Záhada Blair Witch

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
  • EvilPhoEniX

Blair Witch byla pro mne kompletní ztráta času.. Nebylo ve filmu nic ! Krom filmových záběrů v lesích, sledování nadávajících,otravných teenejdžrů, poslouchání vysoce pronikavého dívčího hlasu ( to bylo neskutečně děsivé),či záběry zevnitř stanu s levnými sound efekty, nebo sledování rozvkiklané kamery za běhu skrz les ve tmě(kde nejde nic vidět) Tenhle film je jeden z největších zklamání, co jsem kdy viděl a to jsem viděl film "Batman and Robin." Není to děsivé, je to nudné, neudrží to divákovou pozornost, nehrají zde kvalitní postavy, nenutí vás film nad ničím přemýšlet není to bohužél ani tupá zábava. Nejděsivější na filmu je snad vysoké hodnocení a slušný výnos peněz!(27.6.2013)

• dobytek

Tak na tenhle film jsem slyšel v podstatě jen pozitivní ohlasy. Z vyprávění to vypadalo, že většina lidí si při sledování nasrala do kalhot, takže jsem měl dokonce v úmyslu jít na Blair witch do kina. To mi ovšem nějak nevyšlo, takže jsem si nakonec počkal až do doby, kdy to dávali v televizi. Strašně jsem se těšil, že uvidim konečně nějakej hrůzostrašnej horor, ale tohle jsem fakt nečekal. Nejstrašidelnější na celym filmu byl asi hlas tý uječený holky (nevim, jestli v originále měla taky tak strašnej hlas, ale tu dabérku bych asi musel zabít). Jinak je to nuda o tom, jak 3 mamlasové choděj lesem a mávaj kamerou. Trochu zajímavě vypadala asi tak poslední minuta, což je ale na 1,5 hod dlouhej film žalostně málo. A vůbec nechápu, co na tomhle stálo 25.000 dolarů a další věc, kterou nechápu je ta, že tahle debilita má tak vysoký hodnocení. Spíš by se to hezky vyjímalo někde mezi 200 nejhoršíma.(30.4.2006)

Opravdu dotažený projekt! Ač to tak na každého nemusí působit, není tenhle snímek žádná amatérština, ale rafinovaný plnokrevný horor, jehož tvůrci moc dobře věděli co činí. Hlavní devizou snímku je velice jednoduchý, ale dobře vystavěný příběh, který celou dobu graduje (opravdu nevím, jestli jsem se někdy u filmu bál víc), a zejména psychologicky přesvědčivá proměna hlavních hrdinů (hlavně však Heather) ze sebevědomých nadšenců v naprosté trosky. Někdy holt stačí jen ruční kamera, tři herci, kamení a větvičky a divák se bojí víc než u těch nejdražších studiových projektů.(1.8.2002)

Tento film je jasným důkazem toho, že kvalitní reklama a šálení veřejnosti zaručí zisk, ať už natočíte cokoliv. Tohle se ale neskutečně povedlo a to nejen díky rozhovorům s buranama, kteří horlivě vypovídali o zjevení čarodejnice, ale díky uvěřitelnosti scén z lesa (kdo nepocítil strach při dětském křiku, nebo při scénce, kdy na stan někdo klepe, musel být buďto pod vlivem drog nebo ho to fakt nebavilo). Ruční kamera byla rozklepaná, ale zcela záměrně. Však si zkuste vzít tu svojí, jít v noci do lesa a představit si, že po vás někdo jde. Určitě byste klidnou ruku neměli ani přes den při pohledu na ten nechutný les. Herecké výkony snad kritizovat ani nejde protože všechno to mělo působit opravdově a kdyby herci hráli jako Johny Depp v Mrtvém muži, vypadalo by to jako slušná konina. Já poprvé pochopil, že strach není o tom co vidím ale o tom, co si představuji. A na to tvůrci sázeli, jediná jejich práce spočívala v postavení stanu, srovnání kamenů, vyrobení pár ornamentů z větviček a rozpárání jedné košile. Odměnou za to dostali čtvrt miliardy dolarů a lenošení do konce života. Americký sen v plné kráse (hodnoceno Zeckem, posraným strachy, který skutečně v té době kdy to byl žhavý hit, veřil ve svých 13 letech, že to jsou real záběry)... 90%(24.11.2007)

• Radek99

Pár hvězdiček za ten nápad, neskutečně nízký rozpočet a geniální marketinkovou kampaň ... ale jinak - hraní si na horor, při kterém jsem se coby divák ani chvilku nebál, šílená schizofrenická kamera, ryzí amatérismus povyšovaný na kdovíco, pár divných bláznů běhajících v lese, podvod na diváky, NUDA BLAIR WITCH...(10.6.2007)

• - Heather si do lesa vzala nůž, protože se jí nelíbilo spát po boku dvou kluků. (kriplozoik)

• - Film si držal pozíciu najziskovejšieho nezávislého filmu všetkých čias, až kým ho v roku 2002 nepredbehol film Moja tučná grécka svadba. (ludovit14)

• - Aby podpořili neshody mezi herci, dávali režiséři vědomě hercům každým dnem méně jídla. (Kulmon)