Něžné kuře (1978)

Něžný polda, co už rozhodně není kuře, jeden starý mládenec, co do jejího ohně přilívá svou vodu a přitom se paradoxně zvyšuje žár, brutálně týrané Renaulty, nejpomalejší autohonička v historii francouzské kinematografie a pár úkladných vražd poslanců šídlem s leopardem na rukojeti. Nostalgii probouzející mix romantické komedie a krimi, který oboje dávkuje v přesně takovém množství, aby nepřišel o grácii a šarm a vy jste si tolik nelámali hlavu s logikou. Netřeba dodávat, že kdyby si tohle pachatel zkusil u nás třeba na Jardu Faltýnka, pohořel by. Hroší kůže nejde jen tak propíchnout..

Nic nás nerozdělí (2012)

Umučení Naomi Watts střídá táta a manžel Ewan McGregor jako Samotář v Thajsku. Technicky brilantní, především v okamžicích, kdy si tichý vodní mixér pohrává s lidmi jako s přirozením, ale nesedla mi ta explicitní útrpnost a mnohdy zbytečné tlačení na pilu sentimentu. Jistě, mohlo být i hůř, kdyby tsunami dirigoval pomatený kazisvět Roland (kdo zná z paměti slova americké hymny, udržel by se na palmě) či kdyby se po thajském pobřeží zmateně potuloval přetrhdílo Cage a s výrazem vyděšené laně hledal své blízké. Takhle se dá napsat, že Bayona zvolil svou (na mainstream poněkud neortodoxní) cestu. Vzhledem ke znalosti věcí, co přijdou, mi přišla nejintenzivnější jedna ze scén na začátku, kdy dítě nemohlo usnout a došlo za rodiči do hotelové ložnice. Neváhejte a běžte se s ním podívat na hvězdy, jako by to bylo naposledy..

Nic než pravda (2008)

Etickou povinností každého žurnalisty je chránit si svůj zdroj bez ohledu na to, z jak vysokých je kruhů.. Když si odmyslíme nasvícení, přiblížení mluvících, či mlčících hlav nemá daleko k Leoneho detailům obličejů ošlehaných větrem prérie, Dillon přesvědčivě jede svého záporáka s kusem pravdy ve svých motivech, do toho působivá řeč zestárlého kapitána Pierce před Nejvyšším soudem a pointa, která i přes svou předvídatelnost neztratila na síle. Tyhle střípky mohly dát dohromady klidně něco většího, nebýt té dějové zacyklenosti a laciné manipulace s divákem na emočním poli. A mimochodem, trestat spoluvězenkyně Kate Beckinsale ve vazbě zákazem sexuálních aktivit je téměř na úrovni waterboardingu!

Nic než pravda (2008) (pořad)

Chybí jen malý krůček a je to jako Jarmuschova "The Naked Truth“, kterou si prošel S.Buscemi v In the Soup.. Děsí mě, jak se lidé v televizi začínají znemožňovat za čí dál tím menší částky..

Nicota (2016)

Kanadská loupež za černé noci. Nejdříve se odcizí motivy Carpentera (assault na nemocniční okrsek prostřednictvím kultu polokosočtverců či z lidí lezoucí ošklivá věc) a pak proběhne rozkrádačka v pekelných zákoutích Clivea Barkera, úchylných Cronenbergových transformacích a chapadlových Cthulhu motivech. Kladem jsou klasické latexové triky a esprit low-budget hororů z dávných osmdesátek, záporem zmatečný střih a nesympatické postavy v čele s fízlem, který všem okolo doporučuje, aby se zklidnili, ale sám by potřeboval platíčko thorazinu. Autorská dvojice Gillespie, Kostanski by za tuto bohapustou zlodějnu zasloužila potrestat zvýšeným zájmem producentů..

Nico - víc než zákon (1988)

„To bejvávaly se Stevenem časy / ráno se vlezl do trenek / padouchů zvládl dvacet, někdy stovku / a přepral by i Eiffelovku / údy všech grázlů - ze sirek…“ Teď jsem se konečně dovtípil. On u toho aikida vydával mnohem méně energie, než byl jeho kalorický příjem a proto vše dopadlo tak, jak dopadlo..

Ničitel Conan (1984)

Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..

Nikdo (2021)

Nobody fucks with Nobody. Akce je surová, drsná, ale nápaditosti Henryho nedosahuje a předčasný vrchol připraví už městská hromadná přepraná. Finále na pracovišti už bylo s přesahem do oblasti parodie a tím nemyslím jenom pana profesora, co by měl nyní při přemisťování z bodu A do bodu B spíš než volant DeLoreanu držet rukojeti seniorského chodítka. Nejvíc mi ale vadilo, že to ostatní mimo akci je jen neoriginální vata sklouzávající do sentimentu.. Odenkirk dostal roli natlakovaného hrnce asi proto, že nemohl Sharlto Copley..

Nikdo neměl diabetes (2001) (TV film)

Vždycky je lepší, když si doktor hraje na detektiva, než aby to bylo naopak.. Orientace ve jménech a postavách byla někdy obtížnější, než snaha Romana Zacha nebouchnout se o horní futra dveří, zatmívačky do červena děsivé, snahy o thrillerové postupy a psychologii postav se míjely účinkem a slova „moment“ při zatýkačce hraničila s parodií. Dá se říct, že vynecháním Pokorného nemocniční detektivky o nic nepřijdete a když si vzpomenu na úvodní explicitní vteřiny, týká se to i večeře..

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Otázka: „Který hmyz v noci svítí?“ Odpověď: „Sova!“ Je zřejmé, že sir David Attenborough ještě neví o přírodě zdaleka všechno.. Divácké ego je nevědomostí cizích utěšeno, celebrity skrze playback zapějí a pokud je předvolební lásky čas, přijde mezi nás i starosta Quimby. Nechápu ovšem, proč tam doposud nevtrhla zásahová jednotka z protidrogového, neboť Jirka Krampoul s absťák značícími zatuhlými mimickými rysy v obličeji se neustále nepokrytě vyptává některých hostů - zřejmě tajných dealerů z řad našeho šoubyzu - jestli pro něj mají nějaký další matroš („Máš ještě něco?“)..