Pasti, pasti, pastičky (1998)

Vyjímečný snímek od vyjímečné režisérky. Všechny její snímky zrají jak víno, a i když mi to tenkrát připadalo jak děsná blbost, dnes si shlédnutí takového skvostu vyloženě užívám :)

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

A opět aktuální - viz. volební preference 8/21. Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Lituju, že jsem nad touto parodií původního snímu z roku 1972 vůbec ztrácel čas. Ponuře teskná atmosféra karelských lesů a skal je tatam, herečky vystřídaly prkenné ochotnice a soudruha stařešinu zase nahradil nesympatický recidivista. Flashbacky do života před válkou jsou zoufalé, hudba je nezajímavá a místo aby podrtrhla situaci, zbytečně ničí to málo, co mohlo z odkazu původního snímku ještě zůstat. Zmršené zpracování se snaží být nahrazeno větším množstvím krve a nahoty, ale zcela marně. Za tohle všechno by soudruh režisér a scénárista v jednom zasloužil nakopat pořádně do zádele. Ale to asi nikdo neudělá, když kouknu na jeho filmografii, kde jsou jakási díla o Donbase. Vy co nedáváte hvězdičky jen z rusofilství, vyhněte se tomuto obloukem a koukněte se raději na původní verzi. To byla sice sovětská, také ideologií prolezlá, ale na rozdíl od tohoto poctivá a oceňovaná filmařina!

Eli (2019)

Přímo ďábelsky geniální a skvěle natočená duchařina. Vypadá to, že filmy s Kelly Reilly jsou zárukou kvality už samy o sobě (Eden Lake). Dětská role je taky vynikající.

Probuzení (2021)

Ohledně originality - nápad byl částečně převzat z letitého Quiet Earth. Než jsem skouknul, měl jsem z toho kvůli recenzím obavy, ale nakonec jsem byl docela rád. Herci byli dobří, jen tomu chybí více napětí a emocí. Lepší 3.

Válka zítřka (2021)

Do první třetiny jsem se solidně nudil, a spíš se bavil hereckými výkony na úrovni telenovel. Pak začala konečně akce, objevili se bubáci a bylo to o něco lepší. Ale i tak.. Film je plný logických kiksů (civilisté odvedení do boje, a zásadní informace se dozvídají náhodně těsně před bitvou nebo až během ní) a těžko říct, jestli záměrných pro odlehčení. Jenže na komické situace z Edge of tommorow, z kterých jsou i ti bubáci trošku převzatí, to prostě nemá. Při soubojích s nimi jsem jen čekal, že budou mít kyselinu místo krve, jako Vetřelec. Také jsem tam zahlédl létající stroje z Avatara. Když to shrnu, příběh není špatný, ale zpracování mohlo být o dost lepší, a z herců mi neseděl snad ani jeden. Ani 60fps mě nijak nenadchlo. 3 hvězdičky jsou z milosti (kvůli akcím a vypiplaným vetřelcům).

Nikdo (2021)

Některé momenty byly vtipné, zvláště tatínek v důchoďáku :-) Jenže na rozdíl od Hardcore Henryho tu bylo méně originality, moc to připomínalo Johna Wicka s gagy ukradnutými z marvelovek (které většinou nesnáším), některé momenty mi přišly až trapné a chvílema jsem se dokonce nudil. Podle mého skromného názoru - režisér jako jeden z těch ve stylu "kašlu na studia, budu si točit po svém", by měl přijít s ještě ujetější verzí Henryho, a víc tlačit na pilu, protože v tom má rozhodně potenciál. Ne kopírovat to, co už tu bylo mnohokrát. Pak se budu bavit královsky.

Tiché místo: Část II (2020)

Po shlédnutí jedničky jsem myslel, že ve dvojce se zbytek rodiny obrní velkorepráky napojenými na zpětnou vazbu ze sluchátek pro neslyšící, s decibely na plné obrátky a nechá tak palice velkoušáků vybuchovat jak flašky burčáku, přičemž vyhraje celoplanetární válku. Co vlastně jedí? Každého jen zabijou a nechají ležet. Kde je armáda? Střílení hajzlíků ze vzduchu nikoho nenapadlo? Otázek je víc, ale možná je dobře, že do něčeho hlubšího film nezavrtává, a vše je stavěné na perfektní atmosféře a několikadenní survival akci, přímo navazující na události z jedničky. Tak jen škoda, že další díl bude až za 2 roky. Snad tam bude o nich i něco víc.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Celkem pěkná jednohubka z doby, kdy Seagal ještě nepřipomínal přerostlého tučňáka. Zde je samozřejmě jako ve všech filmech s ním vzorem všech klaďasů, který neváhá řezat i obyčejné údržbáře na kousky, nebo všechny ostatní neustále vyhazovat do vzduchu bůhvíčím (alespoň mikrovlnku mohli trošku objasnit). Zvláštní je, že více jsem fandil Tommymu Jonesovi a Garymu Buseyovi, možná proto, že jako ukázkoví magoři byli skvělí. Škoda že si Seagal neprohodil role s někým z nich, hodnocení by bylo pak určitě lepší.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Omlouvám se předem za SPOILER, ale to se vám takhle do mozku dostane pěkně zákeřná houba, která ho celý obroste, změní vaše chování a vlastně se z vás stane nový, a dost hladový druh Homo něco - asi Houbisus. Já mám ty zombie filmy docela rád, a to jak ty nepříliš vážné - Shaun of the Dead, Zombieland, Braindead, tak ty vážnější - Úsvit mrtvých, Země mrtvých.. Koukal jsem dokonce i na první série The Walking Dead, než z toho začala být fraška. A fraška se z toho i v tomto případě stane tak, když si jednohubkové téma, jakým zombíci bezesporu jsou, začne hrát na něco, co není. Pokud by to bylo podpořeno lepšími hereckými výkony, dal bych možná vyšší hodnocení, ale takhle to byla jen další nechtěná a ne moc vtipná komedie.