Komentáře uživatelů k filmu (57)

 • Tsunami_X
  odpad!

  Další nezvratný důkaz, že Jaroslav Dietl byl naprosto příšerný scénárista. Zase tu chybí jakýkoliv konflikt a životné postavy a navíc se ještě tentokrát dají věci do pohybu až v posledních deseti minutách. Za dvě hodiny si z tohohle filmu nebudete pamatovat vůbec nic, ovšem tentokrát je v tom Olmer namočený maximálně z jedné třetiny.(4.4.2010)

 • Enšpígl
  **

  Tak tohle bylo záživný asi jako tankovaní benzinu.(7.6.2010)

 • Radek99
  odpad!

  Neskutečně ubohý pokus nasadit socialistické kontrarozvědce lidskou a přátelskou tvář. Ano, Karel Heřmánek se snaží a v jeho podání před divákem vyvstává obraz téměř sympatického uvědomělého pracovníka tajných služeb (i když charakterově pokulhává - eticky sporná už je třeba jen nevěra s kolegyní na pracovišti, navíc s družkou svého kamaráda), dokonce hraje šachy... Příměr šachů je ale návodový - v téhleté simultánce s občany režim jedním mocným máchnutím před začátkem hry smetl všechny figury z občanských šachovnic... S tím ani Vít Olmer nic nenadělá...(9.12.2007)

 • dobytek
  ***

  Já mam tyhle český oldskool detektivky docela rád, takže jsem se nenechal odradit nízkym hodnocenim ani některejma komentářema. Karel Heřmánek v roli fízla sympaťáka doslova hledá jehlu v kupce sena a nakonec i přes nejrůznější překážky a potíže tu jehlu najde. Už jsem to tady psal víckrát, ale ještě to zopakuju. Podle mě Olmer v 80. letech točil poměrně slušný filmy. Jinak překvapivě v tomto filmu Veronika Evička tričko Jeníková neukázala kozy. Dokonce ani Bára Štěpánová je neukázala. Ta zaujala hlavně tim, že nemluvila svym originálnim hlasem, ale byla naprosto příšerně předabovaná.(21.1.2012)

 • Brouk
  **

  Akční špionážní drama socialistické produkce.... Jo jo jo kontrarozvědka byla honorace... Renaulty místo škodovek... koňak na hotelovém pokoji.... :-) A vrchopl všeho... závěrečná scéna, kterak se Heřmánek s Paulovou řítí do zákazu vjezdu z opačné strany jednosměrné ulice, to asi kvůli éhle vrcholné scéně zavřeli v noci půlku Prahy 1.... hahaha(8.3.2004)

 • LiVentura
  **

  Nechápandó....zkrátka i utnuli se naši tvůrci s tímto krimi, které je tak neuvěřitelně nečitelné a snad záměrně zparchantělé.(18.7.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Hledání detektiva, který by se divákům zdál přesvědčivý. Kolik jen takových pokusů tehdy český film zažil. Ani zde se to nevyvedlo.(4.8.2010)

 • Karrfik
  ****

  Co tu čtu ty komentáře, je mi trochu smutno. "Jaroslav Dietl byl naprosto příšerný scénárista", "Tak tohle bylo záživný asi jako tankovaní benzinu.", "trapný pokus o špionážní drama", "Naivní, hloupé a laciné" ...píše Douglas. Atd. atd... Co si myslíte, že se dalo natočit za špionážní krimi v roce 1985 v ČSSR?? Dietl nebyl příšerný scénárista, film měl svojí nepopsatelnou atmosféru, hudba O. Soukupa (jeho první počin v soundtracku) nebyla vůbec špatná... Asi nejvíc otravné bylo věčné kouření cigaret Heřmánka i na nemožných místech. Tak trochu jsem díky tomu ten film chvilkama "neviděl". Jinak typický osmdesátý léta. Dobře v tomto filmu popsal tu dobu věčně kritizovaný V. Olmer!(24.10.2010)

 • kingik
  ***

  Mohlo to být horší a film si klidně mohl dát mat, ale ze svízelné situace se dostal. Na téhle šachovnici se Heřmánek a spol. pohybují poměrně krkolomně a provádějí s divákem riskantní tahy, až to vyvrcholí jakousi rošádou. Filmů o kontrarozvědce v českých končinách mnoho natáčeno nebylo a zkušený Vít Olmer postupuje ve svých tazích svědomitě za cenu ošemetných tahů, kdy si dovolí s filmem kalkulovat, i za cenu naivního vyznění. Lepší je to s jeho filmovým přístupem, kdy film má parametry filmu pro kina, dobrou kameru, hudbu a velmi pestré herecké obsazení. K výjimečnosti filmu chybí přece jen poněkud zajímavější propracování charakterů, ale napínavé to celkem bylo, takže 60% to získává v pohodě.(20.7.2012)

