U Konce světa (2013)

U mna to islo s tymto filmom dole kopcom. Zaciatok celkom slubny, "the golden mile" plan je cool, stretnutie exspoluziakov tiez a aj postavy su tak sympaticky sialene. Ale postupom casu som znizoval celkove hodnotenie. Mozno 2 je trochu moc nizke, 2 a pol by som v pohode dal, ale ostal som na konci sklamany, takze preto take vysledne hodnotenie ake som dal. Predsa len sceny sa dost opakuju, postava Simona Pegga, nech je akokolvek cool, strhava celu pozornost na seba a uplny zaver ma uz vyslovene nebavil. Mozno doma ako oddychovka a background vpoho, ale v kine slabota. [#117/2013]

Rivalové (2013)

Momentalne to ma cez 4000 hodnoteni a nad tym 94% a "3. najlepsi film". No tak u mna nehrozi, dokonca by sa dalo povedat, ze som sklamany. Takto, film si 4 hviezdicky urcite zasluzi, vo vela ohladoch je to dobre spravene. Napada mi k tomu fakt ze slovo rutinersky - utoci vsetkymi moznymi zbranami na velke obecenstvo a dokaze zaujat. Ale mne to prislo moc nazorne a doslovne, a aj zbytocne zdramatizovane. O Formulu 1 sa tak malinko zaujimam, takze mozno aj to, spolu s vysokym tunajsim hodnotenim, sposobilo mensie sklamanie. A ked som si precital dake zaujimavosti k filmu, kolko je tam rozdielov ku skutocnosti, sklamanie sa len prehlbilo. Celkovo sa mi viac pacila ta dokumentaristicka cast, ako ta dramaticka. A v tomto mi teda na 100% ulahodilo Senna. Za to herecke vykony su velke plus, najma teda Lauda je na nerozoznanie k realnemu. Hunta posudit neviem, ale stale som v nom videl Thor-a :D [#116/2013]

Dobrý ročník (2006)

Docela nuda. V podstate mi to vobec nesadlo - ani burzova scena, ani potom neskor ten prichod na vinicu a zivot tam, no a k zaveru som uz zaspaval. Niektore akoze 'vtipne' sceny - zrychleny zaber na Smart, co spravi 3 otocky na kruhaci - WTF? Toto bolo vtipne tak pri Zandaroch, nie? Takisto scena vo vypustenom bazene.. really? Este fajn boli tie retrospektivne sceny, tam ma to vzdy prebralo, ale zvysok ma uplne minul. [#115/2013]

2 zbraně (2013)

Clovek dostane presne to, co trailer, resp popis slubuje. Takze necakat ziadny nadpriemer, ani nic specialne, ale bavit sa pri tom da. Su tam prachy, zle kartely, este horsi skorumpovani vladni a dvaja chlapici proti vsetkym (ktori sa ale fakt podarili!!). Takze kto ma rad taketo zanrovky, ten si to uzije. Co u mna rozhodlo smerom k 3 hviezdickam bola trochu zbytocna prekomplikovanost deja. [#114/2013]

Gravitace (2013)

Wow, tak toto bol riadny vizualny zazitok!!! Mozno to neni dokonale, co sa tyka pribehu a emocnej katarzie, ale vynahradza to perfektnym zazitkom z kina. Mrte sa mi paci, ked su digitalne triky vyuzite nie na prisery, ale na to aby ukazal veci ktore nieje mozne natocit v realite. A este sa pri tom pozriet do vesmiru, no musel som si utierat slinky :) Technicky je to vysperkovane; kamera a strih neuveritelne a niektore sceny (doslova) breath-taking. Sceny v otvorenom vesmire su jednoznacne najlepsie. Ja osobne by som kludne ubral tie "dojimave" sceny, Cuaronovi zjavne idu skor tie realisticke zabery a mne to tak vyhovuje. Tiez zaver je malinko hollywood-style ale pri takom masakralnom filmovom zazitku mi to nemohlo pokazit celkovy dojem. Tento rok zatial velmi kvalitna uroda sci-ficok!! [#113/2013]

Carrie (2013)

U mna dost rozporuplne - su pasaze so super napatim a tie su podla mna spravene dost dobre, ale sceny okolo "the Prom night" ten film zas strhavaju na priemerny teenage level. Velka skoda no, lebo aj samotny zaver uz potom vobec nema silu a niektore sceny su ako z Final Destination (niekde okolo piateho dielu). [#112/2013]

Sunset Boulevard (1950)

Tak tento 'kult' ma minul. Na to, ze ma tento film cez 60 rokov, tak klobuk dole - na tu dobu velmi pokrokove a vobec to nevyzera staro. A aj zaciatok ma mrte namotal, ale potom postupne som sa uz len viac nudil a zaver ma tiez z toho nevytrhol. [#111/2013]

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Taka echt ze rozpravka pre dospelych. Je to neslusne a vtipne, ale medzi moje najoblubenejsie filmy sa to nezaradi. Najviac vytrca Jack Nicholson, je tu fakt paraaadny a diabolsky, ale vlastne aj jeho 3 babizne su dost dobre. Opat, celkove hodnotenie medzi 3 a 4. [#110/2013]

Hráči (1998)

Mrte medzi 3 a 4 tento filmik. Ako ono je to vlastne celkom dobre, pozeralo sa na to prijemne. Pokerove sceny su cool a aj herci vpoho (hlavne teda John Malkovich a Edward Norton). Ale par dni po pozreti mi to uz nejak vyprchalo a je to predsa len skor taka jednohubka. [#109/2013]

La cara oculta (2011)

Konecne hodnotenie fohto filmu u mna kolisalo ako sinusoida. Ci vlastne ako cosinusoida :D Najprv 4, pak 3, potom ze fuh, mozno tie 3 budu len s odretymi usami, ale potom sa to veeelice prijemne 'zvrhlo', az som teda kukal a vobec to necakal. Uplne v pohode by som dal aj len ze 4, napriklad mi vobec neprisli presvedcivi herci (vravim, hlavne ta prva polka) a zelal by som si, aby tento scenar zreziroval napr Fincher (napr zaverecna scena s dirigentom super, ale viem si predstavit z nej vydolovat aj viac). Takze zaverecnych 5 brmbolcov je malinko optimistickych, ale je to podmienene tym, ako ma film rozbabral a nakoniec veeelmi prijemne potesil. Scenar/napad je veeelice podareny, len hlavne absolutny zakaz pozerat trailer predtym!!! [#108/2013]