Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No popravdě za co by tenhle film stál nebýt Morgana Freemana? Rozhodně bych netvrdila, že je nejlepší - hodně dobrý to ano, ale absolutní špička asi ne! PS: Nevím jak je to možné, samozřejmě si za svým názorem stojím, ale po čase se mi začínal film vtírat do paměti a často jsem na něj myslela, je možné, že je to ten důvod, proč je to špička??

Krok za krokem (1991) (seriál)

Morální ponaučení! To je věc, která vám vadí nejvíce?? Popravdě tohle je rodinný seriál, a i když nevěřím, že se podle Foster-Lambertového vzoru chová jediný Američan, určitě vás "naučí" jak rozeznávat hranice mezi špatným a dobrým. Takže ty 4* nejsou za morálku, ale za neustálé dovádění rodičů, zatím co jejich děti museli být nevinní až do svatby, dále nevysvětlitelné zmizení nejprve Coudyho, pak Brandona a nakonec Jean-Luca - zmatený byl také vztah J. T. se Sam - jeden díl spolu chodili, druhý najednou ne a třetí se zas dali dohromady. Ale i přes to všechno, to je jeden z nejlepších sitcomů, na který se ráda podívám i dnes.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tam, kde za jeden provaz tahá genialita a za druhý šílenost, tam přesně vznikl Yatesův monumentální film... Ono je to k tomuhle filmu hrozně nespravedlivé, srdce nám krvácí, že celá tahle výborná sága, končí, a proto nám spravedlivý úsudek řídí spíš nostalgie nad očekáváním neočekávaného :D na druhou stranu by nebylo fér tvrdit, že to nebyl odvazový zážitek, při kterém nám běhal mráz po zádech zároveň s kapkou slzy, která se stydně kanula po tváři... Když už jsem seděla v kině, vlastně jsem si říkala, co tu dělám, že ani nechci vidět, úplně poslední z posledních, trochu jsem se bála smri Freda, ale člověk vlastně přišel hned k hotovému a žádná srdceryvná scéna se u tohoto nekonala a pak ten závěr, to bylo asi největší zklamání pro mě - možná, že jsem čekala nějaké gargantuovské oslavy, vynášení Harryho do nebe já nevím co jsem čekala a nakonec (o 19 let později) jsem chtěla vědět co bylo třeba dál? Jak dalece to všichni dotáhli, kdo byl ředitelem Bradavic... co se stalo s monumentálností? To má být důstojný závěr? Ale i přeš toto malé zklamáí musím těch 5* dát... protože jak už jsem psala, srdce mi zaslepuje nostalgie!

Bravo, girls: Hurá do toho! (2007)

Rozhodně to nemá takové grády jako ostatní tři díly, ale možná to bylo i tím slovenským dabingem. Ale záverečná "bitva" tedy stála oprvdu za to!

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

A mně se to líbilo.... sice to je klišé nad klišé, ale je to naprosto super odreagovačka, když váš den nestojí za nic!

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ačkoliv je Kung Fu Panda jedním z mých nejoblíbenějších animáků, dvojka rozhodně nedosahovala takových kvalit. Bylo tam několik krásných momentů a scén, které byly opravdu dechberoucí, ale celek se mi zdál trochu hektický a uspěchaný. Na druhou stranu nevím zda chybu připsat filmu nebo zpracování ve 3D, na kterém sem byla prvně a všeobecně vzato bych se takovou hloupost už neodvážila udělat podruhé. Takže po druhém skoknutí budu možná moudřejší.

Glee (2009) (seriál)

Já vám to řeknu asi takhle... je to naprosto šílený seriál o úplném ho***, ale z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu jsem si musela stahovat pořád nové a nové díly. Vůbec to nechápu, ale naprosto mě to sežralo! I tak budu věřit svému racionálnímu rozumu a dám 3* - alespoň prozatím!

Pokémon (1997) (seriál)

Je složitý hodnotit něco, co patří spíše mladšímu osazenstvu. Musíte uznat, že je to super japonský anime a kdo na to jako malý nekoukal musel být velký chudák!! Mně se to celkem před deseti lety líbilo - tak ty 3* alespoň z nostalgie :D

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Tož děcká, co blbnetééé?? Vždyť jde hlavně o srandůů nie? Já byla nejvíc zvědavá na našeho diamantového čava Rytmuse a jeho příběhovou "girl - friend" Tinu... a lidi, oni to úplně zabili :DDD

Dokonalý svět (2010) (seriál)

První díl za sebou zanechal chladnou, nesmazatelnou stopu! Člověk by si možná pomyslel, že už ho nikdy nebudu chtít vidět, ale z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu, jsem přesně za týden seděla u televize a čekala až to "vypukne". Hodně zvláštní, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že na tom seriálu asi něco bude... něco hodně zajímavého...