poster

Kundo: Čas pomsty

 • Jižní Korea

  Kundo: minranui sidae

 • Jižní Korea

  군도:민란의 시대

 • USA

  Kundo: Age of the Rampant

Dobrodružný / Historický / Akční / Drama

Jižní Korea, 2014, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  ***

  Konečně korejský film, u něhož si našinec zapamatuje alespoň část názvu, protože mu mnemotechnicky připomíná německého „zákazníka“. V rozsypaném čaji to znamená něco jako „souostroví“, avšak abych nepokrytě demonstroval svou jazykovou zdatnost jako některé zdejší samolibé „souostrovnice“, budu samozřejmě v následujícím textu používat výhradně originální ťamanské výrazivo, tudíž dále jen „Kundo!“. Ačkoliv je to řádně patetická kundovina s téměř apokalypkundickou stopáží a mnohé ty kundy šikmooké se sem tam chovají, jak již bývá v korejských filmech zvykem, jako by prolezli kundou o pár měsíců před termínem, je to velmi kundifikovaně a taky moc pěkně natočeno, bitky a souboje jsou pokundách dobře choreograficky zvládnuty a nikdo tam nijak dramaticky neplachtí luftem deset metrů nad zemí jako nějaká zdivočelá Tygrodračí kunda. K tomu všemu je i charizmaticky slizký záporák totálně bezcharakterní kunda, hlavní hrdina předvádí se sekáčky vcelku originální vyfikundace, a tak v mých kritických očích tomu unikla čtyřka jen o kundí chlup. K dovršení vší té jazykové onanie jsem měl dnes i interesantní rozhovor se svým rýžožroutským kamarádem, jehož autentický překlad bez jakýchkoliv dramatizačních příkras následuje: „Tak jsem včera viděl nějaký ten váš nový film!“ - „Hm, ale název si asi jako obvykle zase nepamatuješ, co?“ - „Tentokrát naprosto přesně, kundo!“ - „Áááá, kundo, ajlajkit!“(10.6.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá akčná historická dráma. Má dosť dobrý príbeh o skupine ľudí s dobrými bojovými schopnosťami, ktorí sa už nedokážu len tak pozerať na súčasnú situáciu, kedy chudobní kvôli zlým podmienkam umierajú od hladu, zatiaľ čo šľachte na čele s mladým tyranským vládcom sa darí. A tak spoja svoje sily, aby pomáhali chudobným, no hlavne odstránili tohto tyrana, ale ten sa len tak nedá a čakajú ich veľké problémy. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj o dosť lepšie. Už od začiatku som sa nevedel zbaviť trochu rozporuplných pocitov, síce zápletka ako celok mi vyhovovala, ale dej dlhší čas nepôsobí až tak zaujímavo, ako by mohol, rovnako postavy ponúkajú slušný potenciál, ale väčšina z nich nemá dostatočný priestor, tu by som určite skôr uvítal, keby to bolo o rovnocennej skupine banditov, ale tvorcovia v tomto prípade uprednostnili rivalitu medzi jedným bojovníkom a tyranom a tak ostatní išli skôr do úzadia. Tiež mi prvú polovicu moc nesedelo to odľahčené podanie a pomalšie tempo, no aj tak sa tu nájde plno scén, ktoré sa mi páčili a tak sa na to dá pozerať aj v tejto časti. Ale našťastie v druhej polovici sa to výrazne vylepší, síce pár spomínaných nedostatkov sa nezmení, ale dej začne byť zaujímavejší, dynamickejší, konečne to zvážnie, navyše aj tá rivalita už funguje podstatne lepšie a tak tu sa už je rozhodne na čo pozerať až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Akčné scény majú slušnú choreografiu, sú výborne natočené a sadol mi aj výber prostredí, ale dlhší čas som mal pocit, že sa nimi šetrí, no vynahradí to záverečná tretina, ktorá ponúkne niekoľko veľkolepejších a dlhších sekvencií. A najviac sa mi páči útok na dedinu alebo celé finále. S hereckým obsadením som dosť spokojný, nájde sa tu množstvo známych tvárí, len ako som spomínal, väčšina nemá potrebný priestor, aby som si k nim vytvoril lepší vzťah. Ale aj tak nesklame Ha Jung-Woo v hlavnej úlohe, k tomu hlavný záporák Gang Dong-Won a z vedľajších postáv si ma najviac získala ženská bojovníčka. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, je to jednoducho kvalitne natočený historický blockbuster. Takže keby bol celý film, ako tá druhá polovica, hodnotil by som aj lepšie, ale sklamaný nie som, slušná žánrová zábava. 67%(19.10.2014)

