Kostka (1997)

Dalo se na to koukat, je to minimálně o třídu lepší než Saw, ovšem mě tyhle naprosto nereálné vyvražďovačky prostě nebaví. Možná kdyby to pojali jako ulítlou komedii, jenže když ono se to tváří vážně...

My děti ze stanice Zoo (1981)

Filmy o fetujících fraccích opravdu nejsou můj šálek kávy. Celý film jsem přemítal, jak by jim slušelo pár přes tlamu, případně bičem, to se pak nechává vtáhnout do děje hodně blbě.

Mission: Impossible II (2000)

Jediné plus tohoto dílka je v tom, že se člověk dobře pobaví, jak fyzika dostává do zubů. Jako rozdýchal bych i tu srážku na motorkách, ale způsob, jakým kopne do pistole, aby se ta vznesla kolmo vzhůru, tohle fakt ne...

Bony a klid (1987)

Nemám rád prostředí veksláků, nemám rád osmdesátá léta za železnou oponou a opravdu nemám rád song Relax, takže s bídou za dvě.

Kouř (1990)

Tohle je s prominutím taková píčovina, až je to dobré. Arnoštek je prostě boží, je to fajn, fajnový, ovšem plný počet tomu nedám z jednoho prostého důvodu - při srovnání s podobnou koninou Pějme píseň dohola je to prostě slabší.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Jako malí jsme na to koukali s otevřenou hubou a následně to řešili celé pondělí ve škole (sladká nevinnost prvního stupně); když to potom dávali znovu tuším na Primě, tak to fungovalo jako úžasná komedie. Jistě, scénáře jsou dementní, dospělí herci hrající středoškoláky též působí velice podivně, realitě to mává jenom z hodně velké dálky a Brandon byl prostě strašný kokot, ale komu to vadí? Mně tedy rozhodně ne, stejně tomu ty čtyři dám a budu si hýčkat tuhle guilty pleasure :)

Jurský park (1993)

Hm, tehdy jsem byl snad ve třetí či čtvrté třídě a všichni jsme šíleně žrali dinosaury, takže jsem to během dvou let viděl snad dvacetkrát. A kupodivu mě to stále bavilo. Jenže jak šel čas, tak už mě dinosauři neberou, taky jsem si přečetl knižní předlohu a musím trošku slevit, na pět to není.

Mlha (2007)

Nemůžu to postavit na roveň Shawshanku či Zelené míle, ovšem není to vinou režiséra, nýbrž předlohy, Mlha je sice dobrá povídka, ale oproti výše uvedeným jiná liga. Takže se budu opakovat: Dejte Darabontovi zfilmovat Svědectví, prosím...

Válka světů (2005)

Na filmy o všemožné snaze otců najít cestu ke svým dětem jsem celkem alergický. Na Toma Cruise taky. Ale přesto ty tři udělím, i když se na to radši už dívat nebudu.

Rychle a zběsile (2001)

Konina, která se snaží být tak zoufale kúúúúúúúl, až se na ni dá i koukat. Minimálně půl hvězdičky navíc je za český dabing, se kterým se toto dílko mění někdy až v nefalšovanou komedii. Má to celkem spád, byť realita po všech stránkách pláče - ať už se to týká přestřelek, fyziky nebo techniky. No a malá poznámka na závěr, je to jen můj pocit, nebo se v tom zvláštním světě nevyskytuje nikdo starší třiceti let??