Kód Navajo

Windtalkers

Kód Navajo

Akční / Drama / Válečný

USA, 2002, 134 min

Výtečný snímek, bohužel do plného hodnocení mi tu něco chybí.Cage a všichni ostatní zvládají své party výtečně, Woo točí moc pěkně, ale potřebovalo to nějakou vyloženě silnou emocionální scénu, aby mě to opravdu dostalo!(28.8.2002)

Nicolas Cage, John Woo, Peter Stormare, Akce a příběh o tom, jak to bylo s muži z kmenů Navajo - Pět důvodů pro pět hvězdiček. Nebudu srovnávat s jinými díly Johna Woo, musel bych pár hvězd ubrat (zejména při konfrontaci s Tváří v tvář, nebo Zlomeným šípem)... Pro mě osobně druhý válečný film roku (po Údolí stínů)...(1.1.2006)

John Woo a jeho obstojná hollywoodská variace schématu "sám postřílím celé roty v týlu nepřítele". Zachraňuje ho především dobrá technická stránka, zrazuje náhražka scénáře a jedno velké nic, které by vás donutilo si ho zapamatovat aspoň na jeden den.(24.4.2005)

• sud

S filmy Johna Woo mám jeden velký problém - pokud se v nich momentálně nestřílí, nestojí vůbec za nic. V akčních filmech se to svým způsobem dá prominout, ale na poli válečného dramatu je to zavádějící. 40%.(18.2.2006)

Nečekaně oduševnělé, příjemně "Wooovské, na ty dvě hodinky se skutečně vydáte do války - sice trochu učesané, zbytečně moc poetické a mírně nerealistické (Cage by sotva kosil nepřátele po desítkách) - nicméně v téhle "filmové realitě" to lítá o několik řádů lépe než ve Wooově nešťastné M:I-2... John se zřejmě konečně dostal ke kompromisu, který se bude stejnou měrou líbit jak východnímu, tak západnímu publiku... Face/Off ale zůstává nepřekonán...(21.12.2002)

• - Spolu s filmem Pearl Harbor (2001) se k roku 2013 jednalo o nejnákladnější válečný snímek všech dob. (Edgerton)

• - Aby tvůrci přidali na autentičnosti, rozhodli se od sběratele Hevenera z Ohia odkoupit originální rádia WWII-vintage. (KucC)

• - Většina filmových postav je oproti skutečné první linii mariňáků přibližně o 10 až 15 let starších. (KucC)