poster

Kód Navajo

 • USA

  Windtalkers

 • Slovensko

  Kód Navajo

Akční / Drama / Válečný

USA, 2002, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Myslím si , že kdyby si John Woo soustředil pouze na akci, mohl mít ještě lepší honodcení i tak ,ale lepší 3*.(6.7.2006)

 • kleopatra
  **

  Nejsem blázen do válečných filmů, ale taková Četa, Apokalypsa, ....... to je povinnost a čest zároveň. Protože ale John Woo není Stone ani Coppola, tak je jeho film hlavně o efektní akci, kde pokud myšlenka proskočí, tak je většinou zabalená do tlusté patetické houně. Toho už tady bylo...... (a bohužel ještě bude).(24.1.2004)

 • flanker.27
  odpad!

  John Woo se nezapře. Boj nejspíš neviděl ani z rychlíku, ale natočit válečný velkofilm mu vrásky nedělá. Veškerá akce je jako ostatně u Wooa obyčejně neobyčejně umělá, úvodní boj na Šalamounech coby Cageova představovačka nepřipomíná džungli ani přes betonovou zeď, spíš jako když si kluci hrajou u mámy na dvorku, pro velký útok na Saipanu si asi filmaři vybrali park, ve kterém přesazujou stromy (ty pravidelně rozmístěné dokonale kulaté krátery mě fakt pobavily), jednotlivé záběry z boje jsou naprosto održené od celkové situace bez vzájemného vztahu logického i prostorového (trochu to připomíná průchod přímočarou akční hrou), naprosto absentuje válečná živelnost. Pro Wooa typicke sceny jeden raz strelil, sedem ich zabil jsou kapitolou samou pro sebe. Herci a kompars jsou jen prvkem dosazovaným do jednotlivých sekvencí bez prostoru pro skutečné herectví (včetně scén ze zázemí). O ději nemá moc smysl mluvit, všechno už tu bylo, traumata, překonávání nedůvěry, fotka rodiny atd. Na jednu hvězdičku nestačí realisticky působící zranění a pár dobrých záběrů, takže odpad jak vyšitý.(8.10.2005)

 • klerik
  ***

  Chcel som dať slabšie 4*, no keďže s NEPRIATEĽA PRED BRÁNAMI som mal podobný, bližšie neurčiteľný pocit, dávam rovnaké hodnotenie. Woo sa snaží o veľkoleposť, no práve tie výpravé scény ma vôbec nenadchli, o to pôsobivejšie sú "osobné" prestrelky, kde Cage alebo ten Indián odrovnávajú presilu nepriateľov. Cage je dobrý herec (aj keď po pár filmoch ho máte "prečítaného") a úloha zatrpknutého "kurvadobrého" mariňáka mu sadla. Film má rýchle tempo, nastoluje pár otázok, no inak moc do hĺbky nejde. Americká vlajka tam veje pričasto, no flm sa sympaticky vyhýba pátosu. Výsledok nie je zlý, len z neho cítiť akúsi opatrnosť, ktorá uberá filmu na pôsobivosti...(22.3.2007)

 • Satan
  ****

  Ještě možná surovější a krvavější svět války než v Ryanovi, nebo Jestřábovi. Naprosto úžasné efekty a přestřelky. Film je přesně rozložen na porce akční a "kecávací". Nebudete se nudit v žádné půlce, ani hodině, ani na začátku, ani na konci. Trochu bylo ale do očí bijící efekty děl z lodí-velmi nedodělané. A také Cage, který snad zabil 1000 lidí, než to konečně jednou koupil ...(9.10.2005)

 • - Podporná loď na Saipane nesie meno U.S.S. Colorado. U.S.S. je však chybne napísané, keďže ide o akronym a nie skratku, nemajú byť medzi písmenami bodky. Správne má byť USS Colorado. (beso74)

 • - Spolu s filmem Pearl Harbor (2001) se k roku 2013 jednalo o nejnákladnější válečný snímek všech dob. (Edgerton)

 • - Aby tvůrci přidali na autentičnosti, rozhodli se od sběratele Hevenera z Ohia odkoupit originální rádia WWII-vintage. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace