Komentáře uživatelů k TV seriálu (43)

 • Gemini
  ****

  Tři Králové jsou dost povedeným televizním seriálem o mužích na jednu stranu opředených řadou legend a smyšlenek, a na druhou stranu takřka zapomenutých. Velkým kladem jsou herecké výkony, a to nejen představitelů a představitelek rolí hlavních, ale i těch vedlejších (např. Jan Hrušínský). Moje historické znalosti jsou jen povšechné, a tak to, že na mě toto Kachyňovo dílo působilo dojmem realistickým, berte jen jako čistě subjektivní vyjádření. Nicméně neodpustím si dodat, že smrt škpt. Morávka je podána "ve znění" tehdy uznávané verze (sebevražda poslední střelou), která byla v roce 2007 přesvědčivě prokázána jako nepravdivá. Jen mi vrtá hlavou, že do té doby po onom pitevním protokolu nikdo nepátral...no nic, historie je plná větších záhad (jako třeba proč si skoro všichni myslí, že ten Schindler byl takový hodný strýček od Svitav) a na hrdinskosti oněch "tří králů" B+M+M to stejně nic nezmění. Z televizních hraných filmů/seriálů o druhé světové válce jde rozhodně o jeden z těch lepších, a já dávám 80%.(15.4.2008)

 • tahit
  *****

  Některá historická fakta fascinují samy o sobě bez ohledu na to, v jaké formě se prezentují. Tento seriálový příběh z nedávné minulosti vykreslil atmosféru osudů mužů české zpravodajské služby domácího odboje velmi zajímavě. Už jen proto, že zatím tady nevzniklo mnoho filmů, které by se dotýkali této zatím ne zcela úplně zmapované historie odbojové činnosti. V záplavě současných některých televizních seriálů plné nesmyslných blbostí a nekonečných telenovel musím poděkovat České televizi za skvělý seriál.(14.8.2007)

 • Aky
  ****

  Nadmíru povedený okupační seriál o to zajímavější a cennější, že je inspirován skutečnými událostmi, navíc pro naši historii nesmírně důležitými. Skvělá režie drží celý projekt pevně pohromadě a umožňuje vyniknout jak hercům, tak samotnému scénáři.(1.6.2015)

 • Ivoshek
  ****

  Tenhle seriál se mi líbil moc. Líbilo se mi téma, zpracování i herecké výkony v hlavních rolích. Co se mi napak nelíbilo, byly historické nepřesnosti a některé zbytečné fabulace navíc - za to ten bod dolů. Ale jak říkám, je to dobré - lepší český seriál z posledních let je snad jen I ve smrti sami. Pokud vás tohle dějinné období zajímá, určitě se na to podívejte.(21.10.2007)

 • Jellini
  ***

  No mohlo to být mnohem lepší. Prospěla by jistá komprimace událostí a naopak roztažení (z hlediska věnovaného času) několika motivů a situací. Na příšerné herecké výkony si divák zvykne, stejně jako na nehezkou ateliérovost a jednoduchost většiny dialogů. Bohužel ani psychologicky to nejde nijak zvlášť do hloubky.(24.4.2012)

 • Historik
  *****

  Sedmidílná rekonstrukce (samozřejmě s určitou autorskou licencí) příběhu Tří králů se sympatickou civilností ukazuje hrdinství i chyby odbojářů. Ve výborně obsazeném seriálu se zvláště vyjímá výkon Vladimíra Javorského jako kapitána Morávka. Vznikl výborný dobrodružný seriál, u kterého nezbývá než litovat chudého televizního provedení. Televize zase jednou šetřila na nesprávném místě.(23.8.2006)

 • Fanucci
  ****

  Velmi zajímavé a napínavé! Javorský zde hrál výtečně.(10.3.2009)

 • Krysa SPK
  odpad!

