Apocalypto (2006)

Tento film opravdu nešetří velmi drastickými a brutálními záběry a styl natočení je vážně naturalistický. Vizuálně je to opravdu pěkná podívaná, člověk se skutečně ani na chvilku nenudí. Na to jak je stopáž dlouhá to uběhlo rychle. Kamera, tempo, atmosféra všechno je na dobré úrovni, ale zároveň příběhově to, pravda, už tak silné není. Historické reálie chybí, ale díky závěru s příjezdem Španělů to lze chápat jako docela povedený nástin konce máyské říše a na její primitivnost a rozklad zevnitř. 80%

Aféra Thomase Crowna (1999)

Takhle si představuju romantický film. Žádná bezmyšlenkovitá přeslazená záležitost. Slovo, které asi nejlépe vystihuje tento film je "příjemný". Příjemná atmosféra po celou dobu podpořená neméně příjemnou hudbou. Scénář je promyšlený, děj pěkně rozvláčně plyne. Renee Ruso je opravdu svůdná dáma a Pierce Brosnan elegán. Oddychová pohodová věc za lepší 4*. 80%

Mezi řádky (2007)

Toto drama z prostředí rasově pestrého beroucí si na paškál téma rasové nesnášenlivosti a vracející se mimoděk až k žid. holocaustu se povedlo. Moralizující složka je ve filmu obsažena celkem dost, ale na mě nepůsobila přehnaně ani rušivě. Co se mi hlavně na snímku líbilo byl výkon Hilary Swank, hraje opravdu skvěle. Z filmu, nebojím se to napsat, opravdu tryskají emoce a občas ani oko nezůstalo suché, a to hlavně díky již zmíněné herečce v hlavní roli. Co se mi trošku nelíbilo byla chvílemi naivita příběhu a až moc "happy-endovský" závěr. 85%

Ecce homo Homolka (1969)

První Homolkovi - komedie ze života obyčejné české rodinky, ve které jsou postavy velmi detailně vykresleny. Vykresluje trefně určitá typická chování, která se dala/dají leckde najít, je vtipná a obsahuje již legendární až zlidovělé hlášky. 88%

O princi, který měl o kolečko víc (1992) (TV film)

Celkem dobrá oddychová kratší pohádka, která je místy vtipná a herecky dobře obsazená. Dobří zde byli hlavně Donutil s Dlouhým. 70%

Pod kopyty stád (1966)

Příběhově hodně slabá kovbojka. Po většinu doby to byla nuda, prostě scénáristicky slabé. Konec s přeběhem stáda přes most je opravdu hodně dobrý, kdyby byl tak kvalitní celý film nebo alespoň více jeho částí mohlo to být mnohem lepší. Takhle to stačí jen na 65%.

Batman začíná (2005)

Film se skvělou kamerou, opravdu monumentální exteriérové záběry zejména v první polovině, průlety atd. Napínavá atmosféra je podpořená velmi kvalitním hudebním doprovodem dua skladatelů Zimmer - Howard. S kvalitním prostorovým zvukem je to opravdu dobrý zážitek. Herecké výkony jsou na dobré úrovni. Hlavně Christian Bale v hlavní roli je zdařilý a líbila se mi i příjemná vedlejší rolička pro Morgana Freemana. 90%

Wall Street (1987)

Film zaměřený na byznys a způsob vydělávání spekulacemi na burze bez jakékoliv etiky a "přes mrtvoly". Trochu klišoidní podání o znovu nalezení etiky. Burza je vykreslena dost chaoticky a řekl bych, že místy to tam občas moc nehraje. 75%

Láska až za hrob (2009) (hudební videoklip)

Snímek se spádem jako na horské dráze. Perfektní dynamika, efektní střih a hlavně dobrý nápad a námět s alternativními dějovými liniemi. Chutná jednohubka, ale narozdíl od jiných lidí zde nemám potřebu pouštět si to vícekrát. 80%

Spolubydlící (1992)

Ke konci docela místy atmosferický thriller, ale jinak pouze průměrné herecké výkony a nemastné neslané ztvárnění filmu v čele se scénářem. Z tohoto námětu se jistě scénáristicky i režijně dalo "vytřískat" více. 55%