Insidious: Poslední klíč (2018)

Musim len pokracovat v nastolenom trende, ze s kazdym dielom serie idem o hviezdicku dole. Pribeh sa, sice neoriginalne, ale aspon vracia do minulosti Elise. Ale vo vysledku neni nicim extra zaujimavy, take instantne pokracovanie. Okrem toho ako horor nanajvys priemerne (len lakacky) a hlavny bubak/demon uplne o nicom. K tomu miesa az taku krimi/thriller zapletku a komedialne vsuvky u asistentov Elise. Jednotka bola genialna, atmosferou aj pribehom, a ked som si teraz pozrel trailer, mam chut ju dat znovu. Dvojka je dobra, a aj ked trpi klasickymi syndromami sequelov, ihned pokracuje a doplna jednotku. Ostatne 2 diely uz ale len zmykaju znamu znacku a penazenky (ano, Saw, myslim aj teba!).. No a, bohuzial, hlavne penazenky teenagerov, a teda ze ich v tom kine bolo mrte (trieskat po hlave je malo). [#6/2018]

Ztracen v džungli (2017)

Mam rad survival filmy, ale 'true story' este nemusi byt zarukou kvalitky. A tu som uz od prvych par scen videl, ze mi tento styl nesadne. Vizualne je to pekne, ale postavy su vykreslene tak strasne stereotypne, ich motivacie su uplne doslovne a konania predvidatelne. 5 zaberov na usmievajuceho sa Yossiho, aby uz naozaj kazdy pochopil, ako ma rad cestovanie. Hodnu cast filmu sa nic nestane, a ked to teda konecne zacne byt zaujimave, nemal som pocit ze by jednotlive sceny na seba dobre nadvazovali a gradovali. Co reziserovi ide, su tie neprijemne sceny (celo, nohy), tie funguju celkom slusne. Nakoniec neni velmi divu, pri pohlade na jeho doterajsiu filmografiu. Namet teda moze byt pravdivy, ale mam silny pocit, ze tu sa hodne dramatizovalo. A aj ked sa reziser zo vsetkych sil snazi (rodinna linia, kontrastne snove sceny? co ja viem..), nic z toho na mna nezafungovalo. Finale, ako inak na poslednu sekundu a vo vysledku rozcarovanie a skor nasratost. #5/2018

Velká hra (2017)

Aaron Sorkin moze byt dobry scenarista a zobral si opat raz zaujimavy skutocny pribeh. Na zaciatku sa vela hra rychlym strihom a grafickymi prvkami a pri inych filmoch mi to pride OK, ale tuto tak nasilu cool. Tak isto dialogy, su OK a davaju zmysel, ale je ich uz tak dost vela, no a miestami su strasne rychle. Ani Jessica ma uplne nepresvedcila, sice hra vsetky mozne pocity, ale viac zaujmu jej vystrihy. K tomu prelinanie casovych rovin, kopa postav, ku ktorym sa obcas vraciame, privela detajlov pokeru, plus, ako inak, rodinne pozadie ako zaklad konania hlavnej postavy (inak dobry Kevin Costner!).. Zhrnute, zo vsetkeho vela. Akoby mal Aaron vsetky dobre ingrediencie, ale bal sa z vlastneho scriptu nieco vyhodit - vysledny koktail teda dobry v castiach, ale nie ako celok. Cele mi to dava zmysel, ak sa pozriem ze to je prvy film, ktory aj reziroval - je to podla mna vidno. Na prvotinu teda slusne, ale myslim, ze to malo vacsi potencial. Asi by sa mi viac pacilo, ak by to zreziroval niekto iny a nie on sam jeho vlastny scenar. [#4/2018]

