poster

Kmen Andromeda

 • USA

  Andromeda Strain, The

 • slovenský

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tayen
  ***

  Místy pěkně stupňované napětí zabíjí dlouhé popisné scény. Herci zvládají vše dobře, námět taky skvělý, ale přijde mi, že příliš málo materiálu se muselo vycpat nudnou vatou.(12.10.2013)

 • MissJ
  *****

  To je splněný sen, jen houšť takových filmů. Dnešní speciálními efekty přetékající scifárny tomu nesahají ani po kotníky.(11.5.2011)

 • Djkoma
  *****

  Trvalo to mnoho let, než jsem zase jednou viděl hodně kvalitní sci-fi, které skoro nikdo nezná, ale to rozhodně neubírá na kvalitách díla. Kmen Andromeda je perfektně napsaný a natočený snímek o tom, co by se jednou mohlo stát při našem hraní si na Bohy. Michael Crichton dokazuje své velké kvality a přehled. Celý snímek je velmi netradiční, dokonce dojde na "rozdělování obrazu", které filmu velmi pomáhá a činí ho zajímavým i po technické stránce, protože v době natočení, 1971, nebylo zrovna běžné používat digitální triky a tak určitě část publika ocení starý, ale příjemný vzhled triků. Nevím, co bych měl Kmenu Andromeda vytknout a v podstatě ani nechci. Jedná se o jedno z nejvíce podceňovaných a neznámých děl sci-fi, které by nikomu, kdo tento žánr má rád, utéct. Opravdu velmi kvalitní film, který překvapí mnoha svými vlastnostmi.(31.12.2007)

 • Nathalie
  ****

  Podivuhodně nefilmový, omamně vědecký, přísně technický, realdocu- experiment. Je to zelené a množí se to. Co je to?(15.12.2008)

 • Malarkey
  ****

  Solidních sci-fi nářezů nikdy není dost, a Kmen Andromeda, nedávno obnovený, jakýmsi remakem, který se tak tváří, ale ve skutečnosti sleduje daný problém z trošku jiného hlediska, každopádně i tak stojí za shlédnutí, stejně jako tento film. Jen si u něj nedokážu upřít dojmu, že u tohoto filmu bylo dechberoucí akorát to, když se film odehrával v zamořené zóně, pak už mě to tak nebavilo, ani nelákalo dál vidět, protože v tu chvíli to ztratilo tu svoji jistou atmosféru, kterou by si to mělo hlídat, marně. I tak je to ale originální film, který mezi perly sci-fi filmů určitě patří. Zase tolik se zajímavou zápletkou a překvapivou pointou a vážnou situací jich nebylo aby se o nich dalo mluvit jen kladně.(3.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace