Reklama

Reklama

Záhada Blair Witch

  • USA The Blair Witch Project (více)
Trailer

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 335)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já jsem se opravdu nebál, jenom až ke konci, kdy IMHO atmosféra velmi houstla a byla podle mě o hodně jiná, než v předchozích minutách :-/ V podstatě jenom za originální nápad dávám tolik hvězdiček, jinak by to bylo horší. Ale taky je možné, že Blairské lesy jsou natolik rozlehlé, že vám lezení na strom nepomůže a zároveň mají řídký porost. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Naprosté vítězství formy nad obsahem v tom nejlepším slova smyslu. Seděla jsem tu necelou hodinku a půl jako přikovaná a pozorovala ty tři lidi pobíhající po lese, jak jim rupají nervy, jak se bojí a bála se s nimi. Vidět přitom nebylo vůbec nic (z toho, co nahánělo oné trojici hrůzu), a přesto má člověk po celou dobu hodně stísněný pocit... Ono totiž husté hororové atmosféry se dá dosáhnout i jinými způsoby, a když to vyjde, tak i efektivněji a sugestivněji, než kupou digitálních triků... Blair Witch je toho důkazem a pro mě je jedním z nejlepších a nejsugestivnějších hororů všech dob. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Dle mého skromného a nikoho nezajímajícího názoru je toto nejlepší horor všech dob. Vím, že spousta lidí má na něj opačný názor, ale já jsem se při tomhle filmu skutečně bál, a to poprvé ve svém životě. Gradovaná atmosféra je úžasná a ke konci už by se dala krájet. Ať si vzpomenu na kterýkoliv moment z tohoto poloamatérského snímku, napadají mě samé superlativy. Připadal jsem si, jako bych v tom lese byl s nimi. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nebylo to ani zdaleka takové jaké nám to veškerý ten hype sliboval, alespoň pro mě ne. Zpracované to bylo zajímavě, nevím co je pravdy na tom jak Blair Witch natáčeli, dokonce i tomu zlu obházejícímu v Marylandských lesích jsem věřil, ale...ani nevím jestli to mám říct...ale já to řeknu - proč to celou dobu vypadá, jako když jsou na kraji lesa? ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jeden z najinovatívnejších a najsofistikovanejších filmov svojho žánru. Pokiaľ máte HOROR radi a CHCETE sa báť, niet o čom. Pokiaľ chcete hľadať diery v logike, potom neviem, načo tomuto filmu venujete najmenšiu pozornosť. Tiež nepozerám a nikdy nebudem pozerať majstrovstvá sveta v čomkoľvek len preto, lebo sa o nich rozpráva na každom rohu. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (75)

  • Záběry ve filmu pořizovali sami herci. (oje)
  • Přestože Joshua dostal rychlokurz pro používání 16mm kamery, prvních pár dnů s ní zápasil a tyto záběry (například rozhovory s místními) jsou rozostřené a zrnité. (kriplozoik)
  • Heather si do lesa vzala nůž, protože se jí nelíbilo spát po boku dvou kluků. (kriplozoik)

Související novinky

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.…

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy…

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus…

Romero zpátky ke kořenům

Romero zpátky ke kořenům

25.08.2006

Král zombie hororu George A. Romero, jehož dílo žánr ve všech směrech definuje, pracuje na novém filmu. Fanoušky shnilých sympaťáků zbožňovaný režisér natočí další kapitolu slavné série s názvem…

Reklama

Reklama