Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Marius

Pokiaľ by som mal Killera hodnotiť len z hľadiska žánrového, ako akčný film by určite uspel na plný počet. Rozpisovať sa o tom, aký je John Woo majstrom akčných scén by bolo len opakovaním adoračných komentov ostatných užívateľov. Woo sa však v Killerovi snaží okrem akčnej roviny o rovnocennú psychologickú a romantickú rovinu a práve v týchto dvoch rovinách sa nevyrovná svojim akčným eskapádam. Postavy pritom rozohrá celkom dobre, akurát že ohľadne ich psychológie ostáva príliš na povrchu a romantickú zápletku vykresľuje príliš priamočiaro. Je to škoda, pretože pokiaľ by sa ostatné tematické zložky vyrovnali spektakulárnemu krvavému baletu pre pištole, mohol tu byť ázijský Leon. Pretože Jeffrey je minimálne rovnako sympatická postava. 8/10 ()

Kulmon

Dvouhodinový akční masakr, jehož tempo má velmi slušnou kadenci. Příběh ovšem zcela banální, setkáváme s vyloženou naivitou. Klasická střílečka, kdy mrtvoly vyskakují po smrti dva metry do vzduchu, aby udělaly poslední parakotoul. Ale to se v hongkongské produkci celkem očekává. ()

CheGuevara

Američani mají svoje Komando, v Hong Kongu zase svého Killera. Až na pár slušně odvedených scén se jedná o prach sprosté špatně odvyprávěné béčko, kde naštěstí celý film táhne jediný herec, Yun-Fat Chow. Možná nejsem zrovna na hongkonsgké akční vlně, ale tenhle akční balet, mě vážně nebere. ()

EdaS

Jestli mi u Hard-Boiled vadilo málo emocí, tady se jich člověku dostane požehnaně. Velice silné (melo)drama se opírá o zajímavé postavy a jejich vztahy. Přátelství jako hlavní téma akčního thrilleru v případě Killera funguje fantasticky. K tomu připočtěte nadživotní akci a dostanete dle mého názoru nejlepší snímek Johna Woo vůbec. ()

H34D

Akčnímu zánru se na přelomu 80. a 90. let skutečně dařilo, k hardcore Smrtonosné pasti, svěží Smrtonosné zbrani a neporazitelným Terminátorům se přidal také John Woo se svým Killerem a Hard Boiled. Jeho akční scény jsou velice specifické, hlavní hrdinové efektně skáčou ve zpomalených záběrech, kropí vše co se hýbe tunami olova, krev cáká všemi směry a na závěr přes tu spoušť ještě proletí bílá holubice. Killer je dostatečně promyšlený a na poměry akčního filmu i nadprůměrně emocionální, aby dokázal diváka zaujmout při prvním zhlédnutí, jenže po druhé už by Killerovští hlavní hrdinové na opačných stranách zákona vedle takového Heatu působili jako... No, radši mě to ani nenechte dokončit :) 7/10 ()

xxmartinxx

Příběh je fakt břečka, navíc při své jednoduchosti nepřehledný, ale jak dá někdo Chowovi do ruky bouchačku, tak se dějí věci, nebo spíš Věci, nebo ještě spíš VĚCI! ()

tombac

Nemám slov, po Hard Boiled další Woovka, která mě donutila bez hnutí a s vytřeštěným výrazem zírat na obrazovku. Nejraději bych si nafackoval, že jsem nevložil více snahy do shánění tohoto akčního klenotu a zhlédl ho až teď. Choreografie přestřelek je opět úchvatná, gangsteři, prostřílení jako řešeto, padají k zemi po desítkách, atmosféry je tu nejvíce z krvavých baletů, stejně tak je tu snad nejsilněji podán motiv přátelství a nejlepší akce, přestřelka v kostele, se minimálně vyrovná té finální v A Better Tomorrow 2. NÁŘEZ! Spolu s Hard Boiled nejlepší film hongkongského mistra krvavé a poetické akce. 10/10 ()

Shit

Jak už je tradicí u johna Woo, tak i tento film je narvaný akcí a když se k tomu přidá výbornej příběh, tak vznikne jeden z nej filmů Johna Woo a závěrečnej masakr je prostě paráda, sice konec ala Butch Cassidy a Sundance Kid nikterak nenadchne originalitou, ale za to je perfektně natočenej ()

