Tohle je válka! (2012)

nudne, priemerne, predvidatelne, lacne, akcne sceny neprehladne, prilis 'romanticke', minimalne vtipne, otrepane, kliseoidne. nechapem ako toto moze mat cez 70%. film akurat tak na sobotu poobede. jedna hviezda za Toma Hardyho. 3/10 [#30/2012, kino#14]

Poznáš muže svých snů (2010)

Opat klasicky Woody - dobri herci a zaujimave postavy, pribeh taka klasika o vztahoch. Fakt ze moc komedie tam neni, a celkovy dojem z filmu neni nejaky vyrazny. 7/10, ale davam 3 brmbolce, uz som videl aj zaujimavejsie/vtipnejsie jeho filmy. [#29/2012, kino#13]

Ďábel v těle (2012)

Nooo, tak toto bola velka zlota. Co sa tyka deju, tak od zaciatku to je vykradanie inych podobnych filmov. Oka, je to predsa o tej istej teme, ale aj formou - snazi sa to byt akoze dokumentarny film, ale takeho dokumentaristu by trebalo zavesit za gule. Kamera sa neskutocne trasie a je chaoticka, to uz hocijake home-video z VHSky je kvalitnejsie. Navyse pri par scenach je ten doku-styl uplne nezmyselny. Film je neskutocne citatelny, postavy nieco spomenu akoze nahodou, aby sa to potom mohlo stat. Okrem toho sa postavy chovaju a rozpravaju uplne debilne, no fakt zleee, zle. Na tu jednu hviezdicku to zachranuje zopar lakaciek a vec, ze to neni uuuplny odpad... joooooj, a dat si takyto film v sobotu vecer v plnom kine v auparku... ajajaaaaj :D [#28/2012, kino #12]

Můj týden s Marilyn (2011)

fajn film ktory prijemne ubieha, ale inak nicim extra zapamatatelny. marilyn mi bola uplne ukradnuta, mlady collin tiez a vobec cele to tak nejak vysumi. neni to zle ani nudne, ale proste neni tam nic viac, co by to zdvihlo nad priemer, okrem spominanych hercov. 6/10 [#27/2012, kino#11]

Umělec (2011)

wow, skvely napad natocit takto v dnesnej dobe film. co sa tyka formy, tak za 100 bodov, cele to vyzera neskutocne stylovo. ale, neviem ci to je dejom, ale bohuzial si to neudrzi tempo a maaaalinko som sa pristihol ze je to sice pekne ale nudi ma to. preto nakoniec ciste 4, treba vidiet. [#26/2012, kino#10]

Moneyball (2011)

neviem kedy, a ci vobec, som videl tak dobre natoceny sportovy film. postavy, resp herci su paraaadni, vsetci do jedneho. zral som im to od prvej minuty. o baseballe viem prd, ale to tu vobec neprekaza. fakt vyborny filmik, uzival som si kazdu chvilu a preto u mna skoro plny pocet, 9/10 ...az teraz som si pozrel trailer a z neho to vyzera na uplne iny styl filmu [#25/2012, kino #9]

30 dní dlouhá noc (2007)

trailer vyzera dobre, nakoniec aj cely film je celkom stylovy, ale inak u mna dost kapor. mozno to bolo aj tym ze som si myslel ze to bude o niecom inom. ale to by nevadilo, skor take veci ako ze zopar scen nasleduje trosku chaosne za sebou, dialogy bieda a dej tiez nic moc. vobec u mna nenastal pocit prezivania tych 30-tich dni. zaver z nicoho tohto nevybocil a tak to u mna neni ani na priemer. 4/10 [#24/2012, rip]

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Dlho som sa odhodlaval na tento filmik ale nakoniec boli obavy uplne zbytocne. Neni to prehnane urozpravane ani prehnane politicke. Skor naopak, je to celkom svieze a rychle, ale hlavne temou je to prekvapivo aktualne aj po 50 rokoch :) Asi aj preto to Clooney natocil. A inak natocil to velmi slusne takze poctivych 8/10. [#23/2012, rip]

Zátoka (2009)

Ako tu niekto dole pise, je to dokument, ale nesnazi sa citovo vydierat, len upozornit na jeden konkretny problem uplne zbytocnej brutality. Tazko hodnotit nieco taketo, je to natocene zrucne takze nenudi, nocne akcie su celkom napinave, ziskalo to Oscara a ujco si zasluzi rezpect, takze 8/10 [#22/2012, rip]

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pekna nuda. Doslova pekna, lebo vizualne zaujimavy filmik, ale prva polka bohuzial neskutocna nuda. Neviem preco ale stale si myslim ze ten film bol animovany. Pripominalo mi to Tintina, pekne, deje sa tam daco, ale proste nuda. Druha polka je uz zaujimavejsia, ta myslienka ako pocta filmov sa mi paci, ale nic viac. Len dalsi z rady Scorseseho filmov co ma minul... 6/10 [#21/2012, kino #8]