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

U mna prevladlo sklamanie. Prilis genericky pribeh, len teda z SW univerza, a navyse som mal pocit, ze je v strukture podobny Episode 5 (rovnako ako Ep. 7 kopiruje Ep. 4). Nedokazalo ma to zaujat, okrem snad jedinej sceny s Yodom - len ta mala pre mna ten pravy Star Wars feeling. Vacina postav mi bola ukradnuta, tak ako mi bolo aj viac-menej jedno, ako dopadnu samotne epizodky vo vnutri deja. Zaver tiez trochu zbytocne natahovany, kludne mohli nieco vypustit a skratit celu stopaz. Rogue One ma zaujalo doplnenim pribehu, ale cela najnovsia trilogia mi pride len ako tahanie penazi zo znamej znacky. K tomu 'chutni' alieni, detske vtipy, a vsetci traja padouchovia tiez totalne nemastni neslani. Ep. 9 si pozriem, ale netesim sa na nu. 3 hviezdy este pomerne velkoryse, za pekny vizual (vernost kulis k povodnej trilogii) a Luke-a. [#3/2018]

Kolo zázraků (2017)

Opakujem sa pri hodnoteni filmov W. Allena, presne jak sa on opakuje s jeho filmami. Vsetky velmi podobne a pritom vzdy trochu ine (a vacsinu aj zaujimave). U mna opat medzi 3 a 4, ale tento jeho kusok ma bavil o trochu viac ako ine, preto hodnotim smerom hore. Hlavne ma bavila ta hlavna zapletka, ale aj fakt skvelo zahrane dramaticke sceny (az jak take divadelne predstavenie) - Belushi, Kate Winslet ale aj Timberlake bol fakt velmi dobry. Je proste parada jak dokaze Woody stale napisat scenar, kde herci hraju a rozpravaju uveritelne, lebo to vobec nebyva uplna samozrejmost pri inych filmoch. [#2/2018]

Humr (2015)

Videne ako druhy film od Lanthimosa, takze uz ma ani neprekvapilo, ze sa nesnazi vysvetlit pravidla ktore nastoluje - jednoducho su, nech uz hocijak divne :) Takze urcite nie bezny a 'normalny' film, ze pre kazdeho a hocikedy, ale typek toci neskutocne putavym sposobom, tazko sa od toho odtrhnut. Aj vizualne pekne (opat caste stredove kompozicie, ako aj v Jelenovi) plus scenar samozrejme mrte zaujimavy, i ked prva polka (hotel) sa mi pacila este viac, ako druha. Velmi netuctovy, fakt zaujimavy filmovy zazitok. [#1/2018]

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Moja najoblubenejsia ceskoslovenska rozpravka. Zabavny pribeh (pricom zameny nemam velmi rad a pridu mi vacsinou hlupe), inteligentne vtipy a cele je to take mile a vesele. Vzdy si to rad pozriem. [#50/2017]

Ferdinand (2017)

Taky dost priemer animak, aj animacia, detskost, pribeh, vtipy, vsetko take akurat, ale zaroven nicim vycnievajuce. Snad jedine podarenymi bocnymi postavami (koza, kone a jezkovia). Na oddychove pozeranie vpohode. [#49/2017]

Zabití posvátného jelena (2017)

Trochu zvlastny, az taky psychadelicky film. Vadili mi niektore nelogickosti, ktore film tusim az zamerne vobec neriesi. Tak isto vyvrcholenie mi prislo uz moc pritiahnute za vlasy. Ale zvysok je tak strasne tajomny a podmanivy. Aj vdaka zaujimavej kamere. Inak tak isto aj skvele zahrane vsetci do jedneho, ale samozrejme najviac hviezdi mlady. Nie film pre kazdeho, vidno aj podla hodnoteni, ale rozhodne zaujimavy. [#48/2017]

Wind River (2017)

Paradny krimi thriller, taky pomaly, s vybornou, doslova mrazivou atmosferou. Krasne prostredie, tiez zaujimava socialna tema domorodych indianov, cele to graduje z nenapadneho vysetrovania do celkom silneho, az neprijemne drsneho finale. S odstupom casu, 4,5 brmbolcov a jeden z highlightov roka. [#47/2017]