Oběť krásy (1991) (TV film)

Tenhle film jsem dlouho hledala a nemohla jsem si vzpomenout na název. Bohužel jsem ho pod českým názvem nenašla, ale naštěstí se tu našel jeden ochotný, který mi pomohl. Bez váhání můžu napsat, že tohle je jeden z nejlepších TV filmů, jaké jsem měla čest vidět. Drama, které stojí za to, aby se dostalo do podvědomí diváků.

Annin dům (2004) (TV film)

Italské drama na způsob Láska nebeská, ale asi o čtyři třídy horší :) - bylo tam spousty dějových linek a nebyly moc přehledné a ani dobře herecky zvládnuté! Ale protože jsou italové trochu romantici a snílci, nečekala jsem od toho víc, než jsem dostala. Takže se to jednou dalo :-D

Čarodějův učeň (2010)

Tohle je opravdu veliké zklamání, nejspíše pro všechny fandy Nicolase Cage a Čarodějova učně... Jon Turteltaub natočil s Nicolasem pár dobrých filmů, které si kdykoliv ráda pustím, ale upřímně pochybuji, že tento film se zařadí do mé filmotéky. Film je bez citu, napětí, studený jak psí čumák. Opravdu už mě nenapadají žádné ekvivalenty, které by lépe vystihovaly tento film. Nevím ani, kde se stala chyba? Herecké obsazení je perfektní, ale chybí tomu nějaké charisma, entusiasmus nebo prostě jen vůně starodávného středověku. A to trailer vypadal táák dobře - škoda no :(

Jak vycvičit draka (2010)

Tvůrci tohoto animáku nezvolili název "Jak vycvičit draka" zrovna nejlépe, protože máte pocit, že to nepřináší nic nového a navíc to evokuje strašnou nudu! Ono to tak i první čtvrt hodinu vypadalo a já měla pocit, že moje oblíbené motto "Nesuď knihu podle obalu" bude zbytečné. Ale když Škyťák najde draka a postupně začne přicházet na všechny finty jak si je ochočit, začíná opravdová jízda na horské dráze, kdy máte přesně jasno, že tohle je jeden z nejlepších animáků jaké jste měli čest vidět.

Let soba (2000) (TV film)

Ty, který věříš, najdeš potěšení a úlevu v tomto filmu. Ty, který nevěříš, možná zjistíš, jak málo stačí k tomu, aby se vše co jsme měli obrátilo v prach. Ale nezoufej, když budeš doopravdy věřit, vždy se najde někdo, kdo ti podá pomocnou ruku a vše se zas v dobré obrátí. :-D

Legenda o Vánocích (2007)

Bylo by roztomilý, kdyby nám někdy o Vánocích pustili tenhle skvělý film, namísto těch driáků, které jsme všichni viděli snad už 1000x.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po shlédnutí a zúčastnění se bouřlivé diskuze tady na CSFD jsem do kina šla s dost rozporuplnými pocity. Nemohla jsem se dočkat a zároveň jsem čekala nějaký šok. Šok to tedy opravdu byl, ale v tom nejlepším slova smyslu. Celý děj a vůbec všechno od kamery, přes scénář, až po režiji se mi zdálo o stupínek lepší než v předchozích dílech. Z pohádky se stalo krásné dobrodružné drama, kde se snoubí vše dohromady. Tam kde by chtěla promluvit romantická a vtipná fantazie diváka, tam se hned přihlásí o slovo dobrodružná akce, která odkáže fantazii do náležitých mezí. Trochu mi vadil konec, kdy si divák připadá trochu "nedodělaný"... V každém případě se nemůžu dočkat na konečný díl série.

Společné Vánoce (2007)

Možná bych od toho čekala i víc, protože vím, že Američané jsou jediní, kteří dokáží naladit tu správnou sentimentální Vánoční atmosféru. Připadá mi, že kolem Vánoc to jenom proběhlo a sentimentalita čišela úplně z něčeho jiného než z čeho by měla. Ale na druhou stranu je pravda, že ničím neurazí. Takže pokud nevíte co s načatou hodinou...

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Záčátek byl naprosto dojemný a úchvatný - později to sklouzlo do trapnosti a nesmyslnosti. Spousta věcí nedávalo smysl a už vůbec nenavazovali na druhý díl... a ke konci jsem byla dojatá nádhernou hudbou a scénami poslední bitvy. Takže jsem opravdu na rozpacích.