  Tento seriál značně pošramotil památku našich národních hrdinů genmjr. in mem. Josefa Balabána, genmjr. in mem. Josefa Mašína a brig. gen. in mem. Václava Morávka. Zvláště poslední jmenovaný je divákovi prezentován jako moula a packal, který omylem spolkne pilulku s jedem nebo málem prosední na záchodě přestřelku s gestapem. Divák neznalý historie (takže skoro všichni) má pak značně zkreslený pohled na hrdinný zápas o svobodu naší vlasti. Možnost z tohoto tématu vytvořit výborný napínavý špionážní seriál byla nevyužita. Scénarista naopak vytvořil chvílemi velice nudné dílo plné naprosto zbytečných scén a vybájených postav. Tři králové by si kromě pomníků a naší úcty zasloužili i kvalitní filmové zpracování.(4.6.2006)

 • sator
  ****

  Viděl před 15 lety ale zkusím asi znovu...Při opakování mi dost lezla na nervy Mihulka v neustálých prostřihech-no jo no halt manžela režižéra...:)(7.5.2013)

 • Ferinka
  *****

  Kromě toho, že to je vynikající seriál, jehož jedinou nevýhodou je evidentní nedostatek peněz na jeho realizaci, je to také případ nejlepší role Vladimíra Javorského. Škoda, že ho většina zná jen z Baronů, protože jeho ztvárnění Morávka bylo exkluzivní!!!(23.6.2011)

 • flyboyeda
  ****

  Velmi dobre. Ale i tak zde citim trochu nevyuzity potencial. Vzhledem k sile i historicke atraktivite realneho pribehu obou stran - tzv. spiona A54 Paula Thymmela i tria superhrdinu Balaban, Masin a Moravek z toho slo vytriskat mnohem mnohem vic. Na druhou stranu stale tezky nadprumer ve srovnanim s tim, co se u nas za serialy toci dnes. Pokud se zajimate o valecnou historii domaciho i zahranicniho odboje, tajne sluzby, spionaz, sabotaz i konspirace, mohlo by vas to bavit. Na muj vkus, ve vsi ucte ke K.K., se v cca prvnich trech dilech prilis zlehcuje a po filmove strance "clovecinkuje" - casty jev domaci produkce, misty to formou az evokuje cetnicke humoresky. Malo mrazive, malo paranoidni a depresivni, byt tu naznaky jsou. S kazdym dalsim dilem se to nastesti zlepsuje. Jen si tak rikam, kdyby byla seria ztvarnena krapet jinou (pokud mozno vyraznejsi) formou, treba lehce ala Atentat, mohlo z toho byt epicke veledilo. Je to nekde mezi. Na tv inscenaci je to az moc dobre/vypravne, na filmovejsi formu tomu bohuzel dost chybi, hodne se setrilo atd... Kazdopadne pro fanousky valecne historie zajimave a v ramci moznosti i zabavne, byt mohou narazit na urcite nesrovnalosti. Spousta dobrych hercu i ve vedlejsich rolich, mnohe by mohl prekvapit "Carda" ve vazne, mozna i zivotni roli, zavalel i Hrusinsky nebo Hermanek, Javorsky pak primo dominuje. Do poloviny serie za tri hvezdy, v druhe pulce jiz za krasne 4*. Povinne poustet deckam behem dejepisu, dneska se na tyhle frajery nepravem zapomina...(24.10.2012)

 • insurgentes
  ***

  Javorský tady hraje agenta 007, což je obzvlášť bžunda, protože se párkrát před kamerou musí svlíknout, a při pohledu na jeho rachitickou postavu je jasný, že by mu na vojně možná dali injekci vitaminu D, ale určitě ne štábního kapitána. Já nevim prostě tohle je pro mě takovej antihrdina, mluví to, vypadá to a hraje to jak kdyby to bylo po smrti, a pokud to navrch ještě kroutí pistolkou na prstě, je to parodie na válečnej film jak vyšitá.(9.4.2014)

