TRON: Legacy 3D (2010)

Nebýt toho, jak si scénáristi poradili s postavou Trona, dal bych za pět, škoda....

Serenity (2005)

Zajímavé, závěrečný film byl lepší než celý seriál, ačkoliv je nutno dodat, že bez shlédnutí seriálu by nejspíš nedával příliš smysl.

Riddick: Kronika temna (2004)

Nudné a ještě k tomu hloupé. Na jednu stranu chápu, že je to film ze země, kde je školský systém skutečně špatný, ale alespoň někdo by jim tam mohl říct, že některé věci, které tam ukazují, prostě nejsou a nikdy nemůžou být možné - viz planeta Krematoria. Tohle byl skutečně krok vedle.

Tajný projekt: Voda (2009) (TV film)

Tady je vidět, jak se dá poměrně zajímavé téma zprznit špatným zpracováním. Tohle se skutečně nepovedlo.

Tančím, abych žil (2006)

Dávám za 4, ale jenom proto, že jsem bývalý tanečník a protože ve mě tenhle snímek vyvolal značnou dávku nostalgie.

Firefly (2002) (seriál)

Fireflý je scifi, které má na můj vkus v sobě až příliš mnoho westernu. První díly a seznamování se s děním vypadalo vcelku dobře, ale pak to přišlo - začal jsem nad tím trochu moc přemýšlet. Upřímně řečeno moje představy o budoucnosti se nejspíš hodně liší od těch, které mi předkládali tvůrci. Buďme trochu realističtí - v době, kdy se létá ve vesmírných lodích, po sobě sřílejí zbraněmi typu Remington, Winchester nebo Schofield - už dnes jsou to prakticky starožitnosti, a to velice ceněné, co teprv v daleké budoucnosti? A navíc by to bylo jako by dnes vojáci stříleli mušketami, popřípadě kušemi. Další věc, co se mi značně nelíbila - každá postava v seriálu mluví čínsky, nicméně se dále hovoří anglicky - proč tam tu čínštinu vůbec cpát? Působí to dosti rušivě, když postavy mluví a vy nevíte o čem. Kromě čínštiny se tam objevuje i jakási čínská kultura - divadlo, móda,... Tak co tam sakra dělá křesťanství? Copak je Čína katolická zem? Za celou tu dobu, co se na Zemi objevil Ježíš, se jeho noha ani nedotkla Číny, tak proč by měl být kněz v budoucnosti, kdy si Čína pravděpodobně podmanila svět, už jen tím, že všem vnutila svůj jazyk. Ale budiž, je možné, že i katolická církev by přežila. Teď ale ruku na srce, domníváte se, že byste si na sebe vzali šaty románského či gotického stylu na ples, hrozně by se vám líbily, a ještě byste se jimi chlubili? O tom pochybuji a stejně tak pochybuji i o tom, že by si lidé z budoucnosti oblékli westernové šaty. Další věc - věřili by lidé v budoucnosti na čarodějnice a chtěli by je upálit? (mimochodem, čarodějnice se v obdobích, která představují westerny, neupalovaly) No, podivností by ve Firefly našlo ještě hodně a trvalo by mi skutečně dlouho, než bych byl schopen všechny je vypsat. Nicméně seriál to není vyloženě špatný, ale ani vyloženě dobrý ukazuje nám zcela jiný pohled na svět, než jaký nám ukazoval třeba Star Trek, rozdíl však mezi těmito seriály je ten, že Star Trek byl, co se týče vědy a vědeckých možností, mnohem více uvěřitelný. Možná kdybych nebyl takový detailista, tak by se mi Firefly líbilo víc, bohužel jsem, a tak musím dát jen tři - neurazí, nenadchne, neuškodí.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Hvězdné války jsem měl vždycky rád a je úplně jedno, jestli jsou hrané nebo animované. Cokoliv se nějak týká tohoto tématu si většinou velice rychle oblíbím, což platí i o tomhle seriálu. Neříkám, že je to nějak úžasné, ale úplně špatné to není. A navíc, jsou to Star Wars :).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Neznám sitcom, u kterého bych se víc bavil. Pravda, nejvíce zábavy jsem si užil u prvních sérií, nyní to už jsou jenom výjmečné světlé momenty, ale i tak to stojí za to a doufám, že se vtipnost vrátí na původní vysoce položenou laťku.

Dr. House (2004) (seriál)

Nevím, jestli bych chtěl být léčen doktorem Housem, ale rád se na něj dívám. Neuvěřitelně jsem si oblíbil jeho humor, který však častokrát vyzní do prázdna kvůli špatným titulkům nebo podobně hloupému dabingu, který ovšem nezní špatně, což je asi to jediné pozitivní. Musím ale i trochu kritizovat. První dvě série, a to především ta první, se příliš nepovedly. Byly celkem monotónní a já se občas nudil. Naštěstí se to v nadcházejících sériích zlepšilo. Přibylo humoru i sarkazmu. Nakonec bych jen dodal, že House je prostě jiný než ostatní seriály, ale bohužel čím víc je sérií, tím víc je to stejné - případy probíhají podle totožného scénáře a jediné, co tam člověka doopravdy zajímá je děj mimo jednotlivé případy, jehož je tam ale poskrovnu.

Ztraceni (2004) (seriál)

Jak krásně to vypadalo ze začátku, tajemno, dobrodružství, nemožnost předvídat děj... A co se z toho nakonec vyvinulo? Uznávám, že je těžké dokončit Losty ve stejném duchu, jaký měly první dvě nebo tři série, ale tohle jsem tak úplně nepobral. Uznávám, na všechny zbylé série se dívat dalo, ale už to nebylo jako na začátku, což je doopravdy velká škoda.