K zemi hleď! (2021)

Vrtěti psem v trošku lepším podání, a skvěle reflektujícím současnou covidovou dobu, kdy se i někteří politici nechají strhnout trolením na sociálních sítích k prapodivným krokům. Ženská narážka na Trumpa, který na covid doporučoval kloktat Savo, byla též vynikající :) Člověk si při shlédnutí snímku skoro přeje, aby sem vážně nějaký velký balvan dopadl, aby vymýtil lidskou blbost už jednou provždy :-) Na mě je to ale zase až moc ukecané a přehnané, a třeba DiCaprio mi v té roli moc neseděl. Zábavné to je, to ano, ale méně je někdy více. Film má scény i během záverečných titulků (ta s přistáním byla podle mě nejlepší), a také jednu úplně potitulkovou scénu. Za mě lepší 3. Po příštím shlédnutí možná změním na 4, ještě uvidím.

Vlčí volání (2019)

Fáze, kdy ponorka obdrží rozkaz rozpoutat třetí světovou, a potom jede podle rozkazu děj se co děj (potápeč z vlastní armády bušící jim na poklop nepotápěč) mi přišla poněkud ujetá. Doufám, že to až takhle na dřeň při reálném konfliktu nefunguje. Jinak se mi to dost nad očekávání líbilo, asi jako většina ponorkových filmů (no ono jich zase tak moc není). Nevěřte až tak průměrnému hodnocení, tohle je opravdu solidní válečný thriller, navíc ukazující, kam až může zajít absurdita hypotetického konfliktu.

Živý terč 2 (2016)

Obdivuju velkorysost každého, kdo téhle spatlanině dokázal dát víc než jednu hvězdičku.

Někdo to rád horké (1959)

Na rozdíl od jiných, na mě ta atmosféra hollywodu nebo o čem to vlastně je, nějak vůbec nedolehla, a ani vtip mi až tak vtipný nepřipadá. Dokud to někdo nepřevede do barvy, nemám důvod dát vyšší hodnocení.

Grizzly: Pomsta šelmy (2007) (TV film) odpad!

Už od začátku jsem na to koukal s vědomím, že je to tak blbé, až se budu bavit. A ono to tak je, větší odpad jsem už hodně dlouho neviděl. Až jsem měl pocit, že to tak natočili schválně. Součet vtipných blbostí tu už napsali jiní, pro fanoušky gore scén mám smutnou zprávu - nic tam není vidět, až na občasnou kreslenou krvavou stopu od medvědí tlapy přes půlku obrazovky, která má asi někoho vyděsit. Závěrečný zvrat ve stylu Blbý a blbější také stojí za to. Jeden z nejlepších odpadů :-)

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Po mnoha letech jsem měl opět tu "čest" vidět Kamaráda do deště na komerční televizní stanici. A musel jsem se smát.. Nejen scénáři, stupidní scénám (až na Vašuta, ten se zde zcela vyjímečně povedl), ale i samotné kvalitě snímku, zvlášť na začátku. Čím to natáčeli? :D Zároveň možná chápu, že v době, kdy díla typu Nahota na prodej, Playgirls či jiné echt výtvory byly podávány jako něco skvělého a úžasného, mohlo mít toto vedle nich své místo. V paměti mi také zůstala zmínka z kritiky filmu v dobovém časopisu, ve smyslu že písničky od Technotronic nebyly použité úplně legálním způsobem. Nevím jak to dopadlo, každopádně současný gůgl o tom neví ani čárku. Škoda, chtěl jsem to dodat jak další bizární zajímavost. Vedle "nenápadných" reklam na Evropu 2 (Ne, ani v titulcích neuvedena jako sponzor) a zamilované Douchové, padlé do mdlob po Tofiho polibku jako vyústění filmu, by to hezky zapadlo.

Duna (2021)

Přiznám se, že jsem hrál jen hru, knihu jsem nečet, ale taky jsem viděl několikadílný film z roku 2000, který se mi dost líbil. A u této nové Duny mám asi problém s přílišnou epičností a okázalostí, která boří samotnou podstatu díla, a tak se u mě zážitek ze sledování moc nekonal. I když musím uznat, že hlavní padouch Vláďa Harkonnenů se povedl, a je opravdu mimořádně odpudivý. Tak třeba u dalšího dílu změním názor a zvýším hodnocení.

Warcraft: První střet (2016)

Je to docela pěkné, plné hezkých efektů, stejně jako hra. Jen to ochotnické divadlo místo herců mi trošku vadilo.

Ticho před bouří (2019)

Mám rád filmy o moři, tak z tohoto pohledu jsem se těšil. Bavilo mě to do té doby, než vyšla najevo zcela absurdní pointa, která veškeré klady pohřbila. Ve výsledku je to dost temný a depresivní film, ale podle mého názoru bohužel velmi nešťastně podaný.

Chappie (2015)

Já, robot v trošku jiném podání. Poněkud ujetějším, infantilnějším, plném vyšinutých charakterů, s mnoha prvky z District 9. Možná by měl režisér už konečně natočit jeho pokračování, než točit další a další poloscifi jako odvary z této původní kultovky.