Kód Navajo

Windtalkers

Kód Navajo

Akční / Drama / Válečný

USA, 2002, 134 min

Na filmu je myslím dost patrné, že se John Woo snaží navrátit ke svým neamerickým kořenům, ale na válečném příběhu to nijak zvlášť nefunguje. Přestřelky jsou sice velkolepé a patřičně wooovské, ale něco tady nehraje. Ale co? Ani Nicolas Cage nijak zvlášť nevyniká.(28.3.2003)

Myslím že se máte na co těšit. Woo nezklamal. Je tam spousta válečných scén, skoro tak dobrých jako v Ryanovi. A jsou nekompromisně brutální - je tam i pár oddělených částí těla, mňam:-) A i když se zrovna nebojuje, tak se na to dá koukat:-)(28.5.2002)

Pekná, dojemná záležitosť s osobitými pokusmi v žánre, ktoré robia z Navajo niečo iné, ako väčšina vojnovích filmových rutín.(30.5.2010)

Zklamání. Cage je jeden z mých oblíbenců, ale zkrátka je to válečný film a stojí za tím John Woo. Takže to zklamání vlastně ani není tak neopodstatnělé.(19.10.2005)

U tohoto filmu mě překvapily dvě pro americkou kinematografii neobvyklé věci - hlavní hrdina (N. Cage) se nechová zrovna dvakrát klaďácky a ještě k tomu položí ve válce život (ve většině amerických válečných filmů se vrací hrdinně domů). Ale i kdybych při hodnocení nebrala toto v potaz, velice se mi snímek líbil a 4* jsou tedy na místě.(22.4.2005)

• - Aby tvůrci přidali na autentičnosti, rozhodli se od sběratele Hevenera z Ohia odkoupit originální rádia WWII-vintage. (KucC)

• - Rezervace Navajů je v USA největší indiánskou rezervací. (ojo323)

• - Většina filmových postav je oproti skutečné první linii mariňáků přibližně o 10 až 15 let starších. (KucC)