• Krátkometrážní

Divoké včely (2001)

Říkám si, zda takhle opravdu lidé žijí (asi ano) a jestli jim to nevadí (asi ne). Emocionálně placatý film s předvídatelným koncem.

Zabil jsem svou matku (2009)

Hysterické a afektované...ztrácím iluze o umírněnosti severských národů. Nejhorší na tom je, že ani syn ani matka nemají pravdu. Film je natočený nijak objevným, ale líbivým stylem, který mám rád. Artové až běda, ale zábavné (tím se u mě film patrně minul účinkem, docela jsem se smál, i když by mi asi mělo být do pláče).

Krásná Junie (2008)

Francouzské...skrz na skrz, křížem krážem, totálně a maximálně. Honoré dokazuje, že nejen lidé, ale i filmy mohou být šarmantní.

Do Říma s láskou (2012)

Kouzelné, ale zmatené. Líbí se mi to staromilství, nadhled, ironie (až sarkasmus), kýčovité záběry prosluněného Říma, ještě kýčovitější italský přízvuk v angličtině, to, že se postavy oblékají staromódně. Ten film se mi prostě líbí, ovšem nic víc.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Nevím proč, ale na Julie mám neskutečnou alergii, potažmo na celý její tým, a její nesnesitelnou dceru Babou nemůžu vystát.

Kawasakiho růže (2009)

Prosím, prosím, už žádné další fňukání nad křivdami minulého režimu ve filmech. Děkuji. (I když zrovna tohle fňukání bylo báječně natočené)

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Bohužel nemůžu jinak. Zastávám se názoru, že dětem by se neměl cpát naivismus (pakliže není od celníka Rousseaua). Kresba pana Milera mi jde proti srsti. Zbytečně naivní, zbytečně oblbující, zbytečně výchovné.

Víkend (2011)

"Are you happy?" -- "I am absolutely fine." Je jedno, že hlavními postavami-milenci jsou dva muži, tenhle příběh je univerzálně platný. Hledáte štěstí a doufáte (nebo si rovnou troufale myslíte), že jste ho už našli, a přitom jste jen v pohodě. Civilní, upřímné, překvapivé, koneckonců dojemné. Prezentace snímku také skvělá. Až mě mrzelo, že film nešel do české distribuce a že jsem v ulicích nepotkával plakáty k filmu a neviděl v kinech trailer.

Polski film (2012)

Konečně český film, u kterého jsem se bavil. I když mi to přišlo moc dlouhé, moc překombinované a chvílemi jsem si říkal, že je to vlastně film pro čtyřčlenné publikum, pány Matonohu, Lišku, Poláška a Daniela, bavil jsem se. A doufám, že Poláci opravdu říkají namísto "španělská vesnice" "český film", jelikož po tom, co uvidí tohle, tak budou říkat Polski film! :D