• Romantický

Poseidon (2006)

Naprostá blbost. Skupina lidí se po zasažení lodi obří vlnou (a jejím převrácení) rozhodne z vnitřní místnosti dostat ven skrz dno lodi nad hladinu. I když se vůbec neznají, neuvěřitelně skvěle spolu spolupracují, když někdo z nich umře, řeknou "dobře, tak jdeme dál" a na prahu vážného nebezpečí se kladné postavy z nich vždycky ze všeho dostanou. Celý film je proložený spoustou nesmyslů, chyb a také debilním scénářem. Na konec se dostanou ven akorát, když se loď zrovna potopí, a z nějakého důvodu mají po ruce člun i světlici. Přiletí vrtulník a všichni jsou zachráněni. The End.... S hodnocením nemůžu jinak. Byla bych ochotna ho o hvězdu zvýšit, kdybych se u filmu přes jeho nesmyslnost aspoň bavila. Ale ke všemu to ještě byla nuda. Pokud se chcete podívat na dobrý katastrofický film, od tohoto titulu rozhodně ruce pryč. ~(0,5)~

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Zábavná podívaná možná tak pro teenagery a nižší věk. Osobně se dokážu dost pobavit u věcí pro mladší kategorie, ale u High School Musical to tak z nějakého důvodu nefungovalo (Že by se můj věk už hlásil o slovo?). Chtělo by to aspoň chytlavější písničky, z hudebního hlediska to byl dost brak. Přiznám se, že jsem se nudila. ~(1,3)~

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Zklamání, zklamání, zklamání... jedničku mám ráda, ale tohle byl další ukázkový "film dvojka", který neměl být natočen. Proč se někdo vůbec namáhá natočit druhý díl nějakého filmu, když nemá žádný pořádný nápad a celý děj je pak akorát trapnost na entou? ~(0,7)~

Scooby-Doo (2002)

Ani seriál jsem nikdy neměla ráda. A tenhle film byl vážně o ničem, ani vtipný ani zajímavý. ~(0,7)~

Prázdniny pana Beana (2007)

Zklamání, od filmu s Mr. Beanem bych čekala, že bude vtipnější. Bohužel tomu tak nebylo. ~(1,2)~

Bláznivá holka (2008)

V obsahu tady stojí, že nemáme tento film hodnotit, pokud jsme viděli původní korejskou verzi. Tohle je ale podle mě velká blbost. Je jasné, že to ovlivní naše hodnocení, ale u tohoto je opravdu nutné vidět původní korejský film. Pokud totiž jako první zhlédneme původní My sassy girl s herečkou Jeon Ji-hyeon, zjistíme, že Korejci hýří oproti Američanům nápady a přináší do filmu zvláštní atmosféru. Pak se podíváme na americkou verzi a naopak zjistíme, že Američené celou atmosféru zničili, všechny nápady totálně zkopírovali aniž by se vůbec snažili přinést něco svého, a pokud do filmu něco přidali, tak to jsou řeči o sexu, kterým se naopak Korejci úplně vyhnuli. Je mi z Američanů zkrátka na nic.... abych se vrátila zpět, pokud bychom první viděli tuto americkou kopii, řekli bychom si, že to opravdu nebylo špatné a hodnotili bychom to možná dokonce nadprůměrně. Pak se možná někdy podíváme na původní korejský film a zjistíme, že všechny situace jsou tam stejné, protože všechno bylo Američany zkopírované, jen zasazené do amerického prostředí. Tím by se nejspíš pokazil dojem z celého tohoto korejského veledíla a to si přece původní My Sassy Girl nezaslouží, nebo ano? Proto tvrdím: Na tenhle film se nedívejte, raději zhlédněte původní korejskou verzi. ~(0,6)~

Marketa Lazarová (1967)

3 hodiny táhlých nudných scén. Pokud chcete u filmu umírat a modlit se, ať už skončí, podívejte se na Markétu Lazarovou. Dokonce i četba Vančurovy knihy je snesitelnější než film. Vážně nechápu to vynikající hodnocení, které tomu všichni ostatní dávají, já osobně dávám jednu hvězdičku jen za pokus o umění, který se ale jinak vůbec nezdařil. Bez jakéhokoliv studu můžu říct, že na jakýkoliv jiný hrozný film (klidně i na film, kterému jsem dala hodnocení "odpad") bych se raději podívala znovu než na Markéta Lazarovou. Už nikdy víc! ~(0,5)~

Dot Matrix (2013) odpad!

Hodnocení "odpad" nedávám téměř žádnému filmu, tady se však opravdu nedá jinak. Tohle bych už totiž ani nenazvala filmem. Pokud někoho fascinuje technická stránka věci, přičemž tento film je třeba promítat dvěma promítačkami a vzniknou tak dva prolínající se obrazy, tak možná bude mít pochopení pro režisérův záměr. Pro mě to ovšem bylo natolik nesledovatelné a protivné, že jsem musela klopit oči dolů. Jde o to, že celý "film" je stvořený z tečkovaného vzoru, který se například používá u japonských manga komiksů. A tyto tečky stále jen v rychlém sledu na promítacím plátně blikají, jednou černé na bílém, podruhé bílé na černém, a to je vše - po celých 16 minut!! Bylo to pro mé oči extrémně nepříjemné a jsem přesvědčená, že někteří lidé by snad z takového zážitku mohli dostat i nějaký záchvat. ~(0,2)~

Sexy ptáci (2001) odpad!

Nevím proč se všichni snaží napodobovat Prcičky, Prcičky aspoň nápad měly a nezákladaly se jen na nějakých nechutnostech. Fuj! ~(0,2)~

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004) odpad!

Nemůžu uvěřit, jak to mohlo být ještě o tolik horší než jednička. Něco tak hrozně blbého a bezduchého jsem už dlouho neviděla. A Matthew Lillard tam byl až nemožně trapný. Skoro se stydím za ty herce, co tam hráli. Tenhle film by se spíš měl jmenovat "Scooby-Doo: Nespoutaně příšerný" ~(0,1)~