Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Filmy s hlavním tématem voodoo mě nikdy moc nebavily. Ale protentokrát jsem se nechal zlákat jménem režiséra. A Craven se s tím popasoval nadprůměrně dobře (zvolené téma je i dnes ještě tajuplné a neprobádané). Zpracování, kdy se snímek snaží mapovat jakoby skutečné události je chvílemi hodně zajimavé, bohužel se však tyto momenty několikrát vystřídají s na můj vkus až moc nudnými pasážemi. Jinak bych neváhal a dal plný počet. Takto to bude "jen" 70% za naprůměrné zpracování, přírodu, hudbu a sympaťáka Pullmana.

Šílenství (1994)

S velkou většinou Carpenterových filmů jsem už měl tu čest se setkat, ale proč mi doposud unikal tento výborný film, nedokážu říct. Carpenterovo Šílenství mě přesvědčilo tajuplnou atmosférou, pěknými (i když někdy tmou zahalenými a stíny naznačujícími) monstry, neméně dobrým Samem Neillem a tradičně trefnou zvukovou kulisou. Oproti tomu musím říct, že k dokonalosti tomuto filmu přece jen něco chybí, zvlášť když Carpenter natočil i lepší snímky (Věc, Halloween,...). Avšak z 90. let je to jeho asi nejlepší film. Když pak divák zapojí k Šílenství trochu fantazie, nemůže se nudit, stejně tak jako já. 85%

Záhadné zmizení (1993)

60% za výborného Bridgese a za hudbu Jerryho Goldsmithe. Jinak by bylo Záhadné zmizení podprůměrným thrillerem s jednoduchou zápletkou a minimem zvratů, které by obohatily děj.

Nezvratný osud 4 (2009)

Naprosto zbytečné pokračování - nic nového. Koncepce v podstatě do puntíku stejná a žádný pokus o inovaci, který by mohl sérii někam posunout. Ta měla ostatně podle mého názoru končit druhým dílem. S dalšími díly přicházejí jen nové způsoby smrti a to je sakra málo, aby mě to dokázalo udržet před obrazovkou. Fůj

Červený pás (2008)

Zajímavě pojatý snímek, který ukazuje lidskou společnost v pravém světle. Hlavní hrdina, coby muž ctící svoje pravidla, je sympaťák. Bohužel mi přišel scénář trošku proškrtaný a kostrbatý, ale jinak se bylo opravdu na co dívat. 70%

Tulák z širých plání (1973)

Těch 105 minut je na takovou zápletku možná i moc, ale mě naštěstí Eastwood nijak nevadí, takže jsem si jeho roli záhadného cizince užil. Konečná pointa už je jen jakousi třešničkou na dortě. Film mě potěšil svojí nenucenou atmosférou. Oproti tomu však musím říct, že znám lepší filmy s Eastwoodem. 65%

Honkytonk Man (1982)

Clint jako správňácký ožrala se srdcem na pravém místě a s jasně osudem rozdanými kartami mě pobavil nadmíru dobře. Nejde však o nic převratného ve filmové tvorbě, ale ten rize dramatický konec byl výborným finišem a vynikajícím příslibem do pozdějších Eastwoodových režisérských majstrštyků. Jeho syn Kyle nebyl určitě také špatnou volbou a na plátně jim to spolu klapalo i za nepřízni trochu roztahaného příběhu o jedné cestě za splněným snem. 80%

Orphan (2009)

Tento film mi připomněl Dobrého Synka z roku 1993. Až na to, že tady je to častokrát víc o hubu... a to je dobře. Režisér Jaume Collet-Serra dobře pracuje s atmosférou - pomocnou hůl nabízí slepému divákovi až když je to opravdu nutné. Nikdo tak vlastně neví kdo že se to skrývá za nevinnou tváří málé holčičky. Jen ten závěr plný několikrát viděného klišé mě docela zamrzel. 70%

Převtělená (2007)

Zajimavý námět zůstává v tomto filmu nevyužit. Slibováný žánr mysteriózního filmu je potlačený na úkor pohledu na situaci z rodinné a lidské stránky. Přitom jméno Davida Duchovnyho přímo vybízelo k hlubšímu pohledu na dané téma....škoda no. 50%

V dosahu bestie (1982)

Nadprůměrný horor 80. let minulého století. Solidně stupňující atmosféru bohužel narušuje béčkový scénář, který neunese dva žánry najednou - častokrát se zde totiž střídá hororový žánr s thrillerem. Snímek je nakonec i tak docela slušně rozjetý a navzdory nevýrazným hereckým projevům i napínavý až do úplného konce, v němž se konečně ukáže monstrum. 60%