Millerovi na tripu (2013)

V pohode rodinna komedia - vtipna, prekvapivo aj neslusna a mne osobne by nevadilo, keby tam bolo menej toho 'rodinneho' - ale inak poctive 4 brmbolce. [#86/2013]

Stoker (2013)

Rezia - Scenar, jasny debakel, 3:0. Z hladiska formy vypiplany filmik, vidno ze rezier je paaan. Zase zalezi od settingu v akom to clovek pozera. Viem si predstavit ze sa niekto unudi po 30min, a ani mne to uplne nesadlo (neviem pochopit konanie postav a vzit sa do nich), ale uz len kvoli tej forme sa to oplati vidiet. [#85/2013]

Jack a obři (2013)

Ma to story, hrdinov, obrov, aj zopar vtipnych momentov - taka prijemna oddychova rozpravka. Snad len skoda tych predpotopnych animacii. Inak som sa celkom dobre zabavil a vobec sa nenudil. Ale zalezi tiez od ocakavani - viem si predstavit ze keby som to videl v kine, mohol by som byt sklamany a dal by som skor nizsie hodnotenia. Ale na nedelne doobedie to bola rozpravka ako vysita, takze nakoniec 4. [#84/2013]

Očista (2013)

Krasny napad, ale dalsi film z kategorie nedotiahnuty. Vobec sa s tym napadom nehra a rype sa v nom len velmi povrchne. Co je velka skoda bo natocene je to velmi efektne a aj napatie je dost dobre. Ale absencia rozumu scenaristu mi postupne uberala zo zazitku a na konci ma viac a viac vytacala. Nakoniec len 3 brmbolce a aj to z milosti. [#83/2013]

Bahno z Mississippi (2012)

Tazke hodnotenie, u mna presne medzi 3 a 4. Taka komorna drama, male zaprdene mestecko a v nom zopar postav, velmi dobre zahranych. Je to natocene fakt dobre, reziser si ide svoje. Len pribeh je zo zaciatku dost pomaly tak dost zalezi, co clovek od toho caka a ako to komu sadne v ten moment. Ale kvalitka to urcite je, takze davam 4 ale necudujem sa ani slabsim hodnoteniam a Take Shelter sa mi pacilo urcite viac. [#82/2013]

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Radoby gangsterka s efektnym kabatom a skvelymi menami, ale bohuzial aj len s velmi priemernym pribehom (scenaristu upalit vo vytahu!) a dialogmi (omg, postavy vsetko komentuju a vysvetluju jak pre debilov). Dokonca cim dalej som mal pocit, ze to bude len hlupejsie a otrepanejsie. Same klise a povrchne urobene sceny bez emocii, navyse vsetko co uz bolo v 100 inych filmoch. Az tu som si uvedomil, o co presvedcivejsie posobi to kvantum filmov s rovnakou/podobnou tematikou. Ale vizualne je to velmi pekne, takze ked sa clovek zmieri s tym ze film klame telom, tak to je nakoniec slusna zabavna jednohubka a neni problem dopozerat ju do konca. [#81/2013]

Strážci - Watchmen (2009)

Takyyy dost iny komixovy film. A i ked som pozeral 3,5 hodinovu verziu, ubehlo to fajn. Urcite k tomu dopomaha vycukrikovany vizual, no a bojove sceny su uz uplne lahodky. Tiez uvodne titulky su dost cool. K tomu alternativna realita, zopar superhrdinov (najlepsi typek s pytlom cez hlavu a sceny z vaznice - masaker!!), fakt vpoho zaujimave flashbacky, prekvapivo drsne sceny a aj prasacinky... cele si to zije vlastnym zivotom, ktory je rozhodne 'epic', len neviem ci sa ho podarilo uplne cely preniest na platno. Niektore sceny ma totiz vobec nezaujimali (Mars) a aj zaverecny badass a cela pointa zaostali za tym, co sa odohravalo predtym 3 hodiny. Ale mozno ze v komixe to davalo vacsiu hlbku. Ale zase uplne posledna scena to celkom zachranila. Rozhodne skvely netuctovy zazitok. [#80/2013]

Pot a krev (2013)

Audio-vizual vypimpovany ako vzdy u M. Bay-a, este ze nerobil aj Titanic ;-) Plus kopa hlasok a dobrych ftipov, takze nuda nehrozi, ale ajtak sa mi ten film nedostal pod kozu. Rozmyslam cim to je, napada mi taketo nieco: Na to aki herci tam su, tak som im az tazko veril ze by to bolo podla skutocnej udalosti. Skor som mal z toho pocit ako popcornova zabava, ale potom s trochu blbym nepresvedcivym pribehom. Len na konci sa to tvari ako skutocnost a ked ukaze aj tvare skutocnych zlocincov, tak to uz vyzera realnejsie. No ale v tom pripade by mi vyhovoval taky realnejsi styl natocenia a nie styl videoklip. Ale tak zabava to je a aj zrucne natocene, preto nakoniec 4 ale inak som trochu vahal. [#79/2013]

Vrána (1994)

Dlho som sa chystal na tento kultovy filmik. Verim ze v mladsom veku to musela byt pecka a aj teraz je to rozhodne nadpriemerny temny filmik o pomste a pomstitelovi. Slusna praca veru, dnes uz aj kultovka. Inak hlavny typek vyzeral jak Joker z Batmana, craaazy a scaaaary :-) Plus ked si to clovek spoji s realnym osudom herca....[#78/2013]

Před půlnocí (2013)

Uz uvodna scena napoveda co mozme cakat - dlhe sceny (bez strihu) a dlhe dialogy. Ako v pohode, dobre sa to pozera, ako na zabery z dovolenky ale niektore sceny mi prisli uz moc dlhe. Ine boli celkom mile. Ako plus berem ze sa v 3. filme posunuli dakam inam ako v predoslych dvoch. Ale ta posledna tretina mi nejak nechutila a neviem ci by som si to pozrel znovu. [#77/2013]