poster

Kmen Andromeda

 • USA

  Andromeda Strain, The

 • slovenský

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ***

  Crichtonovu knihu jsem četl bez dechu, i když se tam na několika stránkách rozepisuje o vlastnostech molekul apod. Robert Wise zvolil podobnou, tj. "vědeckou" formu - neefektní, možná až příliš popisnou. U filmu to ovšem funguje daleko hůře než u knihy.(19.7.2003)

 • Nos
  ***

  Opravdu mrazivý příběh o skupině vědců, kteří zkoumají smrtelně nebezpečný mikroorganismus. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nepamatuji, kdy naposledy u tak relativně dlouhého filmu jsem se ani jenou nepodíval na hodinky...(20.10.2007)

 • Kreeki
  *****

  Pomalé scifi, které mě napoprvé chytlo mnohem více než mistrova Vesmírná odysea.(8.2.2008)

 • Gemini
  ****

  Já jsem asi trošku divná entita, ale knižní podoba mi přišla nudná. Zato film předvedl výbornou dusivou atmosféru strachu z neznámého zabijáckého "organismu". Zdálo se mi to trochu přešlé dobou, stejně jako všechny tyhle "staré" filmy prezentující výdobytky moderní techniky (viz původní Star Trek), ale procedura dekontaminace a celá základna stojí za víc než jedno vidění.(18.3.2003)

 • darkrobyk
  *****

  Líbila se mi kniha i film. Film jsem viděl poprvé kdysi dávno v bavorské televizi. Začínal po desáté hodině večer a hlasatelka upozorňovala diváky se slabšími nervy, že film obsahuje drastické scény.....a hádejte! Kupodivu nešlo o strašidelnou úvodní část ani o napínavý závěr, nýbrž o část prostřední - pro mnohé velmi nudnou. V ní se vědci uzavření v laboratorní budově snaží zjistit vše o mimozemském organismu pojmenovaném Andromeda. Drastické scény přicházejí na řadu, když vědci zkoumají Andromedu na zvířatech. Sledovat kruté umírání malé roztomilé opičky, která se svíjí v bolestivých křečích, je opravdu děsivé. Člověka napadne, zda v tom filmu nezemřela opravdu...tak věrohodné jsou záběry trpícího zvířátka ( ani bych se tolik nedivil, na poč.70. let ani filmaři v Americe nemuseli brát na zvířata příliš velké ohledy...) Do určité míry polodokumentární forma připomíná místy daleko svižnějšího Vetřelce...(18.8.2010)

 • - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)

 • - Používané přístroje v laboratoři byly skutečné a zcela funkční. (Hans.)

 • - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace