Všechno nejhorší (2017)

Thriller/horor a casova slucka, zaujimava kombinacia, ktora je hlavnym lakadlom. Po chvili sice trochu otravne, miestami uplne mimo konanie hlavnej postavy. Reziser doteraz pisal scenare k 3 dielom paranormal activity, a tusim to je vidno. V druhej polke uz film dost otravuje a nevie kedy skoncit. Ale inak takto mesiac po videni, hadam by som dal aj 3 hviezdy, samozrejme v ramci zanru. [#46/2017]

Vražda v Orient expresu (2017)

'Moja prva' vrazda v Orient exprese. Takze pribeh som vobec nepoznal, co by mala byt vyhoda, ale aj napriek paradnemu obsadeniu ma to nedokazalo zaujat. Velmi priemerna zalezitost, do telky vpohode, ale inak slabe 3 hviezdy. [#45/2017]

Co děláme v temnotách (2014)

Skvela hororova blbina :) Genialne zahrane postavy (a nielen 4 hlavne, ale fakt vsetky vystupujuce vo filme) a velmi realisticko posobiaci mockumentary style. Pricom ale na kulisach ani vybave sa nesetrilo, alebo to aspon nieje vidno - netrci z toho amaterizmus. Zopar genialnych vtipov (sms), paradne scena s policajtami, alebo vlkodlakmi. Fakt super napady. Dal by som aj plny pocet, ak by film aj napriek kratkej stopazi nemal zopar hluchych miest. Mozno to este chcelo popracovat trochu na pribehu. Alebo, bol by to fakt skvely namet na serial a z tohto mohli byt 2 slusne epizody. Pre fanuskov hororov originalna zabava. [#44/2017]

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Pribeh je taka klasicke Disneyovske dobrodruzstvo (domace hniezdocko vs velky nebezpecny svet). Pesnicky neotravovali, vtipov sa tiez zopar naslo. Celkom podareni sidekicks, kohut a - tetovanie :) No ale hlavne super sa na to pozera, jednak lebo exoticke prostredie tomu dodava smrnc, ale hlavne lebo animacia je uplne genialna. Pohyby, kamera ale aj svetla/tiene su neskutocne dobre a realisticke. [#43/2017]

Místo u moře (2016)

Husta atmosfera, rodinna drama a paradne realisticky zahrana. Konence film, ktory ma uveritelne dialogy (ak je prave Casey-mu rozumiet, hehe). V celom filme sa z hladiska pribehu neudeje nic take jedinecne, cele je to o tych beznych situaciach a tie su zachytene tak skvele (za vsetko snad scena s kocikom). V podstate to je taky obycajny pribeh, ale napisany a zahrany neobycajne dobre. [#42/2017]

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Uplna pecka, pre mna Coenovci v plnej parade. Nie kazdy z ich filmov ma nadchol, tak som nemal velke ocakavania. Trochu mi to pripominalo Fargo. Pekna krimi zapletka, ked plan nevyjde podla predstav. Opat super postavy, najma tie negativne a inak paradne zahrane (Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac ale aj maly synator). A teda hlavne naozaj idealny mix krimi, krvi a cierneho humoru, a inak miestami aj az hororovych prvkov. Tiez pekna atmosfera typickeho predmestia v Amerike v dakych 50s-60s a parelelny pribeh susedskej rodiny. U mna jeden z filmov roka, uplne som sa bavil samotnym pozeranim. Kludne by som si to pozrel hned znovu a strasne sa divim tuto hodnoteniam (60%, pri 100 hodnoteniach). [#41/2017]

Thor: Temný svět (2013)

Jednotka sa mi celkom pacila. Toto ale pre mna dopadlo ako bohuzial ten typicky druhy diel trilogie. Je to fajn, ale nic velmi zapamatatelne. Samoucelna zapletka, aby len posunuli hlavne postavy vyvojov k vyvrcholeniu v poslednom dieli. Potesili vtipy, najma Captain America, ale napriklad fighty s padouchom slabota (aj cely ten napad odkial sa vzal bol taky za pat korun). Ale ten zaverecny diel by som zvladal pozriet, hlavne kvoli tej linii Thor - Loki. [#40/2017]

Jigsaw (2017)

Dost velka slabota. Som tak tajne dufal, ze to mozno bude moderny restart serie, ale bol som naivny. Naivnejsi bol uz len scenar. Absencia logiky, divne spravanie postav alebo aj totalne sprostosti, k tomu nesympaticke postavy v hre aj mimo nej, a cele je to samozrejme strasne prekombinovane. Bez toho aby som spoileroval, tak prepojenie k Jigsawovi este celkom slusne a prekvapilo ma. To bolo tak jedine co bolo fajn. Aj pasce boli totiz uplne trapne. Ale z nejakeho divneho dovodu, proti vsetkej logike mam chut si pozriet diely ktore som nevidel (3-7) :D [#39/2017]

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Pekneeee, aj zabery aj story. Odkaz sa tiez rata, ale uz som videl aj lepsie. Ziadny wow efekt, mozno tak pri jednej scene. Ze by az tolko robil (chybajuci) David Attenborough? [#38/2017]

matka! (2017)

Dako sa Darren moc kruti okolo biblickych tem, tie ma vobec neberu. Co ale stale mega dokaze (i ked nie kazdym filmom), je preniest na divaka taku psychologicku nepohodu. V Requiem ma tym zabil, a pozriem si to 'rad' hocikedy. Black Swan tiez. Tuto ma sice skor zhnusil, ale tiez sa neda povedat, ze v zlom. Je to taky zvlastny film, prva polka psychothriller, druha potom este viac psycho a este viac thriller :) Citil som sa uplne ako keby som mal nocnu moru, alebo, ako ked ma clovek sny pri horucke (Aronofsky tu scenu dokonca ze nazval fever dream). Za to fakt klobuk dole. Vela nechybalo (este mi napada daky namet, dva) a mal by som chut odvratit oci. Takze toto je plus, ak sa to teda tak da ponat. Ale mojim oblubenym filmom sa to urcite nestane. Rozhodne zaujimave vidiet, ale neni to taky film, ktory sa da vyslovene odporucit. Nakoniec aj totalne rozporuplne hodnotenia uz o tom napovedaju. Velmi tazke hodnotenie, sam neviem ake dat. [#37/2017]