Nebožtíci přejí lásce

Avanti!

• Itálie

Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?

(Itálie)
  • slovenský

Nebožtíci žičia láske

Komedie / Romantický

USA / Itálie, 1972, 140 min

Lehce dysfunkční chemie byl jediný malý zádrhel :-)(4.1.2010)

Billy Wilder a Jack Lemmon. Záruka kvalitní podívané. Prozatím 4*, ale rozhodně tomu dám druhou šanci, neboť řada mých oblíbených uživatelů, s nimiž mám stejný vkus, dala 5*, tak si říkám, že jsem možná jen neměl patřičnou náladu.(12.1.2014)

Být to alespoň o půl hodiny kratší, mohlo to být výrazně lepší. Přece jen to není nápad na dvě a půl hodiny.(28.10.2013)

Hezké, milé a wilderovské. Billy se vlastně v téměř každém filmu dotýká dvou stále se opakujících témat. Mezinárodních vztahů a byrokracie. A dokáže to zasadit třeba i do romantického odlehčeného letního románku. 8/10(16.2.2013)

Príjemnú, oddychovú romantickú komédiu s tak primitívnym scenárom, ale s ľahkosťou spracovania, hojnosťou vtipu, nadsádzky, a filmového intelektu, už nik nenatočí tak prirodzene a spontánne ako pán Wilder. Krásna spletitosť úprimnej romantiky, čierneho humoru a letnej exotickej dobrodružnosti. Prakticky to už chcelo len viac pristrihnúť minúty, aby bol tento celuloidový účes dokonalý. 85%.(10.11.2008)