Zlato (2016)

Trochu mi to pripominalo wolfa z wall street (ten motiv, ako sa vypracovat), ale je to o dost menej zabavne a aj menej zaujimave. Matthew ako vzdy borec, opat sa do postavy totalne vzil a radost sledovat, ked je na scene - a to je hadam 95% stopaze? Len zaroven je to ako celok akosi menej zapamatatelne a velmi lahko vysumi z hlavy. Fajn na pozretie, pre fanuskov McC urcite, ale inak asi trochu sklamanie. [#16/2017]

T2 Trainspotting (2017)

20 rokov je veru dost na hociake pokracovanie, a nie to este taky kult a ulet ako Trainspotting. Takze ocakavania boli velke a vo vysledku, vpohode pokracovanie. Mam fakt rad styl D. Boyle-a, takze technicky parada, ale uz to proste nema tu silu a nestane sa ikonou doby. Nemohol som sa zbavit pocitu, ze to spojenie s jednotkou je nasilu - az taka spomienkova nostalgia. Na druhu stranu, je to velmi slusna paralela, lebo presne tak ako zostarli oni styria, rovnako zostarli aj divaci. Ako to dakto v komentoch uz nazval - take heroinove vytriezvenie. Najzaujimavejsia mi prisla dejova linia s Begbiem, ale ten bol uz aj v jednotke najpamatnejsi :) Jedna uplna lahodka - scena na wecku v klube, fakt genialna, a zase samotny zaver mi naopak prisiel dost slaby - akoze z logickeho hladiska - zdrhame tak ideme sa schovat do krcmy? trochu ako z lacneho hororu. U mna teda nie pecka, takze nie plny pocet, ale solidne 4 hviezdicky ano. [#15/2017]

Hledá se Dory (2016)

Jednotka je jeden z mojich najoblubenejsich animakov, tak som sa mrte tesil, ale je to dost priemerna zalezitost. Chobotnica a delfin so 'sonarom' su cool, zvysok neni bohuzial nicim extra zapamatatelny - asi viac pre detskeho divaka. [#14/2017]

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Urcite nadpriemerny animak. Cool napad (inak celkom aktualna paralela), vacsinu aj celkom funny, i ked pribeh taky dost sablonovity. Ale scena s lenochodmi je fakt megaaaaaa, rozhodne najlepsia, strasne sme sa smiali. [#13/2017]

Logan: Wolverine (2017)

Uplne iny styl ako vsetky ostatne comicsovky, aj ked totalny nezvyk (skoro az drama), tak fakt to dobre sadlo, takze forma u mna uplne super. Mozno by som atakoval aj najvyssie hodnotenie, ale zaver (respektive hlavne zaverecny fight) je po takom gradovani proste slabota a trochu pribehovo odflaknuty, alebo teda minimalne v porovnavni so zvyskom o level nizsie. Skoda toho, lebo dovtedy sa mi to fakt mrte pacilo. [#12/2017]

LEGO® Batman film (2017)

Marvelovka na steroidoch.. akurat od DC :D Ukricane, hyper-akcne.. a este aj malo vtipne a z nejakeho dovodu to bolo aj velmi nezazivne. Je tam vela odkazov, co je sice fajn, ale su strasne chrlene, vobec nepracuju s tempom a nejakou gradaciou. Toto plati podla mna na decka, kde je jedno co sa deje, hlavne ze sa deje. Jednotka bola super, ale tento Batman spinoff je krok vedla a uprimne som sa tesil koncu. Fakt sa divim, kolkych znamych hercov sa ukecalo na prepozicanie hlasov. [#11/2017]

Spojenci (2016)

U mna vpoho. Akoze je pravda, ze dnes uz tomu nieco chyba, aby to bolo top. Zemeckis je podla mna stara skola, a uz sa nezmeni. Takze dakomu to mozno pride staromodne a nudne, ale mne sa to lubi, pride mi to take nostalgicke. Presne na takomto style filmoveho rozpravania som vyrastal, takze mierne nadhodnocujem. Pribeh taky lepsi priemer, a ku koncu u mna aj prekvapivo napinave. Skoda inak, ze trailer vyzradil pointu, dost zbytocne podla mna. [#10/2017]

Kruhy (2017)

Strasna blbina. Cisto sa len vezie na teme Ring-u, ale absolutne o nicom. Tak neskutocne plne klise a hluposti, ziadne neprijemne sceny (ako povodny Ring), no fakt ze uz dlho som nevidel tak zly film. Ten film dokonca nema ani fungujuce lakacky! Proste nic, co by to mohlo aspon ako tak zachranit. Tak ale aj taketo kusky treba obcas vidiet. Casto pri ovela lepsom filme zbytocne frfleme a len hladame detaily, co mohlo byt lepsie a preco nebol dokonaly... takto si clovek aspon uvedomi, ze o co moc horsie a priemernejsie sa da tocit (a pritom sa stale tvarit, ako Ackovy titul). [#9/2017]

Pod rouškou noci (2016)

Strasne bezpohlavne, ani neviem preco. Ma to vsetko, co ine podobne kusky: zaujimavu dobu, postavy, klasicky mafiansky pribeh, ale stale je to len taky odvar inych filmov a nicim zaujimavy, resp specialny. Proste 100x videne predtym. A mozno je problem presne to, ze to chce mat vsetko, kazdu temu, ktora sa kedy spajala s gangsterkami. Vo vysledku i ked vizualne pekne, zapamatatelne ani nahodou. [#8/2017]

Ex Machina (2014)

Pacila sa mi ta kombinacia, ze sci-fi v totalne komornej atmosfere, 3 postavy a nic viac. Ale vo vysledku skor taka fajn jednohubka, nez nieco co by ma zabilo. A to je skoda, lebo namet je super, len nevycerpany, mohli sa este viac povrtat v tej AI teme. Aj ten zaver, trochu v style Outer Limits (rychly a akoze sokantny). Nakoniec, ani ostatne filmy A. Garlanda ma nedostali, tocit vie, namet vzdy dobry, ale u mna zatial nikdy nejak vyrazne nad priemer. [#7/2017]