ORIN

Hlavní hrdina je už podle názvu filmu (nájemný) zabiják. Při jedné ze zakázek způsobí téměř totální slepotu barové zpěvačce, kvůli které cítí šanci na vykoupení a lepší život. Pokusí se sehnat dostatek peněz pro potřebnou oční operaci. Mezi oběma postavami se v průběhu filmu vytváří zvláštní pouto, které přerůstá až v milostný cit. Pouto jiné, přerůstající v přátelství se vyvine i mezi hlavní postavou a policejním detektivem, který jde nejdříve našemu hrdinovi po krku. Určitým způsobem tak můžeme hovořit o buddy movie. Jak je u filmů Johna Woo zvykem, i zde je devizou filmu vizuální stránka s mnoha mistrně nasnímanými přestřelkami, které lze přirovnat až ke krvavému baletu. ()

choze

"Něco máme společné - oba se živíme pistolí." Další Wooův krvavý slaďák pro chlapy, mapující nepravděpodobné, ale o to silnější přátelství podraženého čestného zabijáka a systémem zklamaného policajta (a vztah zabijáka a jeho oběti), prodávané sérií nápaditých scén (mexican standoff u Jenny) a zúročené v tradičních závěrečných kostelních jatkách. Akční scény pekelné, parádní hudební složka a závěr s rozměry antické tragédie. "Jsi jediný přítel, kterého jsem kdy měl." ()

Gilmour93

Wooči filmům Johna Woo začínám mít i vzhledem k jejich zdejší "stádo efektem" ovlivněné adoraci problém. Akční scény jsou sice choreograficky na žánrovém Olympu, prázdné nábojnice se míhají vzduchem a hrudníky plní olovem, ale u tak zhruba 73. šichty pro koronera to začne být už trochu jednotvárné a únavné. Ční snad tedy filmy J.Woo nad ostatními svou neakční linií, v tomto případě motivem přátelství uprostřed "Krveprolití dvou hrdinů"? To sotva, protože repliky pronášené hlavními postavami na dané téma byly na úrovni diskuze Brandona a Dylana na půdě plážového klubu Beverly Hills a já jen čekal, kdy místo slepé zpěvačky začnou ochraňovat nevidomé koťátko. Ale kdo ví, třeba je vinen dabing kantonštiny, který zavraždil veškerou hloubku těchto konverzací.. Jediný, kdo z toho u mě vyjde s čistou bílou šálou je aristokratický gunman Chow Yun-Fat, jehož noblesní pohybový valčík po scéně spojený s vysypáním zásobníků ze dvou metrů do padouchova těla má své ušlechtilé kouzlo. A navíc, opodál stojící autista Raymond s ním má při sčítání párátek docela lehkou práci.. ()

Psema

Pro mě jednoznačně nejlepší wooovka. Extrémně geniální akční scény, kterým se nevyrovná prakticky nic a to ani z dnešní produkce. A k tomu výborný příběh. Radost pro divákovo oko. ()

genetique

Až teraz som pochopil, prečo všetci nadávali a odsudzovali Wooa, keď sa nechal skaziť hollywoodskymi sračkami. Perfektná non-stop nabitá akcia doplnená aj hlbším zmyslom, a tak nepochopiteľne realisticky natočená, že to až vyráža dych. Toto bola čerešnička na torte medzi sviatkami, keď som bol prepchatý vianočnými klasikami. 85%. ()

