Hvězdný prach (2007)

Za devatero horami a devatero řekami, žila, nežila, vskutku podivná kompanie. Jelito s vizáží B.Frasera na dietě, neustále se rozšiřující princovské bratrstvo duchů, po kráse toužící čarodějnice na kozím spřežení a taky jeden kapitán vzdušného korábu se zálibou v transvestitismu, jenž dle mého nebyl bukanýrem (tzn. námořník na lodi z bukového dřeva), ale prostě se jen rád hezky oblékal.. Potřebným nadhledem obohacená vzkazka, co stahuje žánrovým stereotypům potměšile kalhoty, nicméně postrádal jsem od Vaughna více vypravěčské dynamičnosti, kterou naplno ukázal až v poslední dvacetiminutovce. Nu co, s odstupem času už stejně víme, že pochybovačům nakopal zadek a zařadil se do režisérské první třídy.. Od nynějška, až půjdu po ulici a uvidím Claire Danes jak skáče ze střechy výškového domu, budu si něco přát..

Hvozd (2015)

Strašáci, Faunův labyrint, Evil Dead a Věc zlehka povařené v kotli irského folklóru. Dokud monstra stahují smyčku kolem narušitelů, buduje Hardy i díky přirozenosti atmosféru obstojně, jenže s tím náročnějším ve svém počinu, děním po odhalení bubáků (mimochodem tak sympatických, že by si o ně leprikón ani neopřel hrnec se zlatem), přijde příliš brzy a pak už Blahoslavení chudí strachem jen břednou v žánrovém marastu. I přes výše uvedený nešvar patří poděkování státnímu podniku Lesy Irska, Donegalskému mykologickému institutu a také Michaelu Smileymu za jeho nezaměnitelný přízvuk.. No nic, alespoň už vím, kde vyrůstal Crypt Keeper, než si nechal narůst slušivé páčo a přestěhoval se do LA za prací..

Hyena (2014)

Albánská internetová kavárna v East Endu? Serpica by zajímalo, proč množství nakoupené instantní smetany neodpovídá její následné spotřebě a zdali mají koncesi na provozování řeznictví, obzvláště prodej drůbežího. Jiný polda se zase zeptá na procenta ze zisku.. Obsah sice není nikterak originální (prohnilý policista pronásledován oddělením vnitřních záležitostí i vlastní prohnilostí), nicméně neobvyklá forma a unikátní londýnské prostředí dodávají pozvolna umírající Hyeně punc zajímavosti. Těkavé, znervózňující hudební aranžmá, sugestivní násilí, uvěřitelné postavy, takřka dokumentární kamera stavící diváka do pozice zúčastněného pozorovatele. Poslední minuta asi nechá hodně lidí „rozdělaných“, ale berte to tak, že není někdy od věci dodělat se sám.. Přirovnání k Refnovým dealerům a řidičům rozhodně není mimo pisoár, nicméně Johnson nemá jeho manýristickou drzost a tvůrčí sebevědomí. Zbývá jen posoudit, jestli je to klad, nebo negativum..

Hypnotik (2023)

Narkoleptik.. Fichtner zase jako princ zlořádu ala Drive Angry, Benny se tváří, jak kdyby mu JLo zakázala jít na zápas Red Sox a někde od chvíle, kdy se s vláčky na nebi začalo nolanovat, to přišlo o originalitu, funkčnost a veškerý můj zájem. Když Rodriguez utnul recyklaci vtipu o sázce a pochcaném barmanovi, napadlo mě, že je čas na nějakou jeho autobiografii rekapitulující kariéru. Název by byl From Dawn Till Dusk..

Hypnotizér (2012)

Hallström nikdy nebyl nositelem dějové divokosti a nestatické formy, ale čeho je moc, toho je na skandinávské detektivce příliš. Navíc když brzy přijde bezdůvodně dlouhý záběr na jistou osobu a vytrvale se servírují indicie k potvrzení domněnky, je to na facku. Medděd měl v rámci hypnózy své ženy spíše řešit, proč je taková megera..

Challenger (2013) (TV film)

Co stojí za jednou z nejpalčivějších havárií v historii americké pilotované kosmonautiky? Chyba lodního tesaře? Známý japonský sabotér Samoseto? Proměnná na mysu Canaveral v podobě mrazivého počasí? Šlendrián NASA a vedení dodavatelských firem? Hawesova dramatizace úhlem pohledu jednoho z projektantů výbušného Manhattanu vám dodá dostatek odpovědí i poznání, že matematický výpočet bude vždycky přesnější než víra v dobré konce.. Hurt i Greenwood standardně velmi dobří.

Chalupáři (1975) (seriál)

Česká seriálová klasika postavena na principu toho, že zatímco pan Huml houby hledá, tak Bohouš Císař je sbírá.. Pánové Sovák a Kemr si role patřičně užívali, především rýpavý kontrolor na penzi ztělesňuje mou představu o důchodci, který vás v tramvaji decentním šťouchancem berlí pod žebro upozorní, že jste mu zasedli jeho oblíbené místo a jakmile se posunete vedle, obviní vás znovu, že sedíte na jeho oblíbeném místě číslo dvě..

Chaos (2005)

U vchodu přepadlé banky vybouchne nástražné zařízení a policie nechá rukojmí a potencionální lupiče odejít bez identifikace? Seattle je od Kanady kousek, ale nevšimnul jsem si, že by zásahu velel Labrosse z Bezva finty.. Toto je příklad, jak se Chaos sofistikovaně tváří, ale svým jednáním činí opak, Giglio neprojeví nějakou zásadnější režisérskou invenci a celé to dospěje do očekávaného finále, kdy snaživý zelenáč Phillippe běhá po letišti, v jedné ruce mobil a v té druhé hrnek s kafem, co má na spodní straně nápis Kobayashi Porcelain. Inu, těžké první dny v práci, kdy zjišťujete, který kolega vás chce oblafnout a který přeblafnout (cringe scéna s policejní techničkou). A Statham? Mrštné končetiny sice ponechává v nečinnosti, ale na ostatní je nepříjemný jak Harry Callahan v andropauze. A teď si ještě představte, že by mu sebrali ty nikotinové žvýkačky..

Chaplin versus FBI (2019) (TV film)

Důraz na důvody ostrakizace tuláka z hollywoodských plání, který svými náměty, postoji a životním stylem dráždil puritány a bijce komunistů (předpokládám, že do ruda). Kdyby ti tvrdošíjní liberálové a konzervativci udělali pár kroků k sobě, nemuselo by být za jejich ideály tolik pokrytectví, jenže oni se raději střídají ve vlnách u kormidla a nechávají posoudit čas, nakolik byl nastavený směr hodnotný.. U úryvků z filmů jsem měl v jednu chvíli pocit, že mě střelili do krku šípem a já na něm objevil účet za plyn. Pozdravujte Černou zmiji..

Chappie (2015)

Oceňuji Blomkampa, že jde vždy identifikovat podle šasi a designu, ale i když mu tady k výkonu pomáhá Zimmerův boost, žánrovou směsí paliva se to zadrhavá a od scénáristických zkratů občas stoupá dým. Při pohledu na indický původ stvořitele a kus mrkajícího plechu nad loztomilýma robotíma očičkama si nešlo nevzpomenout na Short Circuit. Kdybych byl Ben Jabituya, řekl bych: „Já to vidět a nejsem z toho vedle sebe..“