Fontána (2006)

Nádhera...prostě nádhera. Hodně silný film. někdo by mu mohl vyčítat ne tolik silnou dějovost, ale u některých filmů o to přeci jde. Zde se povedlo všechno - hudba, síla příběhu, byť jednoduchého, filosofie, která může do jisté míry inspirovat, i když třeba úplně nedává smysl. A rozkvetlý strom na konci mě samozřejmě rozplakal...

Jana Eyrová (2011)

Tak nevím. Film se mi líbil, ale něco mi tam chybělo. Snad to bylo trochu napětí, které jsem necítil, anebo ten zvláštní konec, který mohl být podle mě trošku lépe režijně zpracovaný. Hlavní představitelé se mi každopádně líbili oba a taky ta krajina - ta neměla chybu. Ale vážně si myslím, že by se to dalo vystihnout i o hvězdičku lépe.

Voda pro slony (2011)

Robert holt není herec... ale film se mi líbil moc. Hlavně ten závěr, který člověk nečeká, když vám na začátku řeknou něco o tragédii. To je jako když ve filmu někdo zakašle, tak to vždycky znamená, že umře... Hvězdičku musím ubrat za název, který jsem nepochopil - poučte mě, jste-li na tom lépe - a za Pattinsona, který prostě na plátně nemá co dělat - měl by raději vážně jezdit s cirkusem.

Sólokapr (2006)

Trochu mě zklamal konec - čekal jsem něco promyšlenějšího. Ale ten úplně závvěrečný epilog tomu dodal šťávu, takže hodnotím vysoko. A vůbec, konverzační komedie, jak má být. A byl to žid, ale konvertoval k narcisismu... Prostě příjemná komedie, jejíž příjemnost občas rušilo zbytečně moc napětí (to je ale jen můj osobní pocit). Scarlett a Hugh sexy a Woody super střelený.

Glee (2009) (seriál)

Zpočátku jsem se nemohl zakoukat. Celý seriál mi přišel jako tak do očí bijící hovadina, že jsem se opravdu musel nutit do šesté, sedmé epizody a zvažoval jsem, že se přestanu dívat úplně. Naštěstí jsem tak neučinil, protože jsem si k tomuto blábolu (ano, přiznejme si, že je to kravina) našel cestu a teď mi zpříjemňuje moje smutné chvíle. A když se u seriálu směju, přestože jsem sám ve svém pokoji, tak to už považuji za úspěch. Sue (se svou teplákovkou), Schue (se svými vlasy a prořízlým úsměvem) a ostatní mě utvrdili v tom, že žádná z postav NEMÁ být normální. A taky že jsem zatím na žádnou normální postavu nenarazil (bylo by to pro mě nyní zklamáním). Hvězdu ubírám za ten rozjezd... časem však možná doplním (a už je to tady...)

Dvanáct (2007)

Působivý snímek na motivy americké klasiky s Jiřím Voskovcem a Henry Fondou. Hvězdičku si jistě zaslouží výprava, výtvarná kompozice a prostředí, další hvězdičku věnuji kameře, protože ta byla taky skvělá. Filmu bych vytkl jen zbytečnou délku. Bohužel, už jsem na konci skoro nevnímal, některé scény byly příliš zdlouhavé, opakující se (chápu, některé s jistým záměrem). Jestliže jsem americkému kultovnímu filmu dal čtyři, nemohu tomuto dát stejně ani víc. proto celkové tři.

Hanebný pancharti (2009)

Hvězdičku za napětí... i když odpad! by byl asi vhodnější.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nemůžu jinak. Film se mi líbil dozajista velice. Byl krásný, výpravný, efekty v mezích a nádherné (no prostě není nad bradavický protiraketový štít). Ale ta hvězdička, kterou musím odebrat, je za moment, který v knize (alespoň pro mě) vede. V bitvě o Bradavice se nezapojili domácí skřítci s kuchyňskými noži. Toto mě v knize tak dojalo, že nemůžu odpustit vynechání. Stejnětak nebyli na scéně kentauři nebo Dráp. Ale přesto dávám čtyři hvězdičky, přiznávaje se, že mi tekly slzy asi od dvacáté minuty (s krátkými přestávkami) až do konce.

Anglický pacient (1996)

Co se mi na tomto filmu líbilo nejvíce, je úžasná kompozice. Na to, kolik různých časových rovin se ve filmu střídá a jak často, je celá kompozice vyvážená a přehledná, což se filmařům málokdy podaří. Oscara si možná zasloužila i Kristin Scott Thomasová - v lepší roli jsem ji ještě neviděl. Źe by mě hudba nějak výjimečně oslovila, to se říct nedá. Ovšem všechny ostatní atributy pro pětihvězdičkový film jsou splněny. Navíc, dojemnější scénu než je ta, když Ralph nese Kristin do jeskyně a ta mu konečně říká, že ho celou dobu miluje - když už všichni víme, že za chvilku umře, asi těžko můžeme hledat... i proti Titanicu a potápějícímu se Leovi u mě vítězí

Forrest Gump (1994)

Protože jsem u tohoto filmu brečel asi od desáté minuty až do konce, tak jsem chtěl původně dát hvězdiček pět. Ale ať si říká kdo chce co chce, Tom Hanks se tam moc nehodil. Proto ten odečet, zčásti pak také pro dosti trapné scény s Johnem Lennonem, JFK a jinými. Jinak super :)