 • brooklyn73
  *****

  Kachyna odvedl dobrou praci.Hudba je na patricne urovni stejne jako herecke obsazeni.Jakozto prazak zijici v New Yorku velice kvituji nataceni na Paze 6 ,v blizkem okoli Hradu, Male strany ci Prasneho mostu. Opetovne vynikajicim vykonem se prezentoval Vladimir Javorsky.Nedovolim si opomenout skveleho Josefa Cardu v roli agenta Paula Holma.Jeho cestina s nemeckym prizvukem,pusobi silne pusobive.(6.8.2008)

 • Shakeus
  ****

  Opravdu záslužná práce natočit seriál o těchto třech legendách odboje. Nemyslím, že je nutné hledat historické nepřesnosti v ději za každou cenu (hlavně vše okolo agenta A54), ostatně text na začátku každého dílu hlásá, že o přesnou rekonstrukci nebylo tvůrci usilováno. Ty nejslavnější události jsou popsány poměrně věrně a hlavně neznám film nebo seriál, který by něco zobrazil přesně:). Snad jediné, co mě tedy neustále vytrhávalo z děje, bylo až příliš velké množství detailů v exteriérech. Praha nezapřela, že zestárla (takže omládla:) ) o 50 let od událostí, které seriál sleduje. Moderní fasády, posprejované zdi, nová okna, elektroinstalační skříně z dob socializmu. Toto vše, a ještě více, co by bylo jinde nazváno chybou, mě vytrhávalo z děje. Snad by pomohl větší rozpočet, dát si pozor a výsledný obraz upravit. Postupem času jsem to ale přeci jen vnímat přestal. Možná to chtělo i více rozebrat jednotlivé charaktery, a to ne jen hlavních postav, a snad i trochu více se věnovat tamní společnosti a době. Jinak ale rozhodně Tři králové stojí za zhlédnutí a znovu se opakuji, že natočit o nich seriál je opravdu záslužné. Díky.(16.2.2012)

 • Paity
  ****

  Velmi dobře zpracované, dle mého exceluje hlavně Karel Heřmánek, ale někdo to třeba může vidět jinak.(5.6.2013)

 • mkali
  *****

  Jeden z nejlepších českých seriálů o protektorátu a druhé světové válce. A "Kyslík" jake štkpt. Morávek je dokonalej.(9.11.2014)

 • A. Murray
  **

  Seriál je velmi poučný i když se místy nedrží pravdy. Rozhodně přiblíží hrdinství českého proti nacistického odboje. Naneštěstí je seriál zdlouhavý a místy nudný. Z tohoto tématu se dalo vytvořit daleko poutavější a napínavější snímek o špionáži než takovouto nudu.(19.9.2012)

 • Horak
  ****

  Napinave, dobrodruzne a hlavne prinosne, skoda, ze doba, kdy jeste neco takoveho mohlo v CT vzniknout je nanavratne pryc.(6.11.2006)

 • #47
  ****

  Mě se tento seriál i přes některé nedostatky velice líbil a je třeba dodat že to byl přeci jenom "jen televizní seriál"...kdyby dnes na toto téma například vznikl film s rozpočtem a ambicemi Tmavomodrého světa či Sequencova Atentátu,tak by to zcela jistě bylo o něčem jiném (třeba se někdy dočkáme). Takhle jsem měl možnost vidět podle mého nadprůměrný seriál, který řadě lidí alespoň ukázal že hrdinové českého odboje Morávek, Mašín a Balabán vůbec existovali...protože, co si budeme nalhávat, Tři králové nejsou v ČR zdaleka tak v povědomí lidí jako třeba Heydrichovi atentátníci či piloti RAF...bohužel náš národ se ke svým hrdinům, kteří byli ochotni položit život za vlast nikdy nechoval úplně spravedlivě...(18.6.2006)

 • Candida
  ****

  Po létech jednostranně interpretované válečné tematiky je to osvěžující koukání...(2.9.2008)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace