Robot Chicken (2005) (seriál)

Zacíleno na diváky s hlubším zájmem o americkou (pop)kulturu a kopání do koulí. Kvalita dílů značně kolísá, ale stopáž 10 minut je tak krátká, že jejich promarnění vcelku v klidu oželíte. P.S.: Figurka Setha Greena je imho moc vysoká.

Zakletý v čase (2009)

Nestoudná citová vydíračka, která využívá ty nejšpinavější triky (a chytře je omlouvá zápletkou) a spíš než na hluboké prokreslení postav sází na to, že vám Bana a McAdams prostě budou sympatičtí. U mě to vyšlo a měl jsem, co dělat, abych celou druhou polovinu filmu slzel aspoň dost nenápadně. Je to chytré, vtipné a hodně jiné než ukazuje trailer a těch několik logických lapsů tomu rád prominu. Víc než na atmosféru, se tu cílí na čiré fandění hrdinům a zvědavost, i tak je to ale v rámci žánru holywoodské romance rozhodně silný nadprůměr.

Komici (2009)

Přes očividnou a křečovitou snahu Apatow prostě není a nikdy nebude Čechov, takže tohle dvouhodinové drama plné prázdnoty, míjení se a bezcharakterních charakterů vybudí v člověku maximálně ospalost. Jako experiment zajímavé a vůči Apatowově obvyklým vyznavačům troufalé, ale naprosto nefunkční. Dokoukat to, bylo pro mě čiré utrpení.

Děsnej doják (2006)

Tenhle film stojí naprosto mimo mé hranice chápání. Z kategorie "tak špatné a nesebekritické, až je to hypnotizující".

Panika v městečku (2009)

To muselo dát práce (no, zas tolik ne) a přitom taková blbost. Krátkometrážní stopáž svědčí tomuhle konceptu rozhodně lépe. Nutno však říci, že co se nápaditosti týče, stojí celovečerák vysoko nad svými předchůdci.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ano, má to nemálo iritačních momentů, je to místy nechutně polopatické, existují i zajímavější techniky než kroužení kamerou kolem objektu zájmu a rozvleklější konec nabídnul snad jen Pán prstenů, ale jestliže dodnes někdo obdivuje Sallingerovo Kdo chytá v žitě, za to jak blízce má tahle novela k pubertální mentalitě, tak Nový měsíc si s ní nic nezadá. Mám vážné pochybnosti, zda všichni ti, co hodnotí odpadem, či jednou hvězdou film vůbec viděli. Jedná se totiž, co se technické stránky týče, o veskrze standardní záležitost (hudba je navíc přímo skvělá), která nadto vypráví o teenagerech bez pobavené povznesenosti a odsuzování čiře z jejich perspektivy, což je rys velmi vzácný. A k tomu stejně jako k pubertě patří i smrtelná sebevážnost, patetická gesta a povrchní citace provařených klasik. Kdo říká, že to nezažil, ten z toho ještě nevyrostl a pro mě to byly příjemné dvě hodiny nostalgie, na které brzo zapomenu a vracet se k nim asi taky nehodlám.

Vánoční koleda (2009)

Problém tkví hlavně v tom, že tenhle film dost nefér klame tělem. Ačkoliv se tváří jako dětskému diváckému publiku otevřený (o čemž by svědčil i český dabing) nedělám si iluze, že malé děti ví, co jsou to robotárny, či co znamená pomni. Navíc je rozjezd dost zdlouhavý a na dětskou pozornost náročný, nemluvě pak o tom, že jsem se u filmu bál i já, a co pak takový pěti letý capart, ale jen do nich:) Jinak nemám vážnějších výtek, je to jímavé, skvěle to využívá možnosti třetího rozměru a i tou Vánoční atmosférou to na člověka dýchne.

Spolubydlící 2 (2005)

Pokud hledáte film, ve kterém stráví hlavní představitelky polovinu času jen ve spodním prádle, tohle je ono!

Proud času (2003)

Pokud se vám líbila Hvězdná brána, existuje nepatrná šance, že vás nebude nudit ani tohle.