Jak básníkům chutná život (1987)

Nejlepší díl básnické pentalogie. Bezdíkov je víska zaslíbená a Štěpána Šafránka zde čekají jeho nejvtipnější patálie. Vedlejších postav je mnoho a většina z nich nemá nejmeší chybičku. Eva Vejmělková je nejkrásnější „šafránekgirl“. Konec dílu vypadá jako původně plánované zakončení celé série a je škoda, že to tak nezůstalo, protože další dva díly nesahají původním socialistickým třem ani po kotníky.

Kytice (2000)

Sám Brabec mluví o obrazovém kýči a přesně taková jeho Kytice je. Vizuálně samolibá, nekompromisní, uhlazená, prvoplánovitá a KÝČVITÁ.A tak se mi i líbí. Těžko říct, co by s takovouhle látkou udělal třeba Terry Gilliam, nebo zůstaneme-li v našich končinách Vávra nebo Vláčil, ale Brabcovo zpracování mi nevadí. Ač bych si pro Kytici představoval kapku syrovější a bizarnější kabát, kouká se na to hezky. Svatební košile je ideální!

Mariňák (2005)

Ten film má fascinující atmosféru a geniálně vypadá. Vizuálně podmanivé obrazy však nedokáží zakrývat dějovou prázdnotu po celé dvě hodiny, ale Mendes ovšem není žádnej neumětel, takže když vizuální působivost přestane udržovat vaší pozornost, ihned nastoupí s dramatičtějším dějovým blafákem. Bohužel celkový dojem je sice velmi dobrý, ale od Americké krásy mají Mendesovy filmy jasně sestupnou tendenci. Kdo ví, jestli vůbec svůj geniální debut někdy překoná.

Vzpoura na Bounty (1962)

Milionkrát lepší než vynikající verze z roku 1984!

Pláž (2000)

Od knihy, která je téměř dokonalá se film dost liší, ale zachovává si atmosféru a to hlavně v části, kdy se "ráj" začíná hroutit! Leonardo mi ale do této role hodně nesedí a ač si ho vážím (protože Scorsese) tak tento film pro mě díky němu trpí. No a kapitolou samou prosebe je skvělá hudba, jak písničková, tak instrumentální.

Moderní Popelka (2004)

No, naivní kravina, ale co čekat od pohádky, že? V klidu!

Saw 3 (2006)

Slabší než skvělý první díl a dobrý druhý díl. Ale pořád se na to dá koukat.

Z pekla (2001)

Film s atmosférou tak krásně hnusnou, jak od Finchera kdyby zavítal do historických vod. Depp jako vždy dokonalý, Heather jako vždy nádherná a Praha jako vždy uplně jiné město.Výtečný film!

Strýček Buck (1989)

Občas vtipné hodně, ale většinou jen sentiment a smutné oči hodného strýčka, který to myslí dobře,ale počíná si jaksi neohrabaně. Nic zvláštního.

Život - stavba povolena (1997)

Nádherný film. Tak lidský a citlivý, až to bolí. Přitom docela legrace.