Bruno (2009)

Brüno pěkný trapas perverznější verze Borata, ale ten byl skvělý. Ale dobře, viďěla jsem to znovu a tentokrát jsem se bavila, tak ty 2* dám.

Skafandr a motýl (2007)

Silný příběh po emocionální stránce.Ta hrůza být vězněm ve vlastním těle, zbývá jen mrknutí oka a fantazie a životní vzpomínky. Julian Schnabel se vydal do vod, kam ostatní neradi a to je neocenitelné. Snad jen jednu výtku, on sám v celém sanatoriu bez spolupacientů přehnané! Lidé, kteří v takových situacích chtějí bojovat obdivuji, ale já bych takhle žít nechtěla. Absurditou zůstává, že přes skutečnou událost příběhu je nekonečné množství takto postižených lidí a nikdy se jim taková péče nedostane. Kvalita francouzské kinematografie ve všech žánrech se nezapře a to je jen dobře.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Fim vystavěn na boxérských scénkách, jichž už je po S.Stallonovi a J.C.V.D. pramálo. Řadím to už do průměru, protože děj nic moc. A v mnoha záběrech mimo ring mi mozek signalizuje situace, kdy si scénarista s režisérem pomalu nasbírali inspiraci z různých akčních filmů a to jsem nedokázala překousnout. Mimo to lokace zpět na východ do Ruska, ale co, kam by vlastně měli jít. Ale jinak po bojové stránce velmi dobře odvedená práce. Jednoduchá oddechovka.

Zmatená duše (2007)

Tak to byl teda úder, vynikající naprosto mě odrovnal výkon Matthew Perryho. Zmatená duše se vydařila po všech stránkách. Pro mě sice depresivní, ale úžasné! Ano někdy vyzkoušíte všechno a nezbývá vám se jen s tím smířit a pořád bojovat. Abych nezapoměla Lynn Collins byla tak skvěle, sexy, roztomile praštěná.

Zlo mezi námi (2003)

Dokonalé po psychologické stránce i v rámci hereckých rolí. Silný emoční zážitek!! Pocity z tohohle filmu jsou nepřenositelné, je třeba ho vidět.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Same Time, next Year, podle slavné divadelní předlohy ve filmové verzi. Přesto v režii Roberta Mulligana dokonalé. Opravdu perfektní Alan Alda a Ellen Burstyn. Překrásný hořko sladký bonbon zabalený do celofánu nostalgie. Místy černobílé sekvence událostí s krásnou romantickou hudbou. Pouhé dva dialogy, ale naprosto procítěné. Velká láská, jež už své životy má tak, zbývá jen příští rok ve stejnou dobu...........

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Bezprostřední, dokonalá režie, po neurotických konverzačkách, kterým teď v minulosti docházel dech je Woody zpět. Ledová královna Helen Hunt a Woody jako šmírák. Nonšalantně podmanivý jazz v pozadí a škála ironie a bezva hlášek. Paráda.

Ženy v balíku (2008)

Svižná vtipná podivaná, skvělé trio Diane Keaton, Queen Latifah, Katie Holmes osvěžující komedie! Ráda bych se přidala:) no co nadělám holky to zahrály beze mě.

JAG (1995) (seriál)

Strašlivá nuda z vojenské protektury, nikdy jseme si nepadli do oka. Jedna * za Davida Jamse Elliotta, těžko bych hledala někoho komu by uniforma namořní ,letecké pěchoty v těch odstínech tak sekla!!

Mentalista (2008) (seriál)

Zatím zajimavý seriál, jenže hlavně díky Patricku Lane jehož hraje opravdu úžasný, pohledný Simon Baker a případům, které řeší. Je natolik obdivuhodný, že ostatní aktéři slavné policie tam dělají jen křoví. Příjde mi to jako vynikajicí neotřelý nápad, ale otázkou zůstává kdy začnou hrát i ostatní herci. S. Baker hraje na 5 *, bohužel není v seriálu sám.