Barbar Conan (2011)

Originál je jen jeden, poslední dobou se to remaky ve fillmovém světě jenom množí. Překvapilo mě i pokračování nepříliš povedeného remaku Souboj titánů. Mám obavy i z filmu Věc: Počátek, ono film s atmosférou 80.let je nesmyslné natočit znova, digitální technologií příjde film o své kouzlo. A tak se horrory jako Věc či Noční můra v Elm Street se stávají v součastné filmařině pouze ždímačkou peněz. Snad budou filmaři natolik rozumní, že se nepokusí o remake gangsterek, které proslavily například Al Pacina či Roberta De Nira a další...

Američan (2010)

Film, který si na nic nehraje a ani nic nevysvětluje. Určitě se dal potenciál lépe využít, takhle má film hluchá místa a divák tak během necelých 2 hodin zjištuje, že ve filmu se moc neděje a scénář je klišé.

Krvavý příliv (1995)

Filmové výkony ušly, ale ten Happy End mi prostě k tomuto filmu vůbec neseděl. Kdybych měl srovnávat s Ponorkou (1981), tak tento film z toho vychází hůře. 60%

Neznámý (2011)

Po filmech jako Zdrojový kód, Správci osudu se objevilo letos další překvapení. Možná bude tento film působit pro někoho jako klišé, ale já se díky dobře odvedené práci bavil a tedy film svůj účel splnil dobře.

Nadaný žák (1998)

Četl jsem docela dost knih i povídek od Stephena Kinga - některé byly slabší, některé nadprůměrné a u zfilmovaných byly pocity většinou rozporuplné. Tak jsem se rozhodl, že se podívám na film u něhož neznám předlohu. Sice bych si v roli bývalého nacisty dokázal představit někoho vhodnějšího např. Christophera Plummera,ale ani Ian McKellen nebyl ve své roli špatný. Film byl převídatelný, nicméně děj odsýpal a potěšil i český herec v miniroli. Jak je u S. Kinga obvyklé, tak i zde si pohrává postavami, s jejich mentalitou a nabízí tak dobrý rozbor kam až může dospět fascinace něčím tak zrůdným jako byl nacismus.

TRON: Legacy 3D (2010)

Jako pokračování nebylo špatné, jelikož po téměř 30letech natočit dobrý sequel chce mít um, bohužel režisér bez zkušeností se projeví. Příběh byl klišovitý aneb z bodu A do bodu B, zastavit padoucha a zachránit svět. Po vizuální stránce ale ukázal, že přece jen nějaké zkušenosti má.

Kronika mutantů (2008)

Příjemné béčko s atraktivní stylizací, které uběhne dřív než začne nudit.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Čekal jsem od toho víc než jen pozdější bezduchou vyvraždovačku upírů ve stylu béčkových filmu. Takhle musím hodnocení snížit a je to celkem škoda, když byl potenciál vyčerpán.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Skoro zbytečný film, který by ani nemusel vyjít a nikomu by nechyběl. Alespon to stejně rychle skončilo jako začalo. Jinak kromě vizuální stránky nenabízí nic víc a to možná pro někoho stačí,ale pro mě ne.