poster

Kmen Andromeda

 • USA

  Andromeda Strain, The

 • slovenský

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karamanlis
  ****

  Inteligentné sci-fi, opierajúce sa o bezpochyby kvalitnú knižnú predlohu, ktoré ma napriek svojej dĺžke, častým kvázi vedeckým rozpravám a faktu, že 90% deja sa odohráva v interiéri ani na okamih nenudilo, práve naopak...(30.5.2010)

 • Fingon
  ***

  Knihu jsem četl už před několika lety a film jsem kdysi taky viděl, ale po novém zkouknutí na DVD s titulky musím říct, že kniha na mně působila silněji... a dokonce mám pocit, že změny vůči ní byly místy i docela závažné. A teď jsem ještě zvědavý na remake...(6.9.2008)

 • MissJ
  *****

  To je splněný sen, jen houšť takových filmů. Dnešní speciálními efekty přetékající scifárny tomu nesahají ani po kotníky.(11.5.2011)

 • ClintEastwood
  *****

  Mám rád sci-fi. Ještě radši mám inteligentní sci-fi s dobrým příběhem, atmosférou a chytrou zápletkou, která se dokáže obejít bez dnešních digitálních efektů, příšer a hromady výbuchů. Když je navíc poctivě natočena a ještě k tomu z počátku sedmdesátých let, jsem ještě radši, protože v té době se filmy natáčely opravdu s láskou. Přesně tohle všechno splňuje Kmen Andromeda. Skupina vědců uzavřených v podzemní laboratoři zkoumá záhadný mikroorganismus, který se dostal na Zemi při pádu vesmírného modulu. Postupem času zjišťují, že mají co do činění s nebezpečným virem, který by mohl zasáhnout a zamořit celou planetu. Film je natočen skutečně výborně, líbí se mi například několikrát použité rozdělování obrazovky, díky kterému se divák výborně orientuje v příběhu a zároveň to vypadá povedeně a kreativně. Každá scéna je zde důležitá a vtahuje diváka do napínavého děje. Zhruba v polovině snímku je i jedna scéna, při které i otrlého filmového fanouška, který už má dost sci-fi filmů za sebou - zamrazí. Ano, scéna s makakem. Posledních pět minut je pak neskutečně napínavých - vážně zajímavá sekvence na kterou se nezapomíná. Působivý, silný film, který by si žádný fanda tohoto žánru neměl nechat ujít. Tento snímek je pro mě na půdě sci-fi poněkud nepochopitelně opomíjen a podceňován. Měl by být zařazen v každé filmové science fiction učebnici a to na těch nejpřednějších místech.(4.1.2011)

 • ripo
  ****

  Sci-fi, ktoré sa neoháňa emzákmi, príšerami a lietajúcimi taniermi. Zaoberá sa však prácou "v pozadí" , prácou vedcov a výskumníkov. Film je natočený na motívy knihy Michaela Crichtona a patrí ku málo knihám, ktoré som prečítal viac ako jedenkrát. A keď k tomu pripočítam aj kreslený komiks v mesačníku "Elektrón", tak to bude o jedno viac. Komiks som hltal na dúšok a knihu takisto. Vzhľadom na dokumentaristický štýl podania románu som knihe veril viac, ako filmu. Ale aj napriek tomu Kmeň Andromeda sa radí k nadpriemerne kvalitným sci-fi filmov rokov sedemdesiatych.(6.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace