Kuky se vrací (2010)

Když člověk prostě přijme fakt, že cílovka jsou děti, a proto je Kuky občas na dospělého diváka až zbytečně infantilní, tak v podstatě není moc co vytknout. Skvělá forma - ten vizuál je prostě na čeké poměry nevídaný a jsem rád, že i takový film u nás mohl vzniknout.

Kolja (1996)

Jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) porevolučních filmů. Svěráci ve vrcholné formě.

Na samotě u lesa (1976)

Česká klasika se vším všudy. Takhle se už dneska komedie netočí.

Snow Steam Iron (2017)

Audiovizuálně dokonalé, atmosférou ještě víc než to. Pecka.

Obr Dobr (2016)

Po příšerných trailerech jsem ani neměl chuť BFG vidět, ale náhoda tomu chtěla a stalo se. A rozhodně to není nijak zásadně špatné! Obr Dobr je prostě klasická spielbergovská pohádka, která sice ničím výjimečným neuchvátí, ale pobaví dobře a pro děcka to musí být náramná zábava.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Překvapivě komorní pokračování rozmáchlé "jedničky". Fallen Kingdom vrací na scénu sympatické duo z jedničky, nicméně trošku tápe v tom, jak by se měl uchopit příběh, který tady v podstatě není. Je to škoda, nápadů mají tvůrci v zásobě evidetně dost (dinosauří transfuze), ale tady bylo cílem evidentně natočit povinné pokračování, které působí jen jako prolog k závěrečnému dílu. Lehký nadprůměr.

Sledování (1998)

Nemůžu s hodnocením jinak. I Nolanova celovečerní prvotina je skvěle napsaná a zrežírovaná pecka a jeho trademarky jsou jasně viditelné i v komorním podání. Skromný příbeh o třech postavách se nebojí prokládání několika časových rovin, skvělých dialogů a zejména poctivé závěrečné dějové šlehy. Christopher Nolan umí a vždycky uměl.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jeden z nejklasičtějších Spielbergů. Blízká setkání třetího druhu psala filmovou historii a byla jakousi protiváhou jednoho skromného příběhu z předaleké galaxie ze stejného roku. Film má řadu ikonických scén, v závěru člověk v podstatě nedýchá, ale přece jen je potřeba si přiznat, že film je místy zbytečně zdlouhavý a ztrácí tempo. Ale bez debat patří do zlatého fondu kinematografie.

Klub rváčů (1999)

Jeden z nejkultovnějších a rozhodně nejlepších filmů vůbec. Skvěle napsané, zahrané a především bravurně zrežírované drama, které do filmového světa přineslo Tylera Durdena a jednu z nejlepších point filmových příběhů.

Dračí srdce (1996)

Dragonheart sice nezapře, že patří do kategorie těch levnějších filmů (jako drak je udělaný skvěle, ale jinak to má takový televizní look), ale to mu ničeho neubírá na své pohodovosti. Je to prostě fajnová fantasy pohádka, která pobaví.