 • Ceres
  ****

  Celkově velmi dobré obsazení, "Gaksital" v záporné roli byl výborný, Ha Jung-woo jako řezník ještě lepší, ale největší radost asi to téma - boj proti zkorumpovaným státním úředníkům, kdy praktiky "banditů"= čestných lidí, by se klidně mohl praktikovat i dnes. Už prolog by mohl sloužit jako shrnutí historie celého lidstva:-) Jinak film byl velká zábava a nebýt některých chyb a toho konce, tak bych asi dal plnou palbu.(19.1.2015)

 • Pedross800
  ****

  Sakra to byla teda mixáž kolosálních rozměrů. Byl to historický film, western, samurajská akční řezba, sociální freska na téma zlý bohatí a hodní chudí, cesta za pomstou, sonda do rozvrácené duše hlavní záporné postavy a nebo....? At už tak či onak, ten westernový hudební podkres byl fakt zajímavý tah. Občas to sice bylo zdlouhavé až nudné, ale délka je to jediné co se tady dá vytknout. Jinak výprava, bandité s řezníkem i hlavní záporná postava na jedničku s hvězdičkou. Krásné souboje, brutální,krvavé i nápadité. Nejvýraznější postavou ale rozhodně záporák s tváří andílka, ten byl tak přesvědčivý, že jsem mu spílal a přál si jeho co nejbolestnější smrt. Vzhledem k tomu, jaký to však byl bojovník, se toto zdálo být až nemožné.... Nebyli by to však Korejci, aby i tento můj jednoznačný pohled na něj na konci trošku nezviklali.....jak typické a korejské :-)(31.1.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Stylový, zábavný a excelentní blockbuster, přesně dle mého očekávání. Sympatický cásting ( hlavně parta banditů je vynikající) na druhé straně ohromí i charismatický záporák ovládající bojové umění na nejvyšším levelu, i přesto, že používá pouze katanu. Příběh je zajímavý, neohraný a vtáhne. Akce je překrásná, čistá až umělecky natočená, nechybí samozřejmě i krev, což je velkým plusem, takže za mě vynikající zábava za doprovodu příjemného soundtracku. 80%(8.10.2014)

 • - Herec Dong-won Kang, ztvárňující zde filmovou postavu Yoon Jo, odehrál veškeré akční a bojové sekvence na vlastní pěst bez doporučeného zapojení hereckého dubléra. Jeho jistota pramenila ze čtyř měsíčního tréninku, v němž nejenom že se učil bojovým technikám, ale ve specializovaném výcvikovém středisku také správnému zacházení s mečem. Meč, třímající v jeho rukách, byl dokonce vyroben speciálně pro jeho vlastní potřebu. A na rozdíl od jeho předchozího snímku Duelist (2005), strávil poměrně dlouhý čas i v posilovně. Připravoval se tak především fyzicky na náročné bojové sekvence, v nichž byl nucen sám čelit celému zástupu nepřátel. 'Jsem si naprosto jist, že tu jsou několikanásobně zdatnější lidé, kteří by dané scény sehráli jistě lépe. Zvládnu-li ale všechny tyto scény sehrát sám, myslím si, že i pro diváka je to o to atraktivnější podívaná.' (Conspi)

 • - Postava Butler Yanga (Man-sik Jeong) ve filmu používá katanu známou jako Nodachi. Délka Nodachi je 1450 mm, délka čepele 865 mm. Nodachi měla sloužit hlavně při obřadech, ale samurajové si ji velice oblíbili, takže ji začali používat i v boji. Nodachi se musí držet oběma rukama, jinak se nedosáhne kýženou efektu při boji. Na rozdíl od klasické katany, Nodachi je schopna dosáhnout delších a prudších řezů, hlavně v oblasti dolních končetin. O Nodachi kolují legendy, že pokud ji bojovník mistrně ovládá, tak dokáže rozseknout až tři lidi vedle sebe. (Yoshitsune)

 • - Filmové natáčení odstartovalo 27. 4. 2013 a skončilo 1. 11. 2013. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace