Bývalý námořní kapitán James McKay přijede na Západ se svou snoubenkou Patricií Terrillovou. Mladá žena je dcerou nejmocnějšího muže v kraji, majitele obrovského ranče Henryho Terrilla. James se budoucímu tchánovi zamlouvá, ovšem jen do chvíle, kdy odmítne bránit se proti násilí. Do tohoto kraje ruka zákona nedosáhne a muži musejí často bojovat s honáky Terrillova konkurenta Rufuse Hannasseyho. V sázce je totiž drahocenná voda, kterou oba rančeři potřebují pro svůj dobytek. Nenávist mezi oběma rody vrcholí a schyluje se k válce. James neví, jak to na Divokém západě chodí, přesto však stále odmítá změnit své zásady. Jen málokdo vidí, že je v mnoha ohledech statečnějším mužem než místní rváči a siláci... Klasický film Williama Wylera vznikl v roce 1958. Je ukázkou toho, že i western lze vytvořit bez zbytečné surovosti, s důrazem na hloubku charakterů a přitom divácky přitažlivě. Své samozřejmě sehrálo vynikající herecké obsazení s Gregorym Peckem v čele. (oficiální text distributora)

Ingredience

Dokonalá režie, skvostná hudba a hudební motiv, úžasní herci.... Ať už film zkoumáte z jakkéhokoliv úhlu, nakonec zjistíte že do sebe vše perfetkně zapadá. Pokud věříte na karmu (filmovou), tak si dávejte pozor kam šlapete, jelikož William Wyler právě teď někde sedí v podobě vybroušeného diamantu. ()

Kolárek

Stěžejní postavou filmu je námořník, který se nehodlá přizpůsobit prostředí, do kterého se dostal a ani jeho obyvatelům. Ješitný je jako každý jiný chlap, ale své schopnosti si dokazuje pouze sám sobě. Nejsympatičtější postavou filmu je ale podle mě Rufus Hannessey ten je sice trochu buran ale férovej. Jinak mi přišel poněkud k smíchu, tak jako v jiných filmech té doby, velký konstrast mohutných ramenatých mužských postav proti malým prsatým ženským. Velkým plusem je samozřejmě hudba. ()

Aberdeen

Něco bych rád napsal, ale vlastně bych víceméně jenom opakoval komentář s nickem "Cival", takže odkazuji na jeho slova a jeho hodnocení. ()

tommicek

Vzhledem k tomu, že pro mne je vrcholem westernu Sedm statečných, přijde mi Velká země poněkud pomalá a tak trochu akademická, ovšem i tak se na ni vždy rád podívám. Gregory Peck, Charlton Heston a ústřední téma jsou úžasní ... ()

sososo

Krásný film. Pro mě asi top ve westernech, ještě o trochu výše než Tenkrát na západě. Především pro to, že to není JEN pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem. Tady totiž dobro zvítězí i přes to, že se ze všech sil nesnaží zlo zadupat do země, dává mu další šanci. Asi to v dnešní době zní divně, ale jsem přesvědčený, že tak by to mělo být. ()

slavikzbojni

Westernová špička- a to právom, Nielen Simmonsová, ale aj Gregory Peck sú skvelí- a príbeh má ľudskú dimenziu- čo vo westernoch nie je obvyklé... ()

revere

Na přelomu 70. a 80. let minulého století bylo v československých médiích amerických filmů, a westernů zejména, poskrovnu. Ve snaze nenechat si tento film ujít, absolvoval jsem s třemi kamarády heroický celodenní pochod, jehož cílem byla chalupa mých rodičů se starou černobílou blikající teslou. Naprostým vyčerpáním jsem pak na stísněném prostoru v pokojíku na podlaze při sledování filmu usnul. Když jsem se na chvíli probral, viděl jsem dva muže, jak do sebe vehementně buší. Asi po čtvrthodině jsem se vzbudil znovu, scéna se nezměnila. Po další čtvrthodině se situace opakovala, jen oba muži se zdáli být zřetelně unavenější. Další, co jsem ještě později zahlédl, byli tři jezdci, mizící za doprovodu povědomé melodie v širé prérii, kterou překrýval nápis The Big Country - The End. Po pětatřiceti letech jsem, odpočatý, před velkoplošným LCD displejem, dopadl prakticky stejně. ()

Hombre8

Název i pohled na bezútěšnou krajinu evokoval vzpomínku na celinu Leonida Iljiče. :-) Rovněž tak výchovný přesah filmu - vítězství rozumu nad vidláctvím. Toho není v emeričce nikdy dost v každé době. Hezká hudba, dobrý scénář, ale občasné režijní chyby a poněkud toporní herci. Ale celkově fajn. ()

Sopholojong

Giant: spinoff. Aj Wyler si chcel natocit svojho monumentalneho Obra. Gregory Peck je lepsi a charizmatickejsi herec ako Rock Hudson a uz davno som nevidel tak dobry oscarovy vykon v starohollywoodskom filme, ako ten Ivesov. Lenze Jean Simmons nie je Elizabeth Taylor. Nema tu jej zensku "sukeznost" a hra o triedu prepalenejsie. Rovnako je to aj s ostatkom ansamblu. Heston nesiaha Jamesovi Deanovi ani po clenky. Mamu tu niekolko zaujimavych momentov ako pastny suboj v tichej, nocnej prerii, navsteva stareho Hannasseyho v honosnom sidle, alebo zaverecne twisty, kto koho odbachne. Osudovosti Gianta stale mnoho chyba... o triedu slabsie. Krasna kamera a epicka hudba. ()

AlfrédHič

Řehoř Pecka je řízek, žádné nadměrné vraždění, realistické ztvárnění západu, skvělá hudba, žádný jednoznačný padouch, Burl Ives jako starý Hannassey. Nezapomenutelné. ()

amlug

Je to sice klasické westernové klišé o zelenáči co přijede na západ, všichni ho podceňují a o jim to pak natře. Ale je to moc pěkně udělané klišé. Vlastně jedno z nejlepších jaké jsem viděla. ()

FireFox

McKay chvílema působí jako klon Old Shaterhanda a Mirka Dušína. Přesto se tento jednoduchý a čistý až naivní western drží na vysoké úrovni. A hudba? Co už může být větší klasika? ()

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu