Lemmon by sme nič mizerné určite nečakali.(11.12.2013)

 • Falko
  **

  Od Billyho Wildera je to zatial najslabsia komedia z jeho filmografie a to mam jeho filmy veeelmi rad. Hlavny dovod je zbytocne natiahnuta dlzka filmu a nudne dialogy. A co je najhorsie, vobec ma nezaujal dej o mrtvom otcovi, ktoreho telo bolo treba previest do USA na pohreb a vsetky tie opletacky okolo toho. V prvej polovici sa dej takmer vobec nepohol dalej, ale aspon tam bolo prijemne prostredie s peknou talianskou hudbou. Takze prepac Billy, u mna len 2 hviezdicky. ________ Jack Lemmon - (Wendell Armbruster, Jr.) +++ Juliet Mills - (Pamela Piggott) +++ Clive Revill - (Carlo Carlucci) +++ Edward Andrews - (J.J. Blodgett) +++ Gianfranco Barra - (Bruno) +++ Franco Angrisano - (Arnold Trotta) +++ Pippo Franco - (Mattarazzo) +++ Franco Acampora - (Armando Trotta) +++ Produkcia: Billy Wilder +++(6.11.2011)

 • Frenegonda
  ****

  Genialni scenu s italskym urednikem v marnici si muzu poustet do nekonecna!!! Genialne pripravena razitka, navhlcovani znamek a o samotnem razitkovani nemluve...(15.7.2011)

 • Tosim
  ****

  Lehce dysfunkční chemie byl jediný malý zádrhel :-)(4.1.2010)

 • castor
  ***

  Cynický Billy Wilder se znovu inspiroval divadelní hrou, která mu svou pevnou dramatickou stavbou poskytla oporu. Dá se říct, že znovu nešetří nikoho a nic. Ukazuje obraz světa tak, jak se mu jeví, přináší precizní řemeslo, neztrácí se v souvislostech a i po těch dekádách odstupu působí pořád svěže. Úspěšný syn úspěšného otce v Itálii zjišťuje, že nebožtík papá vždy každý rok na dovolené udržoval milostný poměr s ženou, se kterou nyní zahynul při autonehodě. Syn má zajistit převoz rakve za velkou louži. Setkává se nicméně i s dcerou nebožky. A z nenávisti se stává láska. Výsledek je dalším kousavým příspěvkem plodné spolupráce s Jackem Lemmonem, znovu je satirický, tentokrát se strefuje i do hodnot, které panují na Apeninském poloostrově. Tentokrát spíš na pomezí tří a čtyř hvězd, jindy mě Wilder prostě bavil víc.(30.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace