poster

Kmen Andromeda

 • USA

  Andromeda Strain, The

 • slovenský

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Bez zbytečných triků, jenom v působivých kulisách o minimu herců, se rozehrává solidně napínavá hra o čas s neznámým toxinem. Chytrý námět, inteligentní scénář a několik atmosféricky našlapaných okamžiků drží nakonec pod nejvyšší metou jenom unavující stopáž.(22.2.2008)

 • dopitak
  *****

  Líbilo se mi to předně graficky (více záběrů v jednom), gradací napětí, atmosférou, pěkným dabingem z Brna a nejvíc samozřejmě bodoval námět, tyhle apokalyptický náznaky a dusivá atmosféra objevování toho, co se tam sakra vlastně stalo, ze mě kdysi udělali fanouška filmů (Městečko prokletých).(14.6.2015)

 • Folpa
  ****

  Na svojí dobu velmi povedený sci-fi film...(6.9.2008)

 • ClintEastwood
  *****

  Mám rád sci-fi. Ještě radši mám inteligentní sci-fi s dobrým příběhem, atmosférou a chytrou zápletkou, která se dokáže obejít bez dnešních digitálních efektů, příšer a hromady výbuchů. Když je navíc poctivě natočena a ještě k tomu z počátku sedmdesátých let, jsem ještě radši, protože v té době se filmy natáčely opravdu s láskou. Přesně tohle všechno splňuje Kmen Andromeda. Skupina vědců uzavřených v podzemní laboratoři zkoumá záhadný mikroorganismus, který se dostal na Zemi při pádu vesmírného modulu. Postupem času zjišťují, že mají co do činění s nebezpečným virem, který by mohl zasáhnout a zamořit celou planetu. Film je natočen skutečně výborně, líbí se mi například několikrát použité rozdělování obrazovky, díky kterému se divák výborně orientuje v příběhu a zároveň to vypadá povedeně a kreativně. Každá scéna je zde důležitá a vtahuje diváka do napínavého děje. Zhruba v polovině snímku je i jedna scéna, při které i otrlého filmového fanouška, který už má dost sci-fi filmů za sebou - zamrazí. Ano, scéna s makakem. Posledních pět minut je pak neskutečně napínavých - vážně zajímavá sekvence na kterou se nezapomíná. Působivý, silný film, který by si žádný fanda tohoto žánru neměl nechat ujít. Tento snímek je pro mě na půdě sci-fi poněkud nepochopitelně opomíjen a podceňován. Měl by být zařazen v každé filmové science fiction učebnici a to na těch nejpřednějších místech.(4.1.2011)

 • Wacoslav1
  ****

  Další klasickej sedmdesátkovej nářez z promakanou atmosférou strachu a nervydrásajícího napětí. Já tyhle filmy prostě můžu a tenhle patří mezi ty který jsem za svých mladších let měl hodně rád. Tehdy bych dal 5* no dneska vidím, že film trochu zestárnul a je malinko natahovaný, ale přesto neztratil nic ze své působivosti.90%(31.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace