Upír Nosferatu (1922)

5* dávam z úcti k tomuto filmu vzhľadom na to čo znamenal vo svojej dobe. Inak nám to prišlo ako vtipná, ale trochu zdĺhavá groteska. Nosferatov (Drakulov) ksicht mi prišiel extrémne komický, ale musím priznať že hrôzostrašne komický. Ako ak nie je niekto fanúšikom starých filmov moc neodporúčam. Ja som sa necítil nejak obohatený. Skôr ako keby som si splnil povinosť.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Som sklamaný. Práve som dočítal knihu a zistil, že film sa dejovo príliš odtrhol. To by však nebol ani taký problém, keby to celé nebolo také strnulé, miestami nudné. V knihe ktorá je z 19. storočia je viac napätia, strachu a akcie ako vo filme. Je pravda, že vo filme sú krásne scenérie, príroda a sugestívne zábery, ale to mi nestačí. Keby som chcel prírodu, pozrel by som si dokument. Aj tie tri * mi prídu moc a dávam ich len zo slušnosti ku klasike a pre to, že som tak trochu fanúšikom Drakula ako takého. Ale mám pocit, že námet ponúkal možnosť natočiť strhujúcejší, hororovejší a svižnejší film. Hovorím to nerád, ale vo všetkých smeroch mi prišiel lepší americký Drakula z 1992. Aj keď spraviť z neho romantického hrdinu bola somarina.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Takže. 6. harry Potter. Sklamanie? Určite Áno. Zlý film? Nepovedal by som. Chcel so dať tri hviezdičky, ale potom ma napadlo že 4* som dal už aj väčším hovadinám. Ale je to takých 3 a pol. Nejakých 70% možno 75 %. Takže film. Poďme ku kladom. Je ich dosť. Atmosféra je temná a dá sa krájať a obstojný počet úsmevných scén, ktoré tú atmosféru nijak nenarúšajú. Ďalej. Mylsím, že sa tvorcovia vo väčšine postáv trafili dobre a predstavitelia to hrajú kvalitne. Z Emmy Watson nám rastie slušná kočka a Tom felton by mal pouvažovať nad stvárnením postvavy z hitlerjugend, lebo náckovskejší face som ešte nevidel. Čo ma ale na filme sklamalo. Koniec. Čakal som nášup podobný 5 ako sa mi zdá hovorí aj kniha, ale to, čo sa odohralo ma dostatočne neuspokojilo. Je pekné, že sa tvorcovia snažili riešiť vzťahy, romantiku a požiť nejaký ten teen fórek, ale nie na úkor akcie ktorej bolo málo, bola v mojich očiach nedotiahnutá. Dúfam, že sa scénaristi poučia a aspoň posledný diel bude poriadna pecka. A nech to trvá aj tri hodiny len je to na úrovni so všetkým, čo k tomu patrí!!!

Doghouse (2009)

No to bola blbosť. Dávam to na úroveň Lesbien vampire killers. Keď sa raz za čas objaví takýto film, pobaví. Ale nesmie sa to s nimi preháňať. Som ochotný si pozrieť ešte Zombieland a potom chvíľu dosť. Kto máte chuť na komediálno-hororovú kravinu kde partička chlapov, čo šli na riadnu kalbu, zrazu bojuje o život všetkým čo je po ruke (a to im tvorcovia dali do rúk kadečo).

Návrh (2009)

Romantické komédie takmer nepozerám. Ani neviem prečo som si túto pozrel. Ale musím povedať, že mi padla celkom dobre. Je to samozrejme totálna hlúposť, ale o tom takéto filmy sú. Od prvej sekundy vieš ako to skončí, aj tak čakáš ako k tomu dojde. Sandra Bullock ešte nepatrí do starého železa, ale je to len otázkou času. V niektorých scénach už bolo vidieť, že za chvíľu sa bude musieť obrátiť na iné úlohy ako, kde nebude hrať krásky a sympatické dámy. Reynoldsovi slušia skôr úlohy hláškujúcich akčných hrdinou ale ani tu nepôsobí zle.

