poster

Záhada Blair Witch

 • USA

  The Blair Witch Project

 • Slovensko

  Záhada Blair Witch

 • Velká Británie

  The Blair Witch Project

Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 86 min

Kamera:

Neal Fredericks

Hudba:

Antonio Cora

Producenti:

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Opravdu dotažený projekt! Ač to tak na každého nemusí působit, není tenhle snímek žádná amatérština, ale rafinovaný plnokrevný horor, jehož tvůrci moc dobře věděli co činí. Hlavní devizou snímku je velice jednoduchý, ale dobře vystavěný příběh, který celou dobu graduje (opravdu nevím, jestli jsem se někdy u filmu bál víc), a zejména psychologicky přesvědčivá proměna hlavních hrdinů (hlavně však Heather) ze sebevědomých nadšenců v naprosté trosky. Někdy holt stačí jen ruční kamera, tři herci, kamení a větvičky a divák se bojí víc než u těch nejdražších studiových projektů.(1.8.2002)

 • Slasher
  ****

  Když přijde na to, za pomoci jakýho prostředí s největší šancí zděsit lidi, les ve tmě je prostě bezkonkurenční! Zvlášť když se tam někde (možná) skrývá ohyzdná čarodějnice a celý je to natočený jako fiktivní dokument. Vyvrcholení bych si představoval bez menšího otazníku, ale co naplat když tam prostě takhle sedne. Po právu hororová klasika a zároveň jeden z těch filmů, do kterých se rozhodně vyplatí co nejvíc vžít, být k tomu sám a ve tmě. Dnes, po deseti letech od uvedení (a velkému rozšíření 'handcam stylu'), je to pořád slušně působivý kousek, který si vystačí vyloženě s minimem - kamínky, klacíky a prstíky.(15.10.2009)

 • Hakha
  *****

  Kdo si tento film nepustí večer a s pořádným zvukem, tak jako by neviděl. Levný amatérský film, ze kterého se stal finanční trhák a to zaslouženě. Už kvůli kameře tento film budí dojem, že se osudy těchto tří postav opravdu odehrály. Zvuky jsou děsivé a absolutně mě nahánělo hrůzu z toho co nevidím a z neznáma. Dabing je dost hrozný, ale dá se vcelku přežít. Naprosto výborný závěr, jež mě prvně přikoval k sedačce a projel mě po celém těle chlad. Nejpůsobivější amatérský film jaký jsem viděl a tak hodnotím 5 hvězdičky…(20.2.2006)

 • Radek99
  **

  Pár hvězdiček za ten nápad, neskutečně nízký rozpočet a geniální marketinkovou kampaň ... ale jinak - hraní si na horor, při kterém jsem se coby divák ani chvilku nebál, šílená schizofrenická kamera, ryzí amatérismus povyšovaný na kdovíco, pár divných bláznů běhajících v lese, podvod na diváky, NUDA BLAIR WITCH...(10.6.2007)

 • Zeck
  *****

  Tento film je jasným důkazem toho, že kvalitní reklama a šálení veřejnosti zaručí zisk, ať už natočíte cokoliv. Tohle se ale neskutečně povedlo a to nejen díky rozhovorům s buranama, kteří horlivě vypovídali o zjevení čarodejnice, ale díky uvěřitelnosti scén z lesa (kdo nepocítil strach při dětském křiku, nebo při scénce, kdy na stan někdo klepe, musel být buďto pod vlivem drog nebo ho to fakt nebavilo). Ruční kamera byla rozklepaná, ale zcela záměrně. Však si zkuste vzít tu svojí, jít v noci do lesa a představit si, že po vás někdo jde. Určitě byste klidnou ruku neměli ani přes den při pohledu na ten nechutný les. Herecké výkony snad kritizovat ani nejde protože všechno to mělo působit opravdově a kdyby herci hráli jako Johny Depp v Mrtvém muži, vypadalo by to jako slušná konina. Já poprvé pochopil, že strach není o tom co vidím ale o tom, co si představuji. A na to tvůrci sázeli, jediná jejich práce spočívala v postavení stanu, srovnání kamenů, vyrobení pár ornamentů z větviček a rozpárání jedné košile. Odměnou za to dostali čtvrt miliardy dolarů a lenošení do konce života. Americký sen v plné kráse (hodnoceno Zeckem, posraným strachy, který skutečně v té době kdy to byl žhavý hit, veřil ve svých 13 letech, že to jsou real záběry)... 90%(24.11.2007)

 • - Film si držal pozíciu najziskovejšieho nezávislého filmu všetkých čias, až kým ho v roku 2002 nepredbehol film Moja tučná grécka svadba. (ludovit14)

 • - Autori filmu boli obdivovatelia amerického autora sci-fi, fantasy, ale najmä hororov Howarda Phillipsa Lovecrafta a snažili sa natočiť niečo podobné, ako opisoval vo svojich románoch. (Raccoon.city)

 • - Každý deň Eduardo Sánchez a Daniel Myrick hovorili trojici študentov polohu nového miesta, kde našli ďalšie inštrukcie k nakrúcaniu, ako aj potraviny. (Zdroj: magazin.atlas.sk) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace