Úsvit mrtvých (2004)

Zombie filmy nemám rád, protože většinou je to naprostá nuda postavená na tom, že se banda špatně namaskovaných herců potácivým krokem plíží za hlavními hrdiny. Proto mi trvalo 6 let než jsem se odhodlal podívat na tento film. Výsledný dojem je dobrý. Snyder i zde ukázal, že je dobrý režisér. Je to určitě nejlepší zombie film, jaký jsem kdy viděl. Ale jinak je to dílko ryze průměrné - nic na tom nemění ani nápadité titulky.

Zóna úniku (1994)

Svižný filmeček, který v televizi pobaví, ale vícekrát ho člověk vidět nepotřebuje. Pozitivní dojem je umocněn atraktivním prostředím parašutismu. Gary Busey se zhostil role padoucha tradičně dobře.

Komisař Rex (1994) (seriál) odpad!

Jeden z nejhorších seriálů všech dob s geniálním psem, který dopadne každého padoucha v okruhu dosahu jeho čichových receptorů. :-D

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Já ten seriál skutečně nenáviděl. Nevím kde se to ve mě vzalo - ale už jen ukázky na něj mě neuvěřitelně prudily.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Přiznejme si to, jsou i horší telenovely. :-)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Tento seriál tu byl ohodnocen mnoha lidmi dříve,než jej ve televizi začali dávat. Taktéž jsem už z ukázek poznal, že je to jasně odpadová kategorie. Přesto jsem dosud seriál nehodnotil. Nyní však k nám přijela na delší návštěvu babička a já viděl pár scén. Potvrdil jsem si svůj dojem a mohu s klidným svědomím ohodnotit kategorií, kam zaslouženě patří. Přesto, když se dívám na babičku, jak ten seriál žere a celý den se těší na další díly, tak musím říci, že jej nemůžu prohlásit za zcela bezúčelnou věc. Cílovku to asi má (ovšem takovou, která internet nepoužívá a tak podle toho vypadá i zdejší hodnocení). Ale já hodnotím kvalitu ze svého hlediska, takže mohu dát jedině ODPAD!

Sucker Punch (2011)

Je to sice ptákovina, ale tak neskutečně zábavná a audio-vizuálně dokonale propracovaná. A to se pak nedá dát špatné hodnocení. :-) Jenom zamrzí, že to bylo poněkud nedotažené. Přiznám se, že jsem natolik propadl do všech těch vizuálních vychytávek, že jsem si ani nevšiml, že jsou tam tři úrovně děje. Když jsem si to zpětně uvědomil, vše dávalo ještě menší smysl (Snyder hold není Nolan). Ale čert to vem. Pro tentokrát. :-D Každopádně, vzhledem k tomu, že jsem od toho nečekal vůbec nic, tak příjemné překvapení a super popcornová zábava. Navíc po shlednutí bych se nebál svěřit mu k režii nějakou válečnou řež. :-) // Po dalším shlédnutí musím říci, že tento film je moje "úchylka". Jistě, scénář mohl být lepší (což dorazil náš dabing - například hláška "Tady máš ty ošklivá mámo." zní minimálně podivně). Jistě, mohl si odpustit ty tři úrovně (mě by stačil blázinec a pak rovnou sny). Ale ta režie akčních scén, super vizuál, efektní zpomalovačky (před Snyderem jsem zpomalovačky nenáviděl), krásné holky, nápadité přechody, excelentní synergie obrazu a hudby a v neposlední řadě výborně zrežírovaných prvních pět deset minut než se dostala do blázince.

Ptákoviny (1994) (pořad)

Nudilo mě to už jako malého. Ale do odpadu to nepošlu. Znám mnohem horší pořady. Jsem úplně zapomněl, že to dělal i Dejdar. Až zdejší komentáře mě to připomněly. Tehdy už jsem ale nejspíše nekoukal.

Saw 3D (2010)

Zatímco jednička stála na atmosféře a hry a smrti sloužili pouze k jejímu vytvoření, zde už atmosféra není žádná a film působí spíše jako "oslava" burtality.