 • nervoznideda
  ****

  žasnu nad komentáři i mých oblíbenců, Dietl zblbnul , blbost, stále stejné linie příběhu: 1. mezilidské vztahy :jsem ti nevěrná s Liborem. 2. práce kriminalistů perfektně zvládnutá od skoro nuly po zajímavý konec, 3.dělá si z práce stb srandu. Viděno mockrát , Bartoška je krásná ale i tak mě toto dílo neuráží. Viděl jsem větší píčoviny. Hezký den deda :-)(23.8.2015)

 • Big Bear
  *

  Tak to bylo cool. Film o ničem aneb kterak naši kontráši během hraní elektronických šachů brání Husákovo půlnoční království před americkými agenty. Škoda Heřmánka. *(12.8.2012)

 • blackrain
  **

  Celé mi to přišlo nudné a i naivní, protože jsem to viděla očima dnešního diváka, který je krmen americkými a jinými špiónskými filmy. Od Dietla jsem očekávala něco jiného. Heřmánek se zde mohl opravdu ukouřit. Přestala jsem ty cigarety počítat. Atmosféra filmu byla velmi zvláštní a těžkopádná.(6.6.2013)

 • Rosalinda
  **

  Co se tu to sakra děje? A na co si to hraje? A co tam hraje, pane Soukupe? Nevím, jestli jsem víc otrávená, pobavená, nevěřící... zjevně blbě čumící.... Nicméně době poplatné. Marná snaha o něco víc... Škoda.(13.12.2014)

 • Mulosz
  ****

  Za místy nechtěnou, ovšem neskutečnou zábavu, jinak jde o bolševický škvár jak vyšitý.(16.12.2014)

 • Tommassi3
  **

  "Kam tak všichni pospíchají ??" - "V Mikulově ?? To je ale hloupá otázka !!" ;) Otázka naivní a hloupá to skutečně je, naprosto symbolicky, podobně totiž vyznívá celá tahle Olmerova nepříliš známá kriminálka, nicméně vůbec ne špatná režisérovou vinou.. Právě Vít Olmer spolu s parádním Karlem Heřmánkem - No, on ani ten náš Kníže pekel špatně zahrát neumí !! - zachraňují co se dá, takže se jeden chvílemi i velmi dobře baví, jinak totiž Druhý tah pěšcem není nic víc než typická špatně napsaná dietlovina..(12.12.2014)

 • Gavin87
  odpad!

  Opět mě jímá podezření, že Olmer měl raději zůstat průměrným hercem, než-li být podprůměrným režisérem. Film je nudný a těžko uvěřitelný. Špiónské šifry psané na desetikorunách nemohl brát vážně snad ani sám Karel Heřmánek.(6.7.2010)

 • zette
  **

  Hodne vlazny kriminalni film, bez vetsi akce a zvratu. Zaujme tak jen Stanislava Bartosova v hotelu a Karel Hermanek jako sympaticky kriminalista, ktery ma plne kapsy stovek, jezdi si v Renaultu a lepi se na nej kazda sukne ( takovy policajt bych chtel byt taky, pokud bych byl v prvni polovine osmdesatych let pubertak:-) ).(8.3.2009)

 • otík
  **

  Nebýt krátké scény z vinařského sklépka a vtipného dialogu na úplný závěr, nebylo by v této kriminálce o ničem nic zajímavého. Nesmírně ulondaný, dlouhý, zbytečný a nudný film. Heřmánek snesitelný, stále ale jen pátrá od ničeho k ničemu, zbytek osazenstva jen do počtu. Pointa též o ničem. Slabota alá Vít Olmer.(15.8.2012)

 • slunicko2
  ***

  Unylý kapku překouřený kontráš s lidskou tváří chrání socialistickou vlast. 1) Schematickému vnímání role socialistického kontrarozvědčíka více vyhovuje bezemoční tvář 29letého přitažlivého Ondřeje Pavelky, než přemýšlivě působící Heřmánek. 2) Film má atmosféru, představuje dobré řemeslo bez ohledu na ideologická východiska. 3) Kolegovi Enšpíglovi připomínám, že i při tankování benzínu si lze užít zajímavé chvíle...(27.11.2012)

 • MiCM
  ***

  Ten začátek je fakt seriózní show..to sem nečekal..(8.3.2009)

<< předchozí 1 2 3