• Krátkometrážní

Modelky s.r.o. (1994) (seriál)

Slepá ulička spin-offu na druhou. Nicméně je to pochopitelné, v polovině 90. let se opravdu zdálo, že modelky vládnou světu. U nás například vycházela knižní série Fotomodelky Eileen Fordové a Simona Krainová je ostatně celebritou dodnes. Ale abych tomu úplně nekřivdila, Linda Gray byla vcelku fajn mimo Dallas a Carrie-Anne Moss teď zbožňuju v Jessice Jones. A z Granta Showa se mi podlamují kolena dodnes (není divu, že jeho šarmem byl propojen celý ten svět BH, MP a Modelek).

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

44/44 Diváci odchovaní Renaissance Pictures nemohou čekat každých deset let jen na jednoho Spartaka, takže pomalu přehodnocuju stanovisko a dívám se pod pokličku seriálu, který se nakonec ukazuje jako solidní přítel Herkula a Xeny.

Spartakus (2010) (seriál)

33/33 (3x) Starz! se inspirovalo úspěchy HBO, FX a Showtime a natočilo nového Spartaka jako seriál plný akce, krve a nevázaného sexu. To celé v počátku zabalilo do úhledného digitálního balíčku a příběhů z gladiátorské školy, kde má každý své sny a cíle. To by samo o sobě možná bylo dostatečně zajímavé, pro mě ovšem již méně, ale musím se pozastavit nad vynikajícími herci v klíčových rolích. Protože ti jsou tím hlavním pikantním lákadlem. Dokonalý pár Batiata a Lucretie hrají John Hannah a Lucy Lawless, kteří společnými silami posilují to nejlepší ze svých kariér. John už dávno není jen tím poskokem z Mumií a Lucy Xenou. Ačkoli Xena byla postavou s tolika tvářemi, o které se jen každé herečce může zdát. Je skoro neuvěřitelné, jak přirozeně vyznívají veškeré scény, jejichž nedílnou součástí jsou zápasy na smrt a nikdy nekončící soulože mnoha způsobů... Nahota není pobuřující, akce je nezbytností. Lucy poodhaluje vše, aby dávala tušit ještě víc, jak jen je tohle možné? A samozřejmě velice na místě jsou intriky v podání Ilithye Vivy Biancy. Andy Whitfield v titulní roli z počátku vypadal, že bude tím nejslabším článkem, ale vyvíjí se spolu se svou postavou a postupně se také stává elitním oblíbencem celé show. Což by samozřejmě bylo na pováženou, kdyby se k tomu nedopracoval ani v polovině, i když samozřejmě jisté vývojové stupně jeho charakteru jsou méně uvěřitelné. Z režisérů stojí na absolutním vrcholu Michael Hurst, jehož interpretace přinašeče deště byla dech beroucí a souboj s obrem nejmýtičtější. Samozřejmě svůj vysoký standard potvrdil Joe LoDuca na postu hudebním. Díky dokonalému prequelu Gods of Arena jsem přečkala velice uspokojeně čekaní na novou sérii Spartacus: Vengeance a vyrovnala jsem se s úvodními díly Blood and Sand, které zdaleka ještě nedosahovaly rozkoše a ukojení z druhé poloviny série. Spartacus je cestou televizního dramatu nové doby. Příběh revoluce třetí neúspěšné vzpoury otroků v antickém Římě nepromlouvá k dnešku tolik jako vzdor nobility, intriky, ambice a chtíč.

Spláchnutej (2006)

Solidní animák, ideální před spaním ;) Potěší hrátky s hračkami i některé reminiscence na jiné žánry. Reprízy ovšem nutné nejsou.

Hogo Fogo (2000) (pořad)

Díky Youtube, že se nedá zapomenout. Kdepak Margita, Hanička a jejich nachytávky...

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Moje srdcová záležitost. Nikdy jsem moc nechápala ten problém, proč u Disneye neakceptovali tohle pokračování Sněhurky jako oficiální, protože právě tenhle animák je lepší, než cokoli, co vzniklo v Disney Dark Age (1970-1988). Ano, je to už trochu jinde, než původní Sněhurka (1937), ale to je jen logické vzhledem k časovému odstupu, scénář je hodně kvalitní, humor funguje, jednotlivé obludky jsou roztomilé, trpaslinky sympatické, láska skály láme a finále je epické.

Tři muži a mladá dáma (1990)

Navázat na původní remake nebylo úplně od věci v době, kdy vrcholila obdobná série Kdopak to mluví.

Tři muži a nemluvně (1987)

Pakliže si pořád ještě pamatujete kdo byli Tom Selleck, Steve Guttenberg a Ted Danson, vyplatí se vám nezapomenout ani tenhle milý remake francouzské komedie.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Sequel jaký si jednotka zasloužila ;) Jako dvojka čehokoli je to chabé, ale jako samostatný film, který nemá s De Laclosem nic společného, je to ideálně nadnesená taškařice.

Zahrada (1937)

Zlatý věk kreslených komiksů 2: Zahrada, Kocour Félix a kachna, Pirátská partie, Mumie se bouří, Kačer ničema, Robin Hood, Takový krásný den, Kráva Molly a indiáni, Hledá se kamarád, Ptačí koncert.