Trpaslík (2017) (seriál)

Dost vtipný seriál (polositkom), který sice moralizuje, ale nevadí to. Fascinuje mě hudební složka, kde se někdo vyzná v hip hopu (zvuk) i death metalu (trička) konce 80. a začátku 90. let...nevím ovšem, jestli to odpovídá vkusu dnešních základkářů.

Inferno (2016)

Asi nejlepší z trojice filmů s Langdonem. Nejakčnější a docela napínavě natočená detektivka pro kundhysteriky po mozkové obrně.

Soudný den (2008)

Slušně natočené béčko, což mu ve finále i škodí, protože svět v něm načrtnutý si říká a pořádný rozpočet a velkolepé zpracování.

Infini (2015)

Mám slabost pro všechny sci-fi a zřejmě je nadhodnocuju, ale Infini mi přijde hodně nespravedlivě podhodnocené. Nadprůměrně vypracovaná a udržovaná atmosféra na základně někde v prdeli vesmíru ve tmě, vichru a mrazu při setkání se záhadnou entitou s trochou kapesní filozofie na závěr..

Kosmo (2016) (seriál)

První dva díly mi Kosmo přišlo hodně vtipné, ale od třetího mu i přes celkovou zajímavou myšlenku a absurdní humor nějak začal docházet dech. Možná to bylo absencí Plodkové s velkýma kozama, možná tím, že ve vesmíru není kyslík. Pobyt v tramraketě je vtipný snad jen ve chvílích slovanské politické nekorektnosti.

Pustina (2016) (seriál)

V rámci hodnocení možná trochu přestřelím, ale jedna z nejlepších českých krimi minisérií. Vynikající depresivní atmosféra, slušné herecké výkony a smysluplná zápletka. Na místním trhu nemá v tomto žánru konkurenci.

Trumbo (2015)

Zajímavě natočená biografie spojující popis Trumbova života s popisem éry mccarthismu, která ukazuje, že v poválečných padesátých hrabalo nejspíš všem a všude. Navíc mě zaujala natolik, že jsem si sehnal některé filmy na nichž se Trumbo podílel.

Sunset Boulevard (1950)

Veliká klasika noirového žánru s výbornou hvězdou němého filmu Glorií Swanson, jejíž role je skutečnou sebereflexí její kariéry.

Třetí muž (1949)

Krásné poválečné interiéry i exteriéry, nijak výjimečná ale zajímavá zápletka a herecké výkony poplatné době. Dal bych i o hvězdičku víc, ale to by po celou dobu nesměla hrát ta veselá citera, která ten noir úplně zabíjí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Má to nějaké mouchy a chvílemi to vázne (hlavně z rozhovorů s manželkou a vůbec s rodinou mi občas vstávaly vlasy hrůzou), ale jinak nezbývá než smeknout nad propracovaným scénářem, hereckými výkony a skvělými intry epizod. Seriál má navíc stoupající úroveň (s výjimkou několika málo epizod), takže se od něj lze jen stěží odtrhnout. Jak už tu několikrát zaznělo, marně vzpomínám, kdy jsem viděl nebo četl takto famózně a komplexne zpracovaný přerod postavy.