Fantastická čtyřka (2005)

Čistě rodinná záležitost, nebo možná záležitost milovníků Fantastic Four. Já mezi ně nepatřím. Místy dost suché. Zachraňují to pohlední aktéři a akční efekty.

Batman začíná (2005)

Pěkně od začátku. To se mi líbí. Ukažte, kdo je to vlastně Batman. Ukažte jeho motivaci. Ukažte jeho slabiny! Ukažte ho jako reálného muže, ne jako komiksového superhrdinu! Za mě velice povedená adaptace old-school komiksu ve zcela jiném světle, pardon, vlastně ve stínu. More darkness!

Temný rytíř (2008)

Jo byl jsem na tomhle filmu s otcem. Moc takových večerů jsem si neužil. Když jsme vylezli z přítmí sálu a já unešen touto theatrální veličinou plul na frekvenci génia, byl jsem sejmut jednou ranou. Vytržen přísnou rukou mého otce jehož slova zněla: "To byla zase americká blbina!" Po další konverzaci uznal, že snad v sobě mohl snímek něco málo skrývat. Po mých dalších argumentech připustil, že možná něco přehlédl. Po večeři jsem mluvil se sestrou a ta mě spravila o tom, že otec celou dobu představení prospal. To jsem si já samozřejmě nestačil všimnout. A tak jsem s pocitem zadostiučinění uznal, že tento film je prostě skvělý, ovšem není pro každého.

Terminator Salvation (2009)

Původní koncept ztratil své kouzlo v tomhle bohem zpustošeném světě. Jako postapo. prostředí působí výborně, prašně, suše, horce. Ale měli sem zasadit raději příběh Falloutu, než terminátora. Myslím, že terminátorské, prvotřídní robo-braní končí u pravého Arnieho, ne u digitální kopie. I když konec byl celkem prima překvápko. PS: Balemu a Worthingtonovi to spolu moc neslušelo.

Souboj Titánů (2010)

Když přivřu oko, no dobře radši obě, a představím si, že se film jmenuje: "Neohrožená a zvrácená dobrodružství pana rybáře," tak jsem schopen dát tomuto snímku plnohodnotný průměr. And I did. No, I just can´t. doopravdy tento počin ale znásilňuje původní, krásný koncept Souboje Titánů. That´s so sad and that´s the true. Nikdo z přítomných herců asi zrovna neměl chuť třeba si trochu zahrát, nebo něco na ten způsob. Efektní efekty mi zvedali nálady, tam kde padala pod tíhou tupých hlášek. Počkat, jedna tu přeci jen byla. Pokyn, ať hodí starou dobrou, zlatou sovu zpět do truhli. :D Takhle, pokud máte chuť se kouknout na nabubřele "epické" fantasy, jděte do toho.

Avatar (2009)

Všichni mluvili o něčem modrém...

Barbar Conan (2011)

Jako uctívač boha oceli, mocného Kronose, jsem byl zrazen. Vzali moji oblíbenou postavu z dávných románů a totálně ji zprnili! Musím nacházet potěšení jen a jen u starého dobrého Arnolda, protože Momoa jako Konan propadl do říše zatracení.

Utržený ze řetězu (2005)

Kouzelná kombinace sentimentálního dramatu a bojové drťby. Opravdu velice povedený snímek, kterým by si měli zpestřit život všichni, kteří tak ještě neučinili.

Boj (2007)

Solidní potenciál díky skvělým hercům a bojovníkům byl totálně zabit tupostí scénáře. Boj propadl do průměru. Možná i pod něj.

Rallye smrti (2008)

Starý dobrý CARMAGEDON na stříbrných plátnech... Nice!