Snowden (2016)

Další ze silných příběhů současnosti. Oliver Stone se toho tématu zhostil však bez šťávy a emocí. Mám pocit, že se svým potenciálem mohl předvést něco mnohem napínavějšího a zábavnějšího, než tuhle nudu.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Sully je jeden z velkých hrdinů současnosti. Snímek, který dostane vysoké hodnocení už jen pro sílu skutečné události samotné, ovšem režie, scénář a herecké výkony přesné, stručné, nic navíc, ale bez chyby. A tak to má být.

Samba (2014)

Kupodivu jsem se asi 3x pousmál. Pokud se nezamýšlím nad podstatou toho příběhu, tak jako pohádka o frustrované bělošce, co s černouškem ke štěstí a životní rovnováze přišla, se to celkem dá považovat za průměrný film. Pokud však tvůrcové měli na mysli sdělení, že kolabující evropská společnost má být zachráněna přílivem pracovitých, dobrotivých afričanů, byla by to nebezpečná propaganda.

Prodloužený víkend (2013)

Kdyby Rosamunde Pilcher měla k dispozici Brolina a Kate Winslet, tak každou neděli po obědě sleduju Novu. Luxusně zrežírovaná a hlavně zahraná červená knihovna.

Pod kůží (2013)

Jako filmové zpracování sci-fi příběhu to moc nefunguje. Mám za to, že pokud bych si nepřečetl text distributora, tak až do poslední scény nepochopím podstatu příběhu a počínání hlavní postavy. Jako avantgardní imprese Scarlett v sychravé skotské krajině naopak funguje výborně. Film doplácí na svou přehnanou artovost a (asi) symboliku, takže výsledný dojem je hodně rozporuplný.

O kuřatech a lidech (2015)

Hodně šílené hledání vlastních kořenů a identity. Maskérům bych dal Oskara za ty rozštěpy. ATJ v úchylnosti překonává sám sebe každým dalším filmem, i když ani tentokrát Adamova jablka, co do vtipu nepřekonal.

Divoši (2012)

Oliver musel být hodně Stoned, když tohle vytvářel (pokud u toho vůbec byl) a spolu s ním všichni, kdo se na tomto filmu podíleli. Každý byl ovšem na jiné droze, takže hrál v jiném filmu. Pokud byla finální verze filmu záměrem, tak vzorek, který jsem při jeho sledování aplikoval ani zdaleka nedosahoval síly toho, co měl k dispozici štáb a hlavně režisér se scénáristou, a já to nepochopil. A co je horší značnou část stopáže jsem se nudil. Jediný, kdo za něco stojí je Benicio del Toro, ale jeho snaha je marná, když si každý z jeho hereckých kolegů hraje úplně jiný žánr... A kdo vytáhl tu americkou ukňouranou verzi blond Agáty Hanychové by taky zasloužil něčím po hlavě.

Divoké historky (2014)

Několik lehce násilných a občas černohumorných historek z Argentiny, které ve většině úplně nenadchly, ale některé momenty utkví. lehký nadprůměr.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

První půle dokazuje, že američani většinou neumí natočit přirozeně vypadající rozhovory (o vážných věcech nebo sociální dramata vůbec), pokud si u toho protagonisti nemíří do ksichtu bouchačkou, aby se z toho jeden dva nepoblili, ale od půlky se ema začne obnažovat, aspoň náznakem se objeví drogy a skrytá traumata...takže nakonec slušný průměr.

Železná srdce (2014)

Příběh tančíku Fury. Netradiční pohled na válečnou mašinérii z plechovky, jejíž výdrž se dle statistik počítá na minuty. Slušná filmařská řemeslná práce, solidní herecké výkony, ale nic navíc.