Oči války (2009)

Silně citový snímek, Danis Tanovič je výborný režisér a scénář k Triage se mu povedl. Co říct ke Collinu Farrellovi, profesionální herecký výkon jako člověk i válečný zpravodaj. Snad jen myslím, že v jednom okamžiku mohl dát průchod srdceryvnému pláči, to tam chybělo aspoň mě.Christopher Lee mě vážně překvapil, taková psychoanalýza to bych do něj neřekla. Ještě teď chvíli potom co jsem film zhlédla mě mrazí v zádech.

Ryba jménem Wanda (1988)

Skvělá kombinace amerického a anglického humoru. Hlavní protagonisté hráli výborně trhlý Otto toho si znamenitě vystřihl Kevin Kline, sexy Wanda, Michael Palin je neuvěřitelný hranolkový mrož a jako vždy vtipný John Cleese jako Archie nemyslela jsem si , že ruština může být tak sexy:). Jasných 5*.

Komplic (2007)

Beru to pozpátku, když jsem v Inception uviděla herce Josepha Gordon-Lewitta, tak jsem mezi svými dvd objevila i The Lookout a jeho herecký výkon mě překvapil. Slušný thriller, scénář mě zaujal, možná banálně snivé trochu jako Memento, ale 100 krát jinak. Jediné, co je přitažené za vlasy je Chrisuv řidičák, mohl řídit snad asi jen koloběžku.

Italský hřebec (1970)

Ke komentáři uživatele Divočáka není snad už co dodat, to už nejde líp popsat. Snad jen, že Sly jako Stud měl taky svého vlastního bobra. Chtělo by to 1*za bobříka odvahy pro Sylvestra i pro mě :-) .

Psycho II (1983)

Psycho 2 kupodivu zdařile navázalo na originál z roku 1960, Richard Franklin sice nebyl Alfred Hitchcock, ale návrat Normana Batese se mu podařil. Hudba Jerryho Goldsmitha je působivá, děj poměrně vyvážený. Anthony Perkins přesvědčivý, nebojím se dát 3*.

Touha, opatrnost (2007)

Ang Lee je nesporně talentovaný režisér. To jak dokáže být precizní a osobitý mě fascinuje. Pomalu jsem se vnořila do vkusně vyprávěného příběhu na východ Asie. Že nemá snímek emoce? Pro mě ano bolestivé emoce schovávané pod pokličkou. Čas léčí i zabíjí touhu i opatrnost. Parádně namixovaný drink , který mi chutnal i bez alkoholu. Největší nevýhodu vidím v jeho délce, 2 a půl hodiny je silné sousto. Nejvíce zazářila mladičká Wei Tang a jako vždy charismatický Tony Leung Chiu Wai.

Zuřící býk (1980)

Filmový skvost u kterého jsem se obávala, že mu černobílé provedení ubere na dokonalosti. Ale je to právě naopak to Raging Bull staví na piedestál. Silný snímek portétující život boxera J. La Motty zahrál ho dokonale Robert De Niro ve všech podobách - životní prohry a výhry a komplikovanosti jeho osobnosti. Když k tomu přičtu i fakt, že slovo "fuck" De Niro asi už nikdy tak často nepoužil. A nebylo by to pravé ořechové bez "malého bratra" a tím byl Joe Pesci. Kvalitní drama z boxérské branže, režie, dokonalý střih opravdu jsem se přenesla do Bronxu 40 let 20 století dob řádění Zuřícího býka a prožila s ním i jeho životní cestu.

Skrytý (2009)

Hezký obal, ale vevnitř na mě nečekala žádná dobrůtka. Jisté atmosférické prvky zde jsou, ale nepovedený scénář je asi největší strašidlo celého snímku. Kristoffer Joner alias Kai Koss, ale hrál dobře. Jen jsem se spíš při krásných lesních sceneriích a vodopádech zasnila nad krásou Norska.

Idioti (1998)

Za pro mě subjektivně asi nejzdařilejší snímek Idioti si Lars von Trier odnese mou pochvalu. Propojení dekadentní komedie až k dramatu tady vidím ten talent. Nelze se na něj dívat jinak než s nadsázkou, mylně je interpretován -Trier zde poukazuje svou agitkou na to jak mentálně postižení a idioti odpuzují společnost. " Možná se idiot v tobě cítí osamělý a hledá společnost, aby byl šťastný ". V každém z nás je uvnitř idiot, ale chceme ho pustit ven? Tak to vypadá, že dostal doživotní vězení, i když občas na nás šibalsky koukne z odrazu zrcadla. Neotřelé, přirozené, pobuřující, také výborná práce ruční kamery. Zaslouženě 5* na to, že pan režisér není má krevní skupina !

Počátek (2010)

Nebudu šetřit superlativy na adresu Ch. Nolana, trefil se do mého vkusu. Úžasně chladný, důmyslný, snový koncept mě nadchl. Výborně rozehrává partii s divákem, rafinovaným způsobem se zaměřuje na dějovou línii ve snech a podrobnější psychologické vykreslení postav přenechává představivosti diváka. Chytrý tah, díky němu se mohl zaměřit na to v čem je nejlepší prolínání časových vrstev. Po první projekci Inception, jsem namlsná na další vizuální kompoziční orgie a soundtrack H.Zimmera má neskutečnou sílu. Zejména Dream is collapsing. Hereci v čele s L. DiCapriem odvádějí své nejlepší výkony. Mayby I actually dreaming. Sen může být současnost, vzpomínka, budoucnost. Naprosto jsem se vytratila z reálné časové smyčky a nechala se s nadšením unášet fantazií.