Osm a půl (1963)

Na začátku jsem byl lehce ztracen, ale když jsem se chytil tak mě to vtáhlo. A už jsem jel. Nebo spíš plul. Plul na snových vlnáh společně se skvělým Marcellem Mastroiannim. Některé záběry mi přišli zbytečně dlouhé, jiné zase zbytečně krátké. Ale všechny byly krásné! Nejvíce mě rozhodně bavily režisérovy představy, sny o tom, jak žijí všechny ženy v rovnováze a dokonalé symbióze. A jak všechny milují skvělého a jediného Guida! Tahle část filmu by sama o sobě vystačila na úžasný snímek o velikosti mužského srdce. Úplně jsem v Guidovi poznával svého otce. Vysoký, pohledný a totálně ztracený intelektuál, který už neví... neví co má dělat. Neví, co chce dělat. Neví, zda-li to má dělat. Či to odvolat? Ale co ho ještě drží při životě a při půdě pod nohama jsou ženy. Krásné, smutné, hravé, žhavé, vtipné, chytré, pracovité, hříšné, elegantní a úžasné, nekonečné ženy! Lásky! Tento film mohu jen doporučit, pokud máte rádi snové výlety do jiných světů. Pokud máte rádi ženy. A možná také, pokud se cítít trochu ztraceni.

U konce s dechem (1960)

Filmeček jedna báseň. Mladičký Belmondo a krásné ženy. První Godardův debut, který je a vždy bude jeho nejlepším filmem.

Pohrdání (1963)

Řekl bych, že poněkud zbytečně násilně prodává svojí filozofii. Ale jinak se vleče pomalu a ospalecky. Líbily se mi barvy a kamera. Líbila se mi nakonec i ona samotná filozofie filmu. Líbil se mi zdrcující konec.

Ginger a Fred (1986)

Prodchnuto obrovskou dávkou nostalgie. Krásné a okouzlující, zasněné nostalgie.

Kruh (2002)

Výborně mrazivé! Užíval jsem si to jako si malé děcko užívá vánoční nadílku. Úžasné technické zpracování! Hudba a zvuk, no však taky soundtrack dělal Zimmer. Opravdu si myslím, že v některých případech nejsou ty Hollywoodské remaky až zas tak od věci.

Kruh 2 (2005)

Dost se mi to líbilo, Téměř stejně jako jednička, téměř.

Rango (2011)

Nejlepší westernový animák ever seen! Opravdu mě dost bavil a myslím, že nejsem sám. Poselství, které svým dětským divákům přináší je neméně důležité. Jako celek působí trochu odlišně od ostatních animovaných pohádek, ale to je jen a jen dobře. Vychloubání se v baru, zápolení se zlouny a hájení zákona ve svém městě, to je šerif! To je RANGO!

Odstřelovač (2007)

Líbila se mi celková svižnost filmu. Akce měla své tempo. Wahlberg by mohl hrát častěji podobné role.

Stmívání (2008)

----Edward: ''Chci pro Bellu to nejlepší."---- ----Jacob: ''Chci být s Bellou!''---- ----Bella: ''Chci být upír!!"---- ----Můj děda: ''Chci na ty vafle teplej banán!!!''----

Lovec trolů (2010)

Celkem osobité. Docela vtipné. Dávám 3 a 1/2. Myslím, že se jim tenhle projek celkem povedl. Hohoho! Drží si napětí a trochu té rádoby autentičnosti. Mě snímek celkem pobavil.