Les sebevrahů (2016)

To, že herci z Game of Thrones uspořádali hromadnou invazi do celovečerňáků, na to už jsem si zvykla. Koneckonců si to zaslouží, že jo. Ale je rozdíl, pokud se jedná alespoň o průměrný trhák pro plátna kin, nebo o rádoby horor, který v podstatě disponuje všemi klišé a co hůř, ani ta dost dobře nefungují. Zmizení sestry. Ok. Šlo by. Je to sestra-dvojče. Jo, s tím by se dalo zajímavě pracovat. Tragicky jim zemřeli rodiče. To je snad jasné, přece nemůžou být normální sestry. Plesk. Příběh se odehrává v Japonsku. Klasické hororové prostředí. Bohužel kromě pár japončíků, kteří zmateně pobíhali po lese, se to na příběhu nijak neprojeví. Kdo v lese přenocuje, už nenajde cestu zpět. Héj, tak tam přespíme, super nápad. Co se asi tak může stát... No, v podstatě nic. Tragédie, idiotský scénář, nepřesvědčiví herci, směšný konec. Takže asi tak.

Zmizení (2013)

Když vás film na celé dvě a půl hodiny donutí nedýchat a dokonce si uprostřed dáte krátkou přestávku, abyste to vůbec zvládli, tady přechází sranda :D. Pro mě se doposud jednalo o celkem "neviditelný film", žádný blockbuster, nic, co v čem bych tipovala, že bude hrát zrovna Gyllenhaal nebo Jackman. Kupodivu oba hrají famózně i v takovýchto psycho krimi dramatech, kde nic není jen černé nebo jen bílé a je nesmírně těžké se rozhodnout, na čí straně stojíte a komu vlastně dáte přednost, protože do poslední minuty nevíte nic. A buď budete patřit k těm, které ta poslední minuta uspokojí, kdy se prostě a jednoduše "stane co se má stát", anebo ne. Ale to nic nemění na tom, že je to prostě pecka! :D

Nikdy není pozdě (2015)

Mohlo to být mnohem, MNOHEM lépe propracované, to téma k tomu přímo vybízelo. Nic se ale nestalo, nikam to nesměřovalo, nijak to neskončilo. Žádná zápletka, žádná tragédie. Meryl přijela, zahrála a odjela. Tečka. Slabší 3*

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Bylo to takové krásné pokoukáníčko s příjemným hereckým obsazením, akčních scén je tak akorát dost, ale ve své podstatě mají všechny smysl a jakýsi vtipný podtext, což oceňuji. Narozdíl od filmu s Madonnou (jojo, to Ritchiemu dost nevyšlo) je tohle prostě a jednoduše boží, stejně jako Sherlock. Tento typ humoru je mi sympatický a celkově spokojené 4* :)

MENU domů (2012) (pořad)

"Vezmeme ty brambory a hezky je rozňahňáme." Nepotřebuje další komentář. Gut!!

Teorie všeho (2014)

Takhle nějak to třeba bylo a jistě to bylo nezapomenutelné, Eddie si za skvělý výkon odnesl sošku a zazvonil zvonec, scéna pro Oscary se začíná připravovat zase na další rok. Eddie má ocenění sice napořád, to mu neberu a přeju mu to, ale film mi na mysl vícekrát nejspíš nepřijde. ... pohádky je konec. ;)

Hon (2012)

Dechberoucí film stojící na samotném Madsi Mikkelsenovi, který je dokonalý ve všech ohledech. Žeru mu úplně všechno, ať už je to brilantní psychiatr konzumující l'amuse-bouche z plic mladé slečny, nebo křivě obviněný muž, snažící se dokázat všem svou nevinnu, přestože v životě přichází o všechno... Děj, který vyhrocuje společenské problémy na nejvyšší možnou míru nutí projevovat celou škálu emocí, a nelze jen jednohlasně odsoudit ať už většinovou společnost, nebo samotnou maličkou dívčinu, která ještě nedokáže pochopit, co spáchala. SPOILER. Koneckonců, každý má své důvody k obhajobě svého chování, stejně tak ti, co nakonec odpustili, i ti, kteří mají tu vlastní pravdu napořád.

Chlapectví (2014)

Přesně takový film mi chyběl už delší dobu. Něco s dávkou neobyčejnosti a přitom tak ordinérní a nudné téma, jaké jen může být. Nepotřebuju přehršel filmových efektů, které nestačím pobírat. Nepotřebuju vymazlený herce, na kterých to stojí, ani nějaký nadčasový téma, protože k čemu je, když je film jen béčko a nic víc? Tenhle film staví na něčem, co je mnohem víc. Rodina, kejtra u dědy v Texasu, narozeninový dorty, vysoký, první lásky a první velký bolesti v životě. Přičemž tohle všechno stojí na stejných lidech - a to doslova na stejných hercích. Od začátku do konce, malí, nebo dospělí... Ale pořád ti samí. Nebyla tam žádná zápletka. Ale na co? Celý život je jedna velká zápletka, a je fuk jestli to je otčím, který po vás háže sklenice, zatímco se snažíte tvářit, že tam vůbec nejste, máma, která vám brečí na rameni, když poprvý vylítnete z hnízda, anebo holka, která si místo vás vybere namakanýho hráče lakrosovýho týmu. Tak to bylo, je a vždycky bude. A to je na tom to nádherné. Využít okamžiku, i když pořád je to jen teď a tady.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Od čtvrté série dvě hvězdy dolů a upřímně na tu pátou už ani nemám chuť.