Záhada Blair Witch

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
  • TeeAge

|| Scenár: Daniel Myrick, Eduardo Sánchez | Hudba: - | Produkcia: Robin Cowiem Gregg Hale | Distribúcia: Artisan Entertainment | Štúdio: Haxan Films | Rozpočet: 22,500 $ | Tržby: 248,639,099 $ || Dôvodom môjho nízkého hodnotenia je fakt, že som sa k tomuto projektu dostal až v roku 2013, v dobe, keď som už videl vylepšené verzie dokumentárneho štýlu ztvárnenia. Klenoty žánru ako Paranormal Activity a hlavne Rec boli pre mňa natoľko silnými zážitkami, že mi Blair Witch Project prišiel ako neslaný, nemastný počin bez akéhokoľvek viditeľného alebo čo len skutočne počuteľného zla. Jediný dôvod, prečo som vďačný za tento film je fakt, že stvoril nový subžáner, bez ktorého si dnes horor neviem predstaviť. Pechom pre mňa bolo zlé načasovanie. Pred desiatimi rokmy by som z toho bol určite odvarený, jak niektorý štyr-päť hviezdičkový naokolo. 18% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(22.9.2013)

Šokující dokument o pátrání po čarodějnici :o) Aneb jak to vše doopravdy bylo. Čarodějnice z Blair, někde známá jako Alibaba, někde jako Večernice či Amálka. Její popis se od vesnice k vesnici liší. Někteří ji popisují jako koně, jiní jako mlhu stoupající z vody... jiní na ni nevěří, ale pravda je více než jasná. V lesích tu mizí lidé, ať už za tím stojí čarodějnice či ne, to je jedno, je důležité vypravit se do tajemných míst a lokality prozkoumat. To samé si mysleli tři mladí lidé s dvěmi kamerami, jedním autem, jedním stanem a pár krabičkami cigaret. Průzkum může začít. První noc - slyšíme děsivé zvuky. Nejen my, slyší je i autoři tohoto autentického záznamu. Záznam z této průzkumné akce byl nalezen na videokazetě poblíž zpravodajské budovy jedním zpravodajem. Fakt, že se jedná o skutečný záznam z pátrání po čarodějnici jen potvrzují fakta, že u snímku nehraje žádná hudba, obraz je natáčen pouze z kamer, které si sebou dobrodruzi vzali. O herce se nejedná v žádném případě. Takhle zahrát strach nedokáže nikdo. TOHLE BY NEMĚL NIKDO ČÍST O autentický záznam se nejedná, všechny jsem vás napálil. Cha chá, muhehehe. TOHLE UŽ ČÍST MŮŽETE Já před shlédnutím nešel na záchod, což se později projevilo jako obrovská chyba. Po skončení se mi chtělo strašně. Já se pokoušel vydržet co to dalo, ale nakonec jsem musel. Všude ticho, jen tikot hodin a já jdoucí po tmě na záchod potichounku, abych nikoho nevzbudil. Měl jsem husí kůži po celém těle, to vám povím. A na večerní procházky se na delší dobu vykašlu, ty už nikdy nebudou co bývaly.(1.4.2006)

• hellstruck

Přeceněný..(cože,horor?) thriller, který si z diváka po celou dobu jen střílí skrz naprosto hrozné záběry. Scény ze dne jsou spíš jen jako zbytečná vata a vycpávka, které nemají naprosto co nabídnout. A v noci vás chtějí vyděsit holuby aktérů a třesoucí kamerou?Já to musela brzy vypnout s nechápavým zakroucením hlavy. Kroutím hlavou doteď, i když jsem Blair Witch dala šanci i mnohokrát po tom, vždy to skončilo stejně.(4.12.2011)

Soundtrack Tony Cora: 1. Gloomy Sunday - Lydia Lunch ,2. The Order Of Death - Public Image Ltd. ,3. Draining Faces - Skinny Puppy ,4. Kingdom's Coming - Bauhaus ,5. Don't Go To Sleep Without Me - The Creatures ,6. God Is God - Laibach ,7. Beware - Afghan Whigs ,8. Laughing Pain - Front Line Assembly ,9. Haunted - Type O Negative ,10. She's Unreal - Meat Beat Manifesto ,11. Movement Of Fear - Tones On Tail ,12. The Cellar - Antonio Cora ,(12.5.2011)

Jeden z najinovatívnejších a najsofistikovanejších filmov svojho žánru. Pokiaľ máte HOROR radi a CHCETE sa báť, niet o čom. Pokiaľ chcete hľadať diery v logike, potom neviem, načo tomuto filmu venujete najmenšiu pozornosť. Tiež nepozerám a nikdy nebudem pozerať majstrovstvá sveta v čomkoľvek len preto, lebo sa o nich rozpráva na každom rohu.(17.5.2003)

• - Lovecká sezona 1999/2000 nestála za nic. Fanoušci filmu v hojném počtu navštěvovali divočinu a točili vlastní verzi filmu. (Kulmon)

• - Přestože Joshua dostal rychlokurz pro používání 16mm kamery, prvních pár dnů s ní zápasil a tyto záběry (například rozhovory s místními) jsou rozostřené a zrnité. (kriplozoik)

• - Ve scéně, kde hlavní představitelé spí ve stanu a stan se náhle začne násilím třást se herci vylekali. Toto bylo improvizované, stanem třásl režisér a herci byli vážně vystrašeni. (Kulmon)