• Krátkometrážní

Příšerky s.r.o. (2001)

Film, ktorý mi ostane v pamäti navždy, nielen pre to, lebo sme si to so sestrou pomocou dataprojektoru premietali z balkóna na panelák, ale aj preto, lebo hlášky z filmu sme používali bežne a doteraz niektoré používame. Srdcovka od Pixaru, neskôr, jej začal konkurovať Hľadá sa Nemo, ale Boo, Mike a James P. Sullivan, nám ostanú navždy v srdci.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Najvykecavanejší seriál na svete s tým najkrajším miestom na žitie, kde sa to hemží skutočne neskutočnými postavami. Hodnotené po absolútnom finále seriálu.

Nebe (2002)

Moj obľúbenec Kieslowski, režírovaný Tykwerom. Úchvatna hudba a herecká kombinácia. Najviac ma však dostalo vypočúvanie a záver filmu, kedy som nemo hľadel dlho na obrazovku až do skončenia titulkov.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Amerika 80. rokov...atmosféra, ktorá sa nedá opísať...a k tomu famózne herecké výkony!

Chirurgové (2005) (seriál)

Rád pozerám veci z nemocničného prostredia...a keď to šlo dole vodou s Pohotovosťou, tak som na Pro7 zhliadol reklamu na "Die jungen Arzte", tak som sa potešil, že niečo nové...a potom som si pozrel prvú časť a spýtal sa WTF? veď to je o vzťahoch...Hodnotené po IX.sérii.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Keď som sa prisťahoval do nového mesta tak mi Zúfale manželky boli najlepším spoločníkom, pretože som si myslel, že bývam v nudnej ulici...Vďaka Zúfalým manželkám viem, že opak je pravdou. Bývam síce v paneláku, ale viem, že každý má svoje tajomstvo...No nie sú až tak šokujúce ako z Wisteria Lane. Hodnotené po absolútnom finále seriálu.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Jeden z najmilejších seriálov typu Gilmore Girls. Riešiť milostné vzťahy v krajine kde dominantne prevládaju muži spolu s Marin Fristovou? Uveríte tomu, že aj Snehuliak, môže mať pekný ľúbostný vzťah s Pieckou. Škoda ho :(

Dotek anděla (1994) (seriál)

Priznávam seriál, je doslovne odkazovkou na Boha...dozvieme sa ako Boh robí koná, prečo robí to čo robí a prečo nerobí niečo preto, aby bolo lepšie. Moji priatelia sa mi "smejú", že tento seriál vôbec pozerám, keď som deista. Ale na druhej strane prečo si mám pozieť, niečo kde sa niekto s niekým zabíja, keď si môžem spraviť únik z reality a pomyslieť si, že s Božou pomocou, to možno pôjde, lepšie, nepôjde, ale je to len o úniku z reality... A Tess s Monicou sú tak božské a tie xichty, keď hádžu ja doslovne plačem od smiechu. Dožil sa 9. sérii a momentálne 5.1.09 ho sledujem už do tretice od 1 série na Hallmarku a vôbec mi to nevadí.

Hodiny (2002)

Trio nádherných herečiek, snímané dobrou kamerou, hrajúce dobrý scénar, to všetko rukou dobrého režiséra, za zvuku dobrej hudby...perfeknte!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, ktorý môžem pozerať denne... Zvykol som si pozerať ho aj multijazyčne a niekedy sa uvedomím, že ho sledujem na ORF 1 a po konci prepnem PRO7 a ide tá istá časť a ja sa pozerám odznova a vôbec mi to nevadí. A nevadilo by mi ani keby nikdy neskončili :)