Hotel Transylvánie (2012)

U mna velmi sviezy animak s fresh napadom. Podarene vtipky, super postavy, paraadna animacia a ano trochu klasicky pribeh, ale to mi vobec nevadilo. Dobre sa na to pozeralo, mrte som sa zabaval a paradne to ubiehalo. Lutujem len, ze som to nevidel v 3D v kine. Inak original zvuk stal urcite za to (Get your hands out of my wife, Wreckscalibur...). Na maximum to mozno neni, ale tych 9 z 10 tomu v pohode dam. [#97/2013]

Odsouzení (2010)

Neni to zly filmik, ale neni ani nicim extra. Sam Rockwell je dost presvedcivy, ale zvysok filmu mi bol dost ukradnuty - vobec to nebolo 'silne' - nieco ako taky televizny film. Haluska ze to robil typek co hral padoucha v mojom oblubenom filme Ghost. [#96/2013]

Elysium (2013)

Trochu nechapem tie slabe hodnotenia. Vlastne co trochu, nechapem ich vobec. Sak to bolo abso-fucking-lutely vypiplane sci-ficko. V prvej tretine predstavenie sveta, v druhej zapletka a v poslednej aj povinna akcia, no a mna to uz od prvej sekundy strhlo a nepustilo. Paradne prepracovany vizual apokalyptickej Zeme a Elysia, styl traslavej kamery, vizualne hi-tech vychytavky (uz len samotne vrtulniky, designed by Bugatti, boli mnam), no neskutocne som sa bavil. A vlastne cele to bola paralela na treti svet vs. rozvinute krajiny... Co mi vadilo boli len drobnosti. V akcnych scenach inovatorska (tj neprehladna) kamera, zopar nelogickosti (tie som ale ochotny prekusnut), mozno menej sladky zaver a tiez neviem ci mi uplne sadol hlavny padouch, v style skolnika Willieho zo Simpsonovcov:) Neviem ci tento film neni obet velkych ocakavani. Ja som to videl asi 2 mesiace po premiere a dostalo sa ku mne dovtedy len priemernych ohlasov, takze u mna spolu s Oblivion jednoznacne najlepsie sci-fi roku!!! [#95/2013]

Mrtví a neklidní (2013)

Na tomto filmiku je rozhodne najlepsi ten originalny napad, za to 100 bodov. A este aj styl akym je to natocene, tiez mrte na urovni. Potom to ale bolo u mna trochu ako na hojdacke; cakal som viac komedie ako romantiky a tiez mi vadilo trochu pomale tempo. A ked uz som si myslel, ze budem skor sklamany z nevyuziteho nametu, zaverecna akcia bola vcelku slusna a aj ten romantisch podton vobec nebol zly. Nakoniec som sa teda priklonil k 4 nemrtvym brmbolcom. [#94/2013]

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Pre zmenu Burtonovka o zivote a smrti :D Fajn animacia, fajn pribeh... cele je to vlastne taka fajn jednohubka-oddychovka. [#93/2013]

jOBS (2013)

Neobycajny clovek, ale obycajny film. Pacil sa mi Ashton, jak ho zahral a asi 2 az 3 vypate sceny. Ale inak ten film na mna vobec nezaposobil. Akoby tie sceny nemali silu, ci uz su zle napisane alebo zahrane. Co je skoda, bo ten clovek si toho zazil dost, vela toho dokazal a aj co to po sebe zanechal. Viem si este predstavit, ze pre Apple milovnikov to bude modla, ale inak len velmi priemerny filmik. [#92/2013]

V zajetí démonů (2013)

Wan je pan:) Opat nesklamal, ale zas ani ma nezabil. Predsa len dost vela rovnakych motivov som videl nedavno v inych podobnych filmoch (babika, imaginarny kamarat, stary dom, pes, vtaky, pivnica, skrina, lovci duchov, demon, exorcizmus, ...). Ale je to opat raz natocene kvalitne, zopar lakaciek uplne mnamkovych, takze sup do kina a uzit si zimomriavky :) [#91/2013]

Země bez zákona (2012)

Z nejakeho dovodu som zabudol napisat koment k tomuto filmiku.. Hmm, len o com to bolo :D Ale aj to o niecom hovori, ze si po par mesiacoch neviem spomenut. Viem ze pozeralo sa na to dobre, zaujimave obdobie a doba, to rozhodne. Takisto herci ok, a aaano, pri citani komentov si spominam na poslednu scenu. Ale stale, vyrazne sa mi to nevrylo do pamate. V konecnom zuctovani ostava len priemer. [#90/2013]

Pád Bílého domu (2013)

No tak toto u mna nem. Po traileri som nemal prehnane ocakavania, sak tema ako z priemerneho B-cka z 90-tych rokov. Ale na akcak z roku 2013 je to velmi slabe a hlavne nicim vynimocne. Prvy sok boli digitalne efekty ako za 10 dolarov, take nieco som uz fakt dlho nevidel. K tomu hromada klise a nic extra, ziaden vtip, len 100x videne sceny z filmov zo Steven Segal-om. Ten Butler bol fakt asi to jedine dobre na tomto filme, zvysok velmi, velmi slaby. Normalne by som dal 5/10, ale na letny blockbuster velka slabota, az by som povedal ze odrb. Dopozeral som to s nechutou. Z trailerov som cakal, ze to bude lepsie ako paralelny kusok od Emmericha, no ale zacinam pochybovat. [#88/2013]

Kick-Ass 2 (2013)

Tam kde jednotka bola ina a invencna, tak dvojka dost zaostava. Zeby klasicky syndrom druhej casti? Story uz pozname, vtipy tiez len velmi priemerne a mlaticky su sice stale dobre natocene, ale prvy diel bol u mna o triedu lepsi, tento diel uz Vaughn len produkoval a je to imho vidno. [#87/2013]