Rok jedna (2009)

Vcelku vydarená komédia. Nevyhne sa však hlúpim klišé a trápnym vtipom. Je to ako hladať ihli v kope sena. To znamená, že zábavy obsahuje film dosť len sa k nej treba prehrýzť nevydarenými fórkami. Najlepšie na filme sú niektoré pohromy ktoré neustále prenasledujú Ceru, ďalej Kain, šaman (Bill Hader, kedy už dostane poriadnu úlohu), Hebrejci a nesklamal ani Vinnie Jones, ktorý predviedol taký štandard. Sklamanie je tak trochu Black, ktorý moc humoru do filmu nepriniesol. Dal by som aj 4 hviezdičky ale čosi tomu ešte chýbalo. Nie veľa.

Star Trek (2009)

Ako prvé musím povedať, že nový star trek je dobrý film. Môj problém je, že som si očakávania nastavil príliš vysoko a takže bol film pre mňa v podstate sklamaním. V čom bol problém? Nový star trek sa v dvoch hodinách snaží pojať píliš veľa a tak na samotný príbeh ostáva dosť málo času. Možno to mohli spraviť na dve časti dopriať niektorým veciam viac priestoru. Poďme ďalej. Napriek vcelku jednoduchému scénaru sa dá v deji pár krát stratiť tak treba film sledovať dosť pozorne aj keď tak nepôsobí. Niekedy mi všetko vo filme prišlo až príliš detské a naivné. Poďme ku kladom. Grafici sa fakt pohrali. Efekty sú tu priam dokonalé a museli stáť slušnú kopu peňazí. Dej je svižný, občas vtipný trochu mu občas chýba určitá dramatickosť, ale pri to tempe sa to stratí. Nikdy som seriál nesledoval, ale myslím Star Trek 2009 ako akčné sci fi s prvkami komédie je rozhodne kvalitné, odlahčujúce a zábavné dielo. 80%

Godzilla (1998)

Neviem čo kto od Godzilli očakáva no ja som bol po tomto filme nadmieru spokojný. Film mal dobrú akciu, efekty, občas aj nejakú tú silnejšiu emóciu a to celé obohatené o vtipné scénky. Dohromady mi to príde ako parádna verzia zmutovaného jaštera. A napriek kritike ja mám niektoré Emmerichove filmy rád (Patriot, Deň nezávislosti, Hviezdná brána). Je pravda, že jeho filmy nie sú zložité, psychlogické ani poučné, ale to od neho snáď ani nikto neočakáva. Ja dávam Godzille 4 a pol *. Chce to viac filmov ako Godzilla.

G. I. Joe (2009)

Skutočne akčná nádielka. No sú vidieť peniaze, ktoré do neho boli investované. Pre fanúšika digitálneho akčného žánru to musí byť doslova lahôdka. Channing Tatum ako sympatický hlavný hrdina, sexi Sienna Miller, ukecaný Marlon Wayans, dokonale spravená postava "snake eyea" a možstvo ďalších zaujímavých postáv. To všetko dávalo dohromady jeden z najlepších bezduchých akčných snímkov svojej doby. No a čo, že film nezíska žiadneho oscara za najlepší film (a okrem efektov určite za nič), ale to snáď od toho ani nikto nečaká. Problém je, že už na druhý deň som nevedel o čom to bolo. 3*

Rychlí a zběsilí (2009)

Ako čítam svoj starý koment, musel som to písať kedysi v časoch, keď som mal na výške intelektuálny záchvat. A tváril som sa že akcia je pod moju úroveň. Dospel som a pochopil, že pozerať akčné filme neznamená byť hlúpy. Toto bol svojho času najlepší diel série. Podobná úroveň ako jednotka. Ale o Vinove prsia vyhráva. A vlastne to celé odAle k filmu štartovalo sériu do správnych vôd. Ešte tu nie je Rock a dôraz na hand-to-hand combat. Ale aj tak som sa bavil. Diesel solídne namakaný. A ani mi extra nevadilo, že jeho hlava brutálne pripomína zemiak. Záver v tuneli super. Pussy pobavilo. Dostalo sa nám aj neskutočného presadnutia za jazdy, ktoré naznačilo smer "fuck the physics". Nemám problém. 70% a slabučké 4*