Hříšný tanec (1987)

Je hodně filmů, které jsem viděla několikrát, ale Hříšný tanec vede. Měla jsem jedno období, jako mladá žába, kdy jsem ho sledovala pořád dokola, takže bych si troufla tvrdit, že ho znám téměř zpaměti. :-))) Když jsem tenkrát viděla film poprvé v kině, zamilovala jsem se do něj. A věděla jsem, že jakmile bude možnost, tak ho musím mít na kazetě. A s odstupem času, kdy už mi není náct, se nic nezměnilo. Kdykoliv se na tenhle film ráda podívám znovu. Prostě pro mě neztratil to kouzlo. A pořád mám zaslzené oči při závěrečné zvedačce. :-) I když nebyla Jennifer nějaká super kočka, tak jí to tam prostě slušelo. Na tenhle film mi nesahejte, nebo budu zlá. ;-) To je moje srdeční záležitost. :-)

Hříšný tanec 2 (2004)

Myslím, že se to mělo jmenovat jinak, ne Hříšný tanec, protože pak se nabízí srovnání s původním Hříšným tancem a to se fakt nedá srovnat. Ne že by to byl až tak špatný film, ale prostě to nemá ani zdaleka kouzlo originálu. Hudba solidní, "zápletka" ohraná. Diegovi a Romole to celkem slušelo (i když jsem měla pocit, že je ona proti němu nějaká veliká, celkově, Diego působí jako střízlík). 3 hvězdy.

Notting Hill (1999)

Romantika jako blázen. A je nám podávaná takovým lehkým, nenásilným způsobem, což je super. :-) I když můžu Granta jen někdy a jen v něčem, tak ve s pojení s Roberts to nemělo chybu. A komediální prvky, který tam předváděl Ifans, to nemělo chybu. Ještě teď se směju při vzpomínce, jak stál ve slipech, na jedné straně zastrčených mezi půlkama a nechal se fotografovat. A těch komických momentů tam bylo víc. :-) I ten kolega Granta v knihkupectví. No, prostě tenhle film nemá chybu. A nenašla jsem, co bych mu vytkla. :-)

Magická posedlost (1998)

Když koukám, jak špatně hodnotíte tenhle film, tak já mu přidám jednu hvězdu. Takže místo tří, dávám 4. :-) Mně se prostě tahle čarodějnická pohádka (chvílemi trochu morbidní) s prvky kouzel a romantiky líbila. :-) Mám ráda Sandru a nevadila mi tady ani Nicole. Nečekala jsem od toho žádný veledílo, takže mě film nezklamal. :-)

Slečna Drsňák (2000)

Asi jsem blázen, ale tenhle film jsem viděla snad 20x. :-)))) A pořád mě baví. :-))) Sandra je tady výborná, krásná (krom začátku, to bych jí dala i pětikorunu, když bych ji potkala na ulici), vtipná (s alobelem na hlavě, kdy říká, že by na to chytla i HBO je fakt hodně vtipná), drsná. :-)) Krimi zápletka je tu také dobře zpracovaná (nehodnotím, jak jednoduchá je) a film působí jako celek odpočinkově.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

No, Sandra je opět vtipná, ale už to není ono. Jasně, že má ráda i dvojku, ale ne tak jako jedničku. :-))) I když je dvojka v něčem dost podobná jedničce, tak v něčem je naopak úplně jiná. I zde se najdou slušné momenty. :-)

Jestřábí žena (1985)

Něžná romantika. Přesto, že se Michelle s Rutgerem téměř celý film jako lidé míjejí, je z nich celou dobu cítit velká láska. Ne vždy se tvůrcům tohle podaří. Smutný film, ale s obrovskou nadějí. S nadějí, že se ti dva, co se tak milují, setkají v lidské podobě. Myslím, že výběr hlavních představitelů - drsňácky vypadající Rutger a něžná, krásná Michelle byla ta nejlepší volba. Neumím si v jejich rolích představit někoho jiného a po pravdě ani nechci. :-) Tomuhle filmu nemám co vytknout.

Hvězdný prach (2007)

Můj další oblíbený film. Krásná pohádka. Skvělé obsazení. Charlie Cox působí jako nepěkný ňouma, který neumí do pěti napočítat, ale pouze do chvíle než z něj udělá Robert De Niro fešáka. Vůbec postava De Nira je výborná a myslím, že se jí zhostil skvěle. Pfeifferová vypadá ve své hezké podobě, jakoby vůbec nestárla, nezdá se vám? Pořád je to krásná ženská. :-) Celý příběh je vyprávěn s lehkostí, s napětím. Najdou se tam i komické momenty. Nemůžu jinak - 5 hvězd. :-)

Skrytá identita (2006)

Podle mě se tohle Scorsesemu povedlo. :-) Dobré obsazení, DiCapriovi jsem věřila co hrál a dokonce se mi zase po delší době líbil, Damon opět nezklamal (ale že by se mi tu vzhledově nějak moc líbil, to tvrdit nebudu), Nicholson skvělý jako vždy... Vůbec nejlepší je závěr filmu. Ještě chvíli jsem seděla s otevřenou pusou a přemýšlela, co si o tom mám myslet. :-)))

Titanic (1997)

Film na mě působil dojemně už tehdy, kdy si stará paní Rose prohlížela věci vylovené z Titanicu a útržkovitě vzpomínala. A to je teprve začátek filmu! Srdce mi bušilo v momentě, když viděla Rose poprvé Titanic, ve spojení s hudbou... Titanic sám o sobě je hrozně zajímavé téma k zamyšlení a vidět tu obrovskou, krásnou, nepotopitelnou (ha ha ha) loď, která ve filmu vypadala tak skutečně, pro mě bylo něco úžasného. Ve spojení s DiCapriem, Winslet, prostě nádhera. Úžasně zpracovaná katastrofa potopení Titanicu. Asi od půlky filmu jsem brečela. Maminka, která říkala pohádku dětem, zatím co se loď potápěla, hudebníci, kteří nedokázali přestat hrát. Ano, hlavní je příběh Rose a Jacka, ale právě proto, že je tento velkofilm tak dobře zpracován, tak jsem nevnímala jen tyto dvě postavy, ale i vše kolem. Další popis by byl na dlouho, protože tenhle film má v mém srdci velké místo. Zmíním už jen závěrečnou scénu, kdy stará paní Rose háže Srdce ocánu do oceánu a poté se mění vše na potopené lodi do podoby před potopením, Rose se setkává s Jackem a se všemi, kteří se utopili. To byla hrozně silná scéna a krásný závěr filmu. Film pro mě byl a je ÚŽASNÝM ZÁŽITKEM.