Pád Třetí říše (2004)

Hmm, první dvě třetiny docela nuda, pak už to bylo zajímavý! Ale jinak jsem čekal víc! Nejlepší ze všeho byl epilog, jako všude!

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Tenhle film má velké množství znaků, proč by se neměl stát v USA hitem. Jenže nevyzpytatelné americké publikum opět překvapilo a udělalo z příběhu o nikterak hezké (není to ošklivka typu Rachel Weisz v Mumii nebo Anne Hatthaway v Deníku princezny, kde byl kráskám přidán pitomý účes, hloupé brýle a přblblé šaty…tady je hrdinka sice sympatická, ale skutečně nic moc) Řekyni a jejích milostných a rodinných trablech skutečný trhák. A já mu to přeju, jde o skutečně příjemnou, svéráznou a zábavnou romantickou komedi, kde z ústředního páru vyzažuje pravá láska.

Občan pes (2004)

Surrealné, ale milé.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

No, co si budeme povídat, líbilo se mi to hodně! Jako všechny předchozí díly, je to prostě dějem nabitej film, kde se pořád něco děje a to co se děje mě zajímá. Vzhledem k tomu, že je to čtvrtej díl, je člověk seznámenej s většinou postav poměrně důkladně, takže se zde neplýtvá časem na zbytečný představování a člověku se postavy a jejich jména nepletou. Skvělé triky a spousta originálních nápadů, čím dál tím víc hlubší a temnější svět, rozvíjí se i nejednoznačnost postav hlavních hrdinů, jak mě upozornila Klára, tak Potter je vlastně jelito, který samo nic neumí a ke všemu potřebuje pomoct, poradit, zachránit!A je to fakt!...No nic, moc se těším na pátej díl, 2 a půl hodiny utekly jako voda! Kvylita Harryho Pottera s každým díle zatraceně roste - 3 a 4 jsou na stovnatelné skvělé kvalitě.

Žhavé výstřely 2 (1993)

První díl byl geniální, druhý díl je….. ještě lepší! Zázraky se dějí a já se směji zas a znova tomu nejlepšímu, co na poli parodií kdy vzniklo.

Poprava (1998)

Velké překvapení. Hodně zajímavý a smutný film. Skvělé.

Betonová zahrada (1993)

No tak dobře, je to fakt citlivě pojatej film! Pomalej, atmosférickej,něžnej ale i bizarní! Okolí domu je neuvěřitelně zajímavé, až jsem přemejšlel, kde by se to jako mělo odahrávat! Charlotte Gainsbourg je opravdu zvláštním způsobem nádherná žena (tady spíše dívka)! Zajímavej a pěknej film!

Cesta do pravěku (1955)

Naprostá klasika a jeden z nejrevolučnějších nejen českých filmů. Jako milovníka a obdivovatele Burianových kreseb na mě tento film působí už od dětství jako zjevení. Velmi by mne zajímala ta americká verze, pro našince bude asi hodně vtipná.

Vesnice (2004)

Z mého hlediska dost nedoceněný Shyamalanův film, který režisér natočil ještě v plné síle. Nejsem hold takový bystrouš, aby mi byla pointa jasná hned od začátku, proto mě velice překvapila. co se týče průběhu, byl jsem napnutý jako struna a zároveň se kochal vizuální čistotou a špičkovou kamerou. Není to sice až na pět hvězdiček, nedostatky se najdou, ale určitě lepší než Znamení!