sniper18

Je to vynikajúci akčný film od Johna Woo, ktorý patrí medzi najlepšie akčné filmy, aké sa dajú vôbec vidieť. Má perfektný príbeh o špičkovom nájomnom zabijakovi so svedomím, kvôli čomu likvidujuje len zločincov, ktorý pri jednej akcii náhodou zraní nevinnú ženu a tak sa o ňu začne starať, lenže jeho posledný zamestnávateľ sa ho rozhodne odstrániť a tak po ňom ide množstvo zabijakov a samozrejme aj polícia, pričom jeden z nich sa s ním postupne spriateľuje. Spracovanie je ale skutočne dokonalé, toto by sa kľudne dalo označiť za učebnicový príklad dokonalého spracovania akčného filmu, vynikajúce rozloženie akčných a neakčných scén, perfektná gradácia, mnoho nezabudnuteľných situácií a plno zaujímavých výrazných prvkov, ktoré svoj potenciál aj naplno využili, takže ma bavila celá línia so zranenou ženou, vzťah so starým priateľom, alebo aj s policajtom, jednoducho úplne všetko. Akcie je tu plno a je fantastická. Tvoria ju v prvom rade prestrelky a tie patria medzi absolútny vrchol nielen svojho typu, ale aj filmovej akcie vôbec. Sú vynikajúco natočené, skvelo gradované, s množstvom zabitých, v perfektne zvolenom prostredí, pričom nesklamú interiéry a ani exteriéry, k tomu množstvo priam kultových momentov a perfektný výber zbraní, tu sa jednoducho nedá čo vytknúť, každá prestrelka, vlastne aj každý výstrel je tu ohromný akčný zážitok. Najradšej mám finále v kostole, v ktorom vyniká úžasná spolupráca hlavnej dvojice a navyše je aj zo všetkých akčných scén najdlhšie, no každá prestrelka je nezabudnuteľná. K tomu sa tu nájde aj pár doplnkových akcií, hlavne rôzne naháňačky, ktoré sú tiež dobre zvládnuté, ale v tomto filme majú jednoznačne prednosť prestrelky. Herecké obsadenie je perfektné, Chow Yun-Fat v hlavnej úlohe, ktorý tu definitívne potvrdil, že patrí medzi najlepších akčných hercov vôbec, charizmy má na rozdávanie a so zbraňami je úžasný, bavil ma aj Danny Lee v úlohe policajta,príjemná Sally Yeh, no všetky vedľajšie postavy sú výborné, sklamaním je jedine hlavný záporák, čo ma práve prekvapuje, pretože Fui-On Shing zvláda záporákov skvelo, asi sa len viac hodí na radových. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, John Woo je skutočne kráľ akcie, ale samozrejme nemá problém ani so zvyškom, tu je každý záber v akcii, ale aj mimo neho dotiahnutý až k dokonalosti. A k tomu ešte výborná hudba. Tu nie je nad čím premýšľať, Killer je jednoznačne jeden v vrcholov žánru, na ktorý sa dá pozerať stále. 93% ()

molotov

O trochu lepší příběh a o trochu slabší akce než v Hard boiled. Oba filmy patří k tomu nejlepšímu, co bylo v akčním žánru natočeno. ()

3DD!3

Chow Yun-Fat je opravdu charakter, jeho zabiják Jeffrey má charizma, svědomí a proklatě dobrou mušku. Taková akce jako je v KILLEROVI se jen tak nevidí. Neuvěřitelný masakr střídají tak citově vypjaté momenty, že je člověku až smutno. Téma přátelství a osudovosti hraje místy mnohem větší roli než samotná akce a John Woo to mistrně všechno dává dohromady, aby vytvořil tento strhující snímek. ()

berg.12

Jestliže v "Hard Boiled" jde od začátku do konce o stylizovanou akci doprovázenou příběhem, tady tomu je přesně naopak. A to může být pro leckoho problém, protože je potřeba přeladit na poněkud odlišnou žánrovou logiku i regionální mentalitu. John Woo pro mě představuje zatím tu nejstylizovanější formu násilí, s jakou jsem se v akčním žánru setkal. Pokaždé u něj vnitřně trochu zápasím mezi polohami filmový/lidský. Tou první si mě nakonec vždy získá. Tou druhou se to třeba takovému tichému samotáři s lenonkami a francouzským přízvukem povedlo lépe. ()

Le_Chuck

Tento flick má všetko. Najsladšie synťáky pod slnkom, postrelenú sirotku aj slepú šanzonierku. A do toho trio Tsui-Woo-Fat rozohrávajú svoju krvavú 1000 bullets operu. Keby tam vialy čínske vlajky tak vsadím ľavé oko, že Bay je Woo-ovo jednovaječné dvojča. Rovnaký fetiš a rovnaká zábava. 90% ()

Kaka

The Killer je hlavně naprosto nadčasová a asi jen těžko s něčím srovnatelná akční záležitost. John Woo dal narozdíl třeba od akcí přecpaného Hard-Boiled více důraz na postavy a jejich charaktery. Směr je jiný, výsledek podobně dobrý. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film