Kmen Andromeda

• slovenský

Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Další klasickej sedmdesátkovej nářez z promakanou atmosférou strachu a nervydrásajícího napětí. Já tyhle filmy prostě můžu a tenhle patří mezi ty který jsem za svých mladších let měl hodně rád. Tehdy bych dal 5* no dneska vidím, že film trochu zestárnul a je malinko natahovaný, ale přesto neztratil nic ze své působivosti.90%(31.7.2016)

Takovýhle sci-fi si nechám líbit a to tenhle žánr vůbec nemusím. Stejně jako V KÓMATU za plný počet.(21.11.2007)

Pomalé scifi, které mě napoprvé chytlo mnohem více než mistrova Vesmírná odysea.(8.2.2008)

Chápem že niekomu sa môže zdať tento film nudný. Mňa naopak fascinoval. Výskumné zariadenie v podzemí nevadskej púšte za niekoľko milárd dolárov + mimozemský organizmus spôsobujúci okamžitú smrť. Desivá kombinácia umocnená atmosférou a priam "Carpenterovsky" jednotónovou desivou hudbou. Záver je navyše vygradovaný v štýle prvého Votrelca. Pre niekoho je najlepším "vážnym" sci-fi Vesmírna odysea, pre mňa je to Kmeň Andromeda.(11.9.2008)

Knihu jsem četl už před několika lety a film jsem kdysi taky viděl, ale po novém zkouknutí na DVD s titulky musím říct, že kniha na mně působila silněji... a dokonce mám pocit, že změny vůči ní byly místy i docela závažné. A teď jsem ještě zvědavý na remake...(6.9.2008)

• - Používané přístroje v laboratoři byly skutečné a zcela funkční. (Hans.)

• - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)

• - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)