Záhada Blair Witch

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
  • Sarkastic

Hodně velké zklamání. Ale to je asi můj problém, neměl jsem být tolik natěšený jenom kvůli pověsti snímku. Nečekal jsem žádné bůhvíjaké triky, strhující hudbu, excelentní herecké výkony, filozofické dialogy ani nic podobného; myslel sem, že film stojí na atmosféře a autentičnosti. Jenže napínavá, hustá či prostě hororová atmosféra se dostavila možná na poslední cca 3 minuty filmu a tak jediné, čeho jsem se dočkal, byla "autentičnost" a to ji ještě musím dát do uvozovek (výraz amatérismus je myslím vhodnější :-)). 86 minut koukat na to, jak 2 magorové a jedna blbka pobíhají po lese s kamerama, totálně jim u toho tečou nervy de facto z ničeho, řvou jen kur** a do pr****, to je fakt jak za trest (málokdy se mi stává, že bych hlavním hrdinům nefandil, ale tady jsem jim vyloženě přál smrt a mám pocit, že to záměrem tvůrců snímku tak úplně nebylo :-D). Samozřejmě každý si na Záhadu udělá svůj názor, ale mě téměř ničím nezaujala a rozhodně ji NEDOPORUČUJU dalším uživatelům.(10.4.2009)

• H34D

Naprosto nefungující psedudohoror, který prostřednictvím zmatených, hloupých lidiček a neskutečně iritující "práce" s kamerou přednáší filmové peklo - bohužel ne v tom hororovém slova smyslu. Díky logickým dírám a opravdu otravným postavám, k nimž nelze přilnout, se nedá proniknout do atmosféry, díky nesmyslnosti celého projektu se nedá uvěřit a díky doslova (!) nulovému scénáři se nedá takřka nic jiného než nudit. Dejte komukoliv, kdo už aspoň jednou držel v ruce kameru, pár tisíc a natočí vám tohle... 2/10(5.9.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Daniel Myrick, Eduardo Sánchez | Hudba: - | Produkcia: Robin Cowiem Gregg Hale | Distribúcia: Artisan Entertainment | Štúdio: Haxan Films | Rozpočet: 22,500 $ | Tržby: 248,639,099 $ || Dôvodom môjho nízkého hodnotenia je fakt, že som sa k tomuto projektu dostal až v roku 2013, v dobe, keď som už videl vylepšené verzie dokumentárneho štýlu ztvárnenia. Klenoty žánru ako Paranormal Activity a hlavne Rec boli pre mňa natoľko silnými zážitkami, že mi Blair Witch Project prišiel ako neslaný, nemastný počin bez akéhokoľvek viditeľného alebo čo len skutočne počuteľného zla. Jediný dôvod, prečo som vďačný za tento film je fakt, že stvoril nový subžáner, bez ktorého si dnes horor neviem predstaviť. Pechom pre mňa bolo zlé načasovanie. Pred desiatimi rokmy by som z toho bol určite odvarený, jak niektorý štyr-päť hviezdičkový naokolo. 18% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(22.9.2013)

Jeden z najinovatívnejších a najsofistikovanejších filmov svojho žánru. Pokiaľ máte HOROR radi a CHCETE sa báť, niet o čom. Pokiaľ chcete hľadať diery v logike, potom neviem, načo tomuto filmu venujete najmenšiu pozornosť. Tiež nepozerám a nikdy nebudem pozerať majstrovstvá sveta v čomkoľvek len preto, lebo sa o nich rozpráva na každom rohu.(17.5.2003)

Experiment, založený na velmi, VELMI dobrém nápadu, výsledek navíc opravdu působivý. Ale přinejmenším dvě věci mě zarážejí: 1.) "nalezené" záznamy ztracené omladiny jsou v některých případech sestříhané do záběrů, což je nelogické - sestříhat by to mohli teprve kdyby se dostali domů (naštěstí se tato chyba vyskytuje převážně na začátku filmu a poté na to zapomenete); 2.) celou dobu mi vrtalo hlavou, proč ksakru někoho z těch tří zbloudilců nenapadne prostě vylézt na některý strom a rozhlédnout se, kde Blairské lesy končí. I kdyby to ve výsledku k ničemu nebylo, je vysoce nepravděpodobné, že by to NEZKUSILI. Ale co, život je krátký - dávám pět hvězdiček, protože je to - přísahám - jediný filmový horror, který mě opravdu vyděsil.(11.4.2003)

• - Herci před natáčením nedostali scénář, jen 35stránkový spis obsahující mytologický příběh o čarodějnici. Všechny dialogy ve filmu jsou tak improvizací herců. (oje)

• - Tvorcovia Eduardo Sánchez a Daniel Myrick sa priznali, keď ich navštívil redaktor časopisu Fortean Times, že ešte v mladosti sa zaujímali o paranormálne javy a o záhady, ktoré v ľuďoch zanechávali len otázky. Rozhodli sa preto nakrútiť film, ktorý by bol "skutočnou" realitou, ale takou, že divákom na konci filmu budú po tele chodiť zimomriavky. (Zdroj: magazin.atlas.sk) (Raccoon.city)

• - Pred tým než film išiel do kín, na IMDB bolo pri troch hlavných hercoch napísané "missing, presumed dead" ("stratení, pravdepodobne mŕtvi"). (ladko)