Záhada Blair Witch

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
  • hellstruck

Přeceněný..(cože,horor?) thriller, který si z diváka po celou dobu jen střílí skrz naprosto hrozné záběry. Scény ze dne jsou spíš jen jako zbytečná vata a vycpávka, které nemají naprosto co nabídnout. A v noci vás chtějí vyděsit holuby aktérů a třesoucí kamerou?Já to musela brzy vypnout s nechápavým zakroucením hlavy. Kroutím hlavou doteď, i když jsem Blair Witch dala šanci i mnohokrát po tom, vždy to skončilo stejně.(4.12.2011)

Než jsem to viděl, ze všech stran na mě šly informace že je to podle zkutečné události, že se tohle vážně stalo. A když už jsem to viděl, běhal mi mráz po zádech. Věřte mi, že to se mi u hororů stává málokdy. Možná jeden z nejoriginálnějších a nejpropracovanějších manévrů ve filmové historii, celá ta kampaň kolem ale hlavně samotné pojetí filmo. Žádné bytosti v oblečcích, jen zvuky, jen symboly. A závěr? Tohle dokáže jen malá řádka hororů, opravdu šokovat a to i na druhý krok. Na ten kdy se vám všechno rozleží v hlavě a vy máte možnost znovu přhodnotit svůj zážitek tak, že se snažíte usnout ale nejde to. Pravda, herecké výkony nejsou nic extra ale právě a možná právě tohle dává Záhadě BlairWitch ten půvab. Zkrátka klobouk dolů a všechna čest. Za pár doláčů natočit poctu strachu. Za hororové fanoušky z celého srdce děkuju.(7.2.2004)

• Anthony

Nafouknutá bublina. Aneb skvělá reklama nedělá skvělý film. Nápad možná zajímavý, ale dívat se na to je utrpení - nuda, nuda, nuda. Hrůza, děs? Kde by se vzaly? Napínavých mi přišlo asi posledních 10 vteřin snímku a to opravdu není mnoho.Navíc jsem se nemohl ztotožnit s žádnou postavou - ta holka mě štvala tak, že jsem jí přál smrt už od začátku.Celý to hraní si na dokument bylo spíše směšný-žádný děj.(11.7.2003)

• Sarkastic

Hodně velké zklamání. Ale to je asi můj problém, neměl jsem být tolik natěšený jenom kvůli pověsti snímku. Nečekal jsem žádné bůhvíjaké triky, strhující hudbu, excelentní herecké výkony, filozofické dialogy ani nic podobného; myslel sem, že film stojí na atmosféře a autentičnosti. Jenže napínavá, hustá či prostě hororová atmosféra se dostavila možná na poslední cca 3 minuty filmu a tak jediné, čeho jsem se dočkal, byla "autentičnost" a to ji ještě musím dát do uvozovek (výraz amatérismus je myslím vhodnější :-)). 86 minut koukat na to, jak 2 magorové a jedna blbka pobíhají po lese s kamerama, totálně jim u toho tečou nervy de facto z ničeho, řvou jen kur** a do pr****, to je fakt jak za trest (málokdy se mi stává, že bych hlavním hrdinům nefandil, ale tady jsem jim vyloženě přál smrt a mám pocit, že to záměrem tvůrců snímku tak úplně nebylo :-D). Samozřejmě každý si na Záhadu udělá svůj názor, ale mě téměř ničím nezaujala a rozhodně ji NEDOPORUČUJU dalším uživatelům.(10.4.2009)

Asi takhle - když jsem odcházel z kina, říkal jsem si "Ježiši,to bylo skvělý!" No, s odstupem času (asi tak hodinku) mě můj pocit skvělého filmového zážitku přešel. Nevím přesně proč, ale je to tak... Atmosféra nebyla vůbec špatná, pak mi ale došlo, že ji vyvolávaly především reakce zaplněného sálu a já se nechával chvilkami strhnout.. .Ale osobně mě to nedostalo... Proto musím snížit své původní hodnocení z **** na konečné ***.(2.2.2004)

• - Herci před natáčením nedostali scénář, jen 35stránkový spis obsahující mytologický příběh o čarodějnici. Všechny dialogy ve filmu jsou tak improvizací herců. (oje)

• - Trojica študentov jazdila na aute Dodge Daytona z roku 1989. (Raccoon.city)

• - Aby podpořili neshody mezi herci, dávali režiséři vědomě hercům každým dnem méně jídla